Aktuálně: 4 848 inzerátů175 220 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Agáč samec klove samici

Darina
Darina (37 příspěvků) 30.12.2012, 08:57:21 xxx.xxx.247.38
Dobrý den, chci se zeptat, jestli s níže popsanou situací nemáte někdo zkušenosti. Samička nám ve dvou letech začala snášet vajíčka, koupili jsme jí 9měsíců starého samečka a příslušenství k chovu. celkem trvalo, než si na sebe zvykli. Ale teď, když jsou spolu přes půl roku, jí začíná ubližovat. Klove ji do hlavy a nepouští ji z budky (ona jeho dovnitř také ne). Dali jsme ho proto do jiné klece a dál od sebe, aby na sebe neviděli. samička se teď krásně prochází venku a nosí si do budky. Samec skáče po kleci a asi ji hledá. Možná se k sobě nehodí. Mám je nechat v samostatných klecích a k sobě je už nedávat? Nebo mám pořídit jiného samečka? Je nám líto, že samička sama snáší, tak o samečka máme zájem. Děkuji za jakýkoli příspěvek do tohoto tématu. Darča
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2012, 09:54:02 xxx.xxx.251.134
A není sameček samička?
Darina
Darina (37 příspěvků) 30.12.2012, 12:18:17 xxx.xxx.247.38
Bohužel není. Samička má široké kůstky na projítí vajíčka a sameček je má usebe. Ale zkontroluji raději znovu, jestli se mu nerozšířili. Jinak si nevíme rady :-(.
Darina
Darina (37 příspěvků) 30.12.2012, 12:26:07 xxx.xxx.247.38
Tak jsem ještě zkontrolovala a kůstky má stále u sebe. Taky ještě není ochočený a když jsem ho brala z klece, úplně na mě mutoval. Strašné skřeky. Což naše samička nikdy nedělala.
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2012, 13:07:17 xxx.xxx.251.134
Fotky nic moc, že. Skoro blackout. :-)
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2012, 13:15:01 xxx.xxx.251.134
Já si myslím, že by to podle fotky stejně málokdo tipnul. Pokud nejste zkušený chovatel, tak si myslím, že to nepoznáte.Ani ty kůstky nejsou 100% pravidlem. Podle jejcih chování bych opravdu řekla, že jsou to dvě samičky.
Darina
Darina (37 příspěvků) 30.12.2012, 13:26:29 xxx.xxx.247.38
On ten náš sameček na ní ale zkoušel...víte co :-). Ale vajíčka jsou zatím vždy planá :-(. Je také kupován od zkušeného chovatele, který má navíc skoro 40let chovenku-zverimex. Při koupi mi dával odzkoušet osahat další ptáčky, takže je to vždy jiné (úzké,široké). Musím k němu asi zajít a zeptat se. Teď je zima a nemáme auto, abych ho vzala s sebou :-(. Ale bylo by to lepší.
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2012, 13:31:04 xxx.xxx.251.134
To "zkoušení" ale mohou dělat i dvě samičky, kor jestli je mladá, tak to bere jako hru. Ale netvrdím, že je to samička, jen by mohla. Jestli je ovšem chovtel zkušený, tak potom má snad pravdu. No nevím.
Darina
Darina (37 příspěvků) 30.12.2012, 13:36:15 xxx.xxx.247.38
Teď v listopadu bylo "samečkovi" jeden rok. Tak nevím, jestli už je dostatečně vyvinut pro oplodnění samičky :-). Bylo mi řečeno, že si na sebe za chcilu zvyknou a můžou být spolu. Vybavení bylo nutností. Je ale stále oproti samici malinký a s úzkým zobákem a nohama u sebe, což jsou také některé samčí znaky. vydává při odchytu opravdu zvuky jako vrána :-D, úplné krákání. Fakt už neví. Jakmile se ale něco dozvím, napíšu sem. Vám děkuji za komentáře :-). Hezký den. Darča
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2012, 13:45:31 xxx.xxx.251.134
Dobře, dejte pak vědět, zajímalo by mě to. Já když dávala pár k sobě, tak dva dny byli každý v jedné kleci u sebe a pak jsme je dala rovnou k sobě a hned spolu spali a krmili se....Oběma bylo okolo roku, Odchovu jsme se ale nedočkala, jelikož jsme je prodala jedné začínající chovatelce do venkovní voliery. Byli totiž strašně hluční, úplně abnormálně, nikdo se kvůli nim nevyspal. Náš mníšek je proti nim němý pták. U nové chovatelky měli za rok dvě snůšky a celkem 7 mladých. Tak hodně štěstí a napište, jak se věci vyvýjejí.
Darina
Darina (37 příspěvků) 30.12.2012, 14:23:09 xxx.xxx.210.97
Také jsme je měli v klecích v sebe a potom byli kamarádi. Dávali si zrníčka do zobáčků, všude byli spolu. I v budce i v koupelně a venku létají také spolu. Hlavně on za ní všude je :-). Teď ji ale klove a vždy z budky jdou strašné skřeky a pak vyskočí z budky ven. Samička má napůl pleš na hlavě :-(. Tak se nám to chování už nelíbí. Kdybychom dávali samečka pryč, už bychom dalšího nezkoušeli. Koukám ale po Mníškovi šedém, ale problém je, kde ho koupit. V blízkosti chovatel není :-(. Každý by měl jistě svoji klec, ale myslím, že doma by si na sebe zvykli. Co myslíte.
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2012, 14:46:43 xxx.xxx.251.134
Já mám mníška jako mazla, ručně dokrmeného. Je to absolutně nejlepší papoušek, jakého jsem poznala, je tichý, což všeobecně mníšci odchovaní pod rodiči nejsou. Mluví, směje se, apodobuje zvuky,... Další papoušky mám ale už v páru a s mníškem se tolerují, ale on je jako kamarády nebere, protože neví, že je pták! Bere je asi jako nutné zlo a v podstaě se bojí i malého papoušíčka.Jako mazla mohu doporučit, ale určitě ručně dokrmenho, a to poctivě, Hlavně kvůli tomu hluku. Nevím, odkud jste, ale na Moravě i v Čechách jsou chovatelé, kteří dokrmují. Já si ho vzala asi ve věku 5 neděl a dokrmila jsem si ho pak ještě sama.
Darina
Darina (37 příspěvků) 30.12.2012, 14:54:47 xxx.xxx.209.89
Jsem ze Svitav, což je prd... Moravy, jak se říká :-). Určitě bych chtěla jen ručně dokrmeného, ale bojím se lži, že nakonec bude jen pod rodiči. Chovatele neznám a recenze jsou těžké k sehnání v této lokalitě :-(. Pokud byste o někom věděla, určitě mi napište podrobnosti. Také bych si chtěla dokrmit do konce. Četla jsem, jak se pohybují ceny. Myslím 1200Kč byl strop pro ručně dokrmeného. Myslíte, že by na sebe neřvali! když by se viděli? Nechtěla bych hluk, už teď je to mazec :-D
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2012, 15:09:55 xxx.xxx.251.134
Netroufám si říci, jestli na sebe nebudou křičet, jelikož jak jsme psala, ostatní papoušky mám v páru, takže se věnují jeden druhému. Mníšek je naopak okřikuje, když jsou hluční: Např. ALe už! Ty dostaneš, Ještě jednou! Co ješ!! - to znamená Co řveš!.. apod. Cena záleží na mutaci, já mám modrého, cena byla vyšší než píšete. U zeleného by to mohlo být do 2000 Kč za opravdu poctivě dokrmného. Vy to máte nejblíř asi do Slavkova u Brna, kde pán dokrmuje. Já ho mám od Plzně.
Darina
Darina (37 příspěvků) 30.12.2012, 15:23:53 xxx.xxx.211.98
Určitě zkusím pana chovatele najít na internetu a co nejvíce se dozvědět, než koupíme papouška. Uvidíme co se dá dělat teď v našem případě. Pokud by šel samec pryč, asi bychom o koupi přemýšleli víc než momentálně teď. Určitě se sem vrátím s těmi informacemi. Mějte se pěkně a vstupte do Nového roku určitě pravou nohou :-).
anonymní (neregistrovaný) 30.12.2012, 15:28:00 xxx.xxx.251.134
Díky, totéž přeji Vám a Vašim papouškům!!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.