Aktuálně: 4 657 inzerátů177 605 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

žádost - fotky

Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 09.02.2008, 21:06:21 xxx.xxx.183.35
Prosím všechny, aby respektovali autorská práva fotografií. Jak by se vám líbilo, kdyby někdo použil vaši fotku, aniž by se vás zeptal zda ji může použít. Pokud chcete přesto vkládat fotky, které nejsou vaše, tak prosím, alespoň uveďte jméno a příjmení autora fotagrafie a nebo zdroj odkud je fotografie stažena.

Děkuji za pochopení.
sunflowersman (neregistrovaný) 10.02.2008, 00:09:48 xxx.xxx.175.196
Ahoj Ondro, pokud někdo uvede zdroj fotografie, tak by to podle mého názoru, mělo být tolerováno, vždyť je to uplně to samé jako když poskytnete odkaz na prodejce krmiva, když se někdo ptá na určité krmivo, myslím si, že člověk který si založil stránky o svém chovu bude jedině rád za reklamu a za lidi kteří okoukávají jeho chov, přeci proto stránky zakládal, přesto si to nechám vysvětlit a děkuji za to.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 10.02.2008, 04:54:32 xxx.xxx.183.35
Ahoj Miro. Není to jedno a to samé. Jedna věc je reklama a druhá věc je autorské právo. To máš, jak když já jsem napsal článek a pak jsem svůj článek našel na jiných stránkách. Je to úplně to samé, jako kdybys ty napsal článek a někdo ho zveřejnil svým jménem na internetu, nebo v časopise. To je jedna věc. Reklama je druhá věc.
sunflowersman (neregistrovaný) 10.02.2008, 10:36:59 xxx.xxx.175.196
Ahoj Ondro, v nadpisu je napsáno o respektování fotek, samozřejmě kopírování článků by mě asi také naštvalo bez svolení. JA jen poukazoval na to, že když někdo vloží fotky a napíše slušně odkaz z kama je vzal tak to určitě dotyčnému vadit nebude,horší by bylo vkládat fotky a dělat , že jsou to jejich fotky.
cone
cone (1412 příspěvků) 10.02.2008, 13:29:27 xxx.xxx.176.221
Kdyby se tak striktně dodržovala autorská práva u fotografií, tak by třeba konkrétně zde návštěvníci p.chz.com neměli možnost seznámení se zajímavýmí mutacemi papoušků a araraun. Různé teze o chovu vzácnějších pap., u nás třeba nezastoupených, by neměly svoji vypovídající hodnotu, protože by byly bez fotodokumentace. Je to celé dvousečná zbraň. Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 10.02.2008, 15:26:39 xxx.xxx.183.35
Pane Šiška já nic proti tomu nemám, ale ať se k fotografii přikládá i odkaz odkud fotka pochází. Teď mi řeknite na co se budou tady chovatelé seznamovat s mutacemi arů a amazoňanů, když si za celý život nepořídí ani přírodní jedince takových papoůšků kvůli větším finančním nákladům. Jsem po tyto fotky, ale jsem pro zveřejnění autora a nebo odkaz na stránky. Už jednou zde byli problémy s autorskými právy fotek, tak nevidím důvod proč zaplňovat tento portál fotkami ke kterým autor nedal svolení.
cone
cone (1412 příspěvků) 10.02.2008, 15:41:32 xxx.xxx.176.221
Pokud se mi něco líbí, tak si to stáhnu do složky. Takže já u všech už neznám původ.
Budu Vám oponovat, na školách se kvůli všeobecnému rozhledu učí zeměpis a většina dětí také tyto země nikdy nenavštíví.Také myslím, že i mladí chovatelé, momentálně finančně závislí třeba na rodičích mají právo na své sny, a nevíme,jak budou úspěšní v dalším životě, zda si něco z toho v budoucnu nesplní.
Mně také zajímají velcí arové, a jistě vím že je nebudu mít kvůli možným podmínkám, zajímám se o trichy, o pap. kea ...... a momentálně neřeším zda je budu mít.
Pak by byly veškeré články o spixech, amazoňanech mnohobarvých či guldingových zbytečné.
Další zveřejnění jakéhokoliv fota zvážím. Cone

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.