Aktuálně: 4 911 inzerátů174 415 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Eklektus

Josef (neregistrovaný) 22.10.2012, 16:15:53 xxx.xxx.183.202
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je na tom s hlučností eklektus a jaký je to ničitel dřeva? Dále bych se chtěl zeptat jakou krmnou dávku máte pro eklektuse? Moc děkuji za odpovědi
fylip
fylip (1289 příspěvků) 22.10.2012, 16:52:32 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, tady snad budete mít více informací, celkem jsem se tam rozepsal o svém páru. Ale k odpovědi na Vaše otázky. Ze začátku, to znamená asi do staří jednoho roku jsem s hlučností naprosto neměl problém. Ovšem po přemístění do venkovních voliér se začal samec v ranních hodinách poměrně nepříjemně ozývat. Samice byla absolutně potichu. Musel jsem přistavět zálet, v kterém jsou na noc zavření a pouštím je až v době, kdy za 1. už tak moc nekřičí, zařvou si jen prvních pět minut po puštění a za 2. to už nikomu nevadí. Od letoška mám v jinou samici a ta už se projevuje o něco hlučněji než samice první, zvlášť, když se v okolí voliéry děje něco více hlučného, nebo když něco dělám ve vedlejších voliérách, tak se snaží okolí překřičet. Například včera jsem odčervoval ve vedlejších voliérách králováky, papoušky horské a vousáče a to byl rachot, když si toho samice eklektuse všimla. Samec byl naproti tomu naprosto potichu. K druhé otázce ohledně ničení dřeva. Já je mám ve voliéře s kovovou konstrukcí a je taktéž z kovu, ale je na něm OSB deska. Na jedné straně je na vnější straně pletiva, na druhé na vnitřní. NA hrany jsem dal hlinikové krytí, které se používá na sádrokartóny. Odolávalo téměř dva roky, ale asi před týdnem zjistili, že pro ně není zas tak těžké ho rozebrat a že je to pro ně asi ohromná zábava a tak ho do 24 hodin rozebrali. OSB desky pod ním si ale ani nevšimli a dál jí nechávají na pokoji. Je to nejspíš také tím, že každý týden měním větve na okus, které dávám borovicové, smrkové, modřínové, břízové, lípové... Nejvíc jim ale "chutná" borovice tu jsem taky dával zrovna včera. O krmení jsem se více rozepsal v tématu, na které jsem dal výše odkaz, tak si to když tak přečtěte tam. Snad jsem poradil. Jsou to krásní papoušci.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.