Francouzské pelichání u andul

Zdravím, mám závažnej problém. Odněkuď sem si do chovu dotáhl Francouzské pelichání. Všechny anduly už sem zrušil, ale chci se zeptat zda tahle nemoc může přetrvat třeba v budkách, ve voliéře, atd... Jedinou přesnější odpověď jsem našel tady https://genomia.cz/cz/test/bird-infection-apv-bfd-pb/
thierryhenry thierryhenry 2 příspěvků
A jak jste je zrušil? No někde jsem četl, že se celé chovné zařízení desinfikovat...ale že i přesto se to tam drží delší dobu...
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Virus přežívá i roky.
No zrušil jako zrušil.. Ale teď nevím jestli si můžu pořídit další nebo nějak až za delší dobu...
thierryhenry thierryhenry 2 příspěvků
Podle toho co sem četl byste si měl dát utrum na pár let...Informujte se u veterináře o nějaké pořádné chemce co to pozabíjí...Ale berte veterináře s rezervou, ten v blízkosti mého bydliště ani nepozná pomalu andulku...Naštěstí mám známého na veterině v Brně a problémy řeším s ním, někde si najděte kontakt na Veterinu a Brno a oni Vám určitě poradí co a jak dál...
F10? Používám jako prevenci především proto, že nevadí ptákům, je zdravotně nezávadná, dokonce se prý může používat i do pití (což ale nedělám)
Zdravím, řeším stejný problém,po konzultaci s vetrinářkou z mada.cz jsme došli k závěru že "nejlepší" bude andulky zrušit,zařízení a vše co jde opálit plamenem a následně vystříkat,včetně ostatních ptáků, 3 týdny po sobě vše roztokem F10SC v poměru 8ml/litr, který údajně dokáže PBFD zlikvidovat... Snad to bude stačit,uvidíme...nevím co ještě víc udělat...
U francouzského pelichání se doporučuje mechanická očista zařízení a použití desinfekčních přípravků na bázi chlóru nebo etanolu (Chloramin, Virkon) bez přítomností papoušků. Dále si v chovu ponechat jen starší ptáky. Pokud chováte i další druhy papoušků, tak u nich podporovat imunitní systém. Toho docílíte podáváním přípravku Imunoglykan a různých vitamínů. Dále uzavřít chov (nenakupovat žádné papoušky ani neprodávat). Papoušky držet v klidu, zbytečně je nestresovat. Pro 162.11: PBFD a tzv. francouzské pelichání způsobují dva odlišné viry.
Kikina Kikina 24 příspěvků
Pravda, fr. pelichání BFD. Ale kdo ví, jestli jde o BFD nebo PBFD?

Dobrý den,

mám asi roční andulku, u které mám od začátku podezření na francouzské pelichání. Jakou dobu je virus infekční? Je možný přenos viru i na jiná domací zvířata kromě exot.ptactva? Andulka pouze ztrácí letky a je tudíž neschopná letu, jinak je normálně aktivní. Může nemoc způsobovat andulce bolesti či jiné problémy? Mám ji nechat ,,dožít,,? Děkuji

neregistrovaný marie neregistrovaný

sadProsím poradí mi někdo jaké krmení pro andulku při nemoci francouzské  pelíchání.Děkuji, ladka.gurecka@seznam.cz

neregistrovaný Laděna Gurecká neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 11 (celkem 11)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »