Aktuálně: 4 854 inzerátů175 024 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

AMAZONEK ČERNOTEMENNÝ - ŠTÍPE

Dominik Zappe (neregistrovaný) 12.01.2013, 15:12:02 xxx.xxx.110.10
Dobr den, chtěl bych se zeptat co mám dělat s mím papouškem (amazonek černotemenný), začal štípat, ale až do krve. Když na něj zvýším hlas, tak štípe ještě víc. Je mu 1,5 roku. Nevím co by mu mohlo vadit. Děkuji předem za odpovědi Zappe.
anonymní (neregistrovaný) 14.01.2013, 11:23:13 xxx.xxx.4.166
Mě to přijde, že začíná dospívat, alias puberta, chce to trpělivost...ale slyšel jsem už i o ptáčcích kteří šli z tohoto důvodu do chovu...snad poradí nějaký expert na amazonky :)
Orina (neregistrovaný) 14.01.2013, 12:03:17 xxx.xxx.18.64
Na papoušky se hlas zvýšit nesmí. Jakmilile zvýšíte hlas nebo začnete dokonce křičet, je konec. Pokud štípe zpátky do klece, nemá na vás právě náladu. Buďte s ním sám, mluvte na něj a když uvidíte, že chce komunikovat,mluvte tiše.Je možné, že váš štípne, až ho budete dávat zpátky do klec, to proto, že se mu klec nebude líbit. Jakmile budete mít na papouška vztek a křičet, tak vám to bude papoušek velkou měrou vracet zpátky. Z klece ho neberte v době jeho siesty, což bývá od 12 hod do 16 hod. záleží jak u kterého papouška. Je toho moc, co by se dalo poradit , ale to by se tu popsalo 10 stránek papíru.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 15.01.2013, 17:43:02 xxx.xxx.162.247
Orino, nemůžu souhlasit. Když jsem měl doma jako mazlíčka senegalce, také po asi dvou rokách začal štípat. Vždycky když štípl, zvýšili jsme hlas, nebo jsem mu pevně chytl zobák a zakýval hlavou. Po nějaké době se naučil, že štípat nesmí a už se to neopakovalo. Důvěru ke mě, ani nikomu jinému neztratil, klidně si nám sám lehl do ruky na záda a to je podle toho, co jsem se dočetl největší projev důvěry, odkryje všechny své nechráněné místa. Později jsem to samé dělal u eklektuse a také se odnaučil klovat a vydrželo mu to i do teď, když už je v páru. Když ho musím chytit, nedovolí si mě klovnout.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.