Aktuálně: 5 175 inzerátů172 199 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Papoušek padá z bidélka

Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 10.01.2013, 15:37:53 xxx.xxx.106.152
Dobrý den, potřebovala bych poradit s problémem našeho samce kakariki. Je již dost starý, podle nohou, ale kolik přesně, to nevíme, nemáme ho od malička. Cca tak 3 měsíce jsme si všimli, že v noci padá z bidla. Většinou je to tak 3x za noc. Na dno klece jsme mu dali podestýlku, aby nepadal na tvrdé. Po dopadu vždy chvíli sedí na zemi, pak vyšplhá zpátky na bidýlko a znovu usne. Žádná změna chování u něho nenastala. Stále je dost čilý, žere za 3 :-) Ve dne z bidla nepadá. Zkoušela jsem najít problém na netu, ale většinou když je někde toto téma otevřené, odpovědí tam moc není. K veterináři s ním nepůjdeme, nemáme v okolí žádného, který by se specializoval na ptáky. Zajímají mne zkušenosti od vás chovatelů. Věřím, že to není zas tak ojedinělý případ. Děkuji
Peťula (neregistrovaný) 10.01.2013, 19:45:43 xxx.xxx.6.82
Ahoj, sice vám neodpovím na vaši otázku, ale pro bezpečí papouška vám poradím odzkoušený fígl. Pod bidlo na kterím spí umístěte pás pevného pletiva nebo třeba mřížku z malé klece. Zamezíte tak padání. Papoušek jen při spánku přešlápne. Nebudete ho tak stresovat a omezíte možnost zranění. Přikládám foto se senegalkou. Má hendikep a jednou nožičkou se jí hůř drželo. Teď už spí několik měsíců bez problémů.
Obrázek
Lenka (neregistrovaný) 10.01.2013, 21:41:10 xxx.xxx.11.157
Nám tohle začala kdysi dělat samice aymary a potvrdila se u ní epilepsie. Padala cca 2x za noc, pak jsme to začali sem tam vídávat i přes den. U ní to ale trvalo asi 3 měsíce a na jeden záchvat zemřela. Ale také se to u nás objevilo ze dne na den, papoušek byl vždy z pádu trošku zmatený, ale stále krotký, čilý, dobře papající... U nás to bylo tedy toto. Snad budou i další názory. Rost, který radí Petula, jsme taky udelali. Hodne to nasi samicce kdysi pomahalo.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 18.01.2013, 11:43:16 xxx.xxx.106.152
Děkuji za inspiraci s mřížkou. Již jsme mu jednu pod bidýlko dali a vypadá to, že mu to opravdu prospělo. Ve dne je více aktivní, hned ráno nás zdraví a poskakuje. Je vidět, že ho noční padání vyčerpávalo a nemohl se pořádně vyspat. Myslím si, že to epilepsie nebude. Opravdu se mu to děje jen když tvrdě spí. Je to už náš dědeček a možná má nějaké problémy se svěračem na nožičce. Kdesi na netu jsem četla, že snad momáhá vyšší přísun vápníku a magnézia.
anonymní (neregistrovaný) 18.01.2013, 13:14:14 xxx.xxx.70.146
Alebo mu už ochabuje nervový systém, môže to byť spôsobené vekom, alebo i chorobou. Prvé prejavy zlyhávania obličiek sa zvyčajne prejavujú kŕčami v dolných končatinách, /zdvíhanie nôh a následné kŕčovité zvieranie prstov/ s postupným čiastočným, alebo úplným kolapsom nervového systému.
Ladislav Moch (neregistrovaný) 05.04.2019, 06:58:00 xxx.xxx.48.177
Papoušek žako mi občas spadne z bydilka na záda a uplně ztuhne a hrozne křičí a je v křeči ktera brzo odezní a pote hrozne kraka a má sračku poslední dobou se to opakuje, proto se ptám co mu asi je nebo co mu schazi je to žako děkují za odpověď a s pozdravem moch Ladislav l.moch@centrum.cz
Paja007 (neregistrovaný) 12.06.2021, 22:36:32 xxx.xxx.49.7

Mam uplne stejny problem se starsim samcem rosely pestre, je mu priblizne 15-18 let a pada jen v noci pri spanku. Ve dne ne, ale ma jednu nohu uz v horsim stavu, ale je cily az moc rano a zere jak kyselina.:-) Zkusim pouzit tu mrizku pod nej misto vetsiho bidla jak jsem planoval...


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.