Aktuálně: 4 911 inzerátů174 420 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Otázka???

Martin (neregistrovaný) 20.11.2012, 18:41:19 xxx.xxx.49.52
Zdravím.Chtěl bych položit jednu otázku.Kam myslíte že to povede? jako chovatel mám vždy radost z ůspěšného odchovu,jenže co dál,Sleduji IF a jsou tam stovky papoušků,které se neprodají.Bohužel ani hodně pod cenou.A ty obyčejnější nech tějí ani výkupáci.Na jaře radost a na podzim vystřízlivění.Má pak cenu chovat bez odchovů.
anonymní (neregistrovaný) 20.11.2012, 19:18:42 xxx.xxx.70.146
Kam by to malo viesť ? Skutočný chovateľ chová pre radosť ! Odbyt mládať je až druhoradá vec. Samozrejme chov bez odchovov neprináša plnohodnotný zážitok z chovu. Ja osobne sa teším každému mláďatku, či je to aymara, alebo amazoňan. Moja skúsenosť je taká, že skôr či neskôr sa predá každé mláďa, takže nevešajte hlavu.
cone (neregistrovaný) 20.11.2012, 19:19:06 xxx.xxx.156.5
všeobecně ceny papoušků klesají, je už jedno zda dražších či běžnějších druhů, hůře se až na vyjímky prodává všechno. zda se to zlepší nebo to půjde ještě dál směrem k propadu cen a neprodejnosti? těžká otázka, osobně si myslím, že se celá situace časem stabilizuje, sám nad nějakým omezením chovu nepřemýšlím
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.11.2012, 20:47:55 xxx.xxx.162.247
Zrovna dneska jsem se bavil o poklesu cen papoušků se známým, u kterého jsem byl. Probrali jsme to ze všech stran a došli jsme prakticky k tomu samému, co píše Pan 70.146. Celkově jsme probrali hodně párů, odchovů a celkově papoušků o kterých víme, že jsou někde v okolí na prodej a za jakou cenu a naprosto mi vyrazilo dech, když jsem se dozvěděl, že známý z blízké vesnice prodává chovný pár Oratrixů za 35 000 Kč, nebo že právě známý, s kterým jsem se o tomto poklesu cen bavil koupil v Přerově pár amazónků běločelých, 2010 - 2011 za 350 euro a kdyby k nim vzal ještě samce z roku 2012, kterého měl chovatel doma, tak by mu ho prodal za 150 euro. Nejsou to ale jediné ceny, které takto klesají, celkově to je u všech papoušků, jak velkých, tak malých, řekl bych, že cenu si relativně drží jen dražší papoušci, je to tak, Pane Šiška, nebo to tak není už ani u nich? Všiml jsem si, že hodně chovatelů se ''preventivně'' zbavuje papoušků, u kterých cena stále klesá a to dokonce i opravdových chovných párů, což naprosto nechápu.
cone (neregistrovaný) 21.11.2012, 21:05:05 xxx.xxx.156.5
ahoj Filipe, včera jsem se známý a velmi úspěšným chovatelem z Třince probíral ceny i já, náš společný cíl jsou třeba ary horské nebo červenouché - no zrovna tam nějak propad s cenou není, zrovna tak třeba u ar červenoramenných ssp. cumanensis - nedaj se koupit a jsou stále na tísícovce eur za kus, uršitě by se našly i některé druhy amazońanů, kde se cena drží jinak z toho co chovám já - senegalce jsem v 2003 kupoval za tisíc kus, žaky za 8tis., pap. konžské fnt za 5 tis - no mám dojem, že možná už příští rok na těchto cenách tyto druhy budou opět . nabízí se otázka, zda to je pokles, nebo návrat k průměrným cenám po neuměrnému nárustu v době velké poptávky? třeba fantiensis byli jednu dobu i za 16tis za samici. ????
diamond (neregistrovaný) 21.11.2012, 21:25:28 xxx.xxx.143.241
cone dobry den, spominate cumanensis.poznate niekoho kto ich chova? dakujem
cone (neregistrovaný) 21.11.2012, 21:37:27 xxx.xxx.156.5
4 diamond jj, vím i o někom kdo je v opravdu čistém poddruhu odchovává-tedy odchoval před rokem jednoho samce, letos to měl čistý jinak samce cumanensis -2ks- nabízel letos někdo na vogelareně, tuším že také kolem tisíc eur za jednoho
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.11.2012, 21:44:06 xxx.xxx.162.247
Diamond, dobrý večer, v rozhovoru s P. Špalkem jsem četl, že je kdysi choval, ale o odchovy nebyl zájem a neuměl je prodat, proto nakonec celý pár prodal. Zkuste mu napsat, nebo nějak jinak dát vědět, třeba o někom, kdo je chová bude vědět. Celý jeho rozhovor je na Ararauna.cz P. Šiška, právě tento známý mi nedávno říkal, že se rozhlíží také po arách červenouchých, říkal, že snad někdy do budoucna. Jinak jsem si všiml, že cena se poslední dobou poměrně drží i u Ar žlutokrkých, tam ale spíše u samic z důvodu nedostatku. Na Hlučínsku se u dvou chovatelů, kteří tyto Ary odchovávají letos vylíhly dvě samice o kterých vím, ale obě byli zamluvené dlouho dopředu, samozřejmě jen v případě, že v hnízdě samice budou. Jednu z nich má zamluvenou známý. Samce k ní bere od stejného chovatelé - má od nepříbuzné páry. Celkově je ale u nich samic ale asi opravdu málo, bavil jsem se právě se známým, který má samici již zamluvenou a ten říkal, že na ní čekal několik roků.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 21.11.2012, 21:48:00 xxx.xxx.162.247
Jinak jsem ještě chtěl napsat, že cenu si poměrně drží i žakové, i když samozřejmě vím, že jich jde hodně do domácnosti, tak nechápu, jak si vzhledem k nabízenému množství žaků můžou cenu udržet.
diamond (neregistrovaný) 21.11.2012, 22:04:32 xxx.xxx.143.241
cone dakujem vam za informaciu,prave samicu zhanam aj ja.bolo by mozne ziskat kontakt na toho vaseho znameho? Filip Fojtik dakujem aj vam , pozriem si to.
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2012, 22:35:04 xxx.xxx.63.250
no co dodat?snad jen to,že dříve ,,nedostupné,,ptáky si dnes může pořídit i méně majetnější chovatel a budou mu dělat radost.nedávno jsem pořídil pár amazonků za myslím skvělou cenu.vím,že za rok už je za tu cenu neprodám.ale o to nejde.mám je,těším se z nich a dělají mi radost a parádu.když jednou bude kvalitní odchov,prodá se.jen nesmí ,,bejt člověk nenažranej,,.tak to vidím.koníček
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2012, 04:40:20 xxx.xxx.11.32
Kdyby chovatele cena nepálila, tak by se o ní pořád nediskutovalo. Vždyť všichni ten chov dělají stejně jen pro prachy a to že se ohánění slovem že je to koníček, je k smíchu. Jinak by se cena všech fórech pořád dokolečka neomílala.
cone (neregistrovaný) 22.11.2012, 09:04:07 xxx.xxx.156.5
konečně jsi nám všem ostatním diskutujícím vše pochopitelně vysvětlil, díky
anonymní (neregistrovaný) 22.11.2012, 12:36:26 xxx.xxx.92.50
Nemusí jít jen o pacy, ale každý určitě chce aby na krmení a chovu neprodělával, případně mu nějaká malá kačka přistála v klíně.
Orina (neregistrovaný) 22.11.2012, 18:28:15 xxx.xxx.17.128
Asi je každý rád, když může nakoupit zrní nebo vylepšit voliéry za utržené peníze. Jen je to docela hrůza, že se o tom věčně diskutuje zrovna jako o výkupu. Pokud se podíváte na zahraniční diskuze, tak tam nenarazíte na otázku peněz. Ta se řeší až při případném prodeji nebo koupi, mailem nebo osobně. V ČR je to na diskuzi jako na perským trhu. Ne občas, ale neustále.
cone (neregistrovaný) 22.11.2012, 18:50:00 xxx.xxx.156.5
pokud se nemýlím, žijeme v čechách, takže bych vypustil různé zahraniční stáže a postřehy, u nás každého zajímá cena a pak až kvalita, mnoo znám i takové, kteří si mysli že když draze nakoupí, nakoupí automaticky i kvalitní jedince, no žel Bohu tomu tak není viď Orino, že si nevymýšlím ???

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.