Aktuálně: 5 588 inzerátů168 241 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů

Chlamydie u andulek

Petrulla
Petrulla (33 příspěvků) 19.11.2012, 16:28:28 xxx.xxx.77.141
Dobrý den všem, v hejnu andulek se mi objevila nemoc způsobená chlamydiemi,Psitakóza. Andulky jsou teď na antibiotikách. Stalo se to někdy v době když v budkách dorůstalo šest mláďat, která jsou teď cca 2.týden vylítlá z hnízd. Od paní doktorky jsem se dozvěděla že andulkám mám podávat antibiotika ještě měsíc,samozřejmě po tu dobu mláďata nebudu nabízet k odběru,až po zkontrolování zda jsou zdravé. Měla bych jeden takový dotaz,zajímalo by mě do jakého věku je možné předávat mláďata novým majitelům s tím,že se ochočí. Nejsem si jistá zda ve dvou měsících už nejsou moc velká..nerada bych aby si ode mě lidé brali andulky které již zůstanou plaché. Máte prosím nějaké zkušenosti ? Předem děkuji,Petra.
Ivan Vanca (neregistrovaný) 04.10.2021, 18:45:59 xxx.xxx.30.181
Odpověď na příspěvek uživatele Petrulla z 19.11.2012, 16:28:28

Dobry den. hodne neskora odpoved. Aj ja mam medzi mojimi andulkami chlamydiozu. Mnohi jedinci byvaju,zial, bezpriznakovymi nosicmi ochorenia. Chlamydia je nie obycajna bakterialna infekcia. Toto treba brat velmi vazne. Problem moze nastat, ked, tak, ako aj u mna, andulka odmieta prijimat vodu s liecivom, tazko je do nich dostat dostatok lieciva.  podla mna, ked sa samicka chronicky nosic, mozu aj jej mladata byt nosicmi..... To je potom tazko povedat, co je vhodne, ci predat, alebo nepredat. Aj tak mnohe andulky v obchodoch su tymito nosicmi, pripadne megabakteriozy.

Anonymní (neregistrovaný) 04.10.2021, 18:46:35 xxx.xxx.30.181
Odpověď na příspěvek uživatele Petrulla z 19.11.2012, 16:28:28

ak mozte, napiste mi email : ivan.vanca2@seznam.cz. Dakujem.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.