Aktuálně: 4 580 inzerátů178 007 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

přivolání psa

anonymní (neregistrovaný) 02.12.2012, 19:57:53 xxx.xxx.16.18
Mám 5-ti měsíční štěnátko RTW. Začínáme s výcvikem umí povel: lehni,sedni,pac,drž atd. Vše jí jde bez problémů.Cvičíme povel "ke mně"..Když ji zavolám "ke mně" tak ke mně vůbec nechce jít.utěká mi , honí sousedovi kočky, stěká na auta , mazlí se s druhým čelenem rodiny - aby nemusela cvičit...A to i přes to že vruce držím ějaký pamlsek :( Pomožte mi prosím a poradte mi co mám udělat aby ke mnbez problémů přišla. děkuji
Lucka (neregistrovaný) 01.06.2014, 23:38:18 xxx.xxx.252.42
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 02.12.2012, 19:57:53

Info z cvicaku:psa na voditko rict ke mne a tahnout smerem k sobe pokud to nebude umet na voditku zbytecne zkouset na volno....

 

J.M. (neregistrovaný) 02.06.2014, 14:40:09 xxx.xxx.168.107

Doporučuji štěně před cvičením nekrmit, aby bylo hladové. Povel "Ke mně" ( nebo "K noze") je zásadní, to se musí naučit poslouchat jako první. Jakmile štěně poprvé poslechne, tak jí dejte pamlsek a pochvalte ji, pohlaďte ji, nikdo jiný ji během cvičení bezdůvodně hladit nesmí. Ale stále pokyn "Ke mně" opakujte, aby si to zapamatovala. Při cvičení řekněte ostatním lidem, aby se vzdálili, aby štěně při cvičení nerušili a nerozptylovali. Ani žák, když píše domácí úkol, tak nesmí být nikým rozptylován, nesmí se mazlit a utíkat od psacího stolu s domácím úkolem. Pokud fenku ve správný čas nenaučíte poslušnosti (striktně ! a bez výjimek !), tak si v hlavě zafixuje, že Vás poslouchat nemusí a poslouchat nebude.

Honza (neregistrovaný) 03.06.2014, 17:39:38 xxx.xxx.248.217
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 02.12.2012, 19:57:53

Já jsem svého psa učil tento povel v přírodě, kde jsem mu začal utíkat. Pes za mnou vždy běžel - prostě jeho reflex a pak velká pochvala a při běhu volat ten povel. K tomu zkoušet tu radu s vodítkem, ale pořid si dlouhé stopovací vodítko co má tak 5 metrů. Nech ho na zemi jen ho přišlápni a pak volej, když neposlechne přitáhni si ho a dej ten pamlsek. Hlavní je opakovat a opakovat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.