Aktuálně: 4 849 inzerátů175 207 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Jak do žaka dostat léky

mirka (neregistrovaný) 25.01.2013, 17:59:49 xxx.xxx.40.254
Dávala jsem žakovi léky rozmačkané do žrádla/jogurt marmeláda,hroznový cukr,granátové jablko atd/,vypadalo to že to má sežrané, miska byla vždycky prázdná,ale léky nějak málo zabíraly, tak mi lékař dal injekční stříkacku,že je třeba do papouška dostat všechny léky.Rozmačkat a naředit odstátou vodou.Nemáte s tím někdo skušenost podávat žakovi léky stříkačkou.Je to pacholek jak vidí stříkačku tak zdrhá
anonymní (neregistrovaný) 28.01.2013, 00:16:09 xxx.xxx.20.224
Je ručně dokrmený nebo odchov pod rodiči?
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2013, 16:42:36 xxx.xxx.40.254
Je ručně dokrmený,3 roky starý
anonymní (neregistrovaný) 29.01.2013, 18:43:48 xxx.xxx.23.64
A co mu dát do stříkačky třeba ovocnou přesnídávku ze začátku bez léků, aby si zvykl a pak léky přidat.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 30.01.2013, 22:21:21 xxx.xxx.40.254
Děkuji za vaši odpověď a foto, dnes jsem to zkoušela aplikovat, jak píšete přesnídávka a stříkačka,žako je liška mazaná ani náhodou,teď dva dny jsem léky rozdrtila smíchala s piškotem a přimáčla piškot na ret ,když byla mládě brávala si ode mne piškot rozkousaný z pusy,ukázal nám to chovatel od kterého jsme ji kupovali že ji tak dokrmoval,tato finta vydržela 2 dny,toho ptáka je tak těžké ošálit i přesto vám děkuji za radu
anonymní (neregistrovaný) 02.02.2013, 15:17:26 xxx.xxx.11.192
Možná by bylo dobré, aby vám někdo předvedl krmení sondou, když všechno selhalo.
cone (neregistrovaný) 02.02.2013, 15:56:32 xxx.xxx.156.5
Pokud do něj nedostanete léky obyč . inj. stříkačkou - bez nějakého nástavce, který může papoušek stáhnout a pozřít!!!! - tak sondou dospělého žaka zcela jistě sama poškodíte, spíše zabijete. Osobně nějak nechápu význam nějakých plastových nesmyslů na inj. stříkačce. Je to spíše jen zvýšení zdravotního rizika při krmení než nějaké usnadnění krmení.
Orina (neregistrovaný) 02.02.2013, 21:26:27 xxx.xxx.16.160
Dokrmuji papoušky už15 let. Pořád stejnou metodou bez problémů. To, že někdo má metodu jinou nemůže zatracovat metodu někoho jinéno, komu metoda vyhovuje. Conusem stříkačky se může v některém případě poškodit papouškovi rohovina na měkkém zobáku nebo u staršího papouška celý zobák. Záleží taky od kterého dne mládě papouška dokrmujete a na co je mládě zvyké. Viděla jsem spoustu starších papoušků krmit sondou a také bez problémů. Ovšem sonda patří do ruku tomu, kdo to se sondou umí. Obr. mládě andulky dokrmované stříkačkou s nástavcem rektální trubičky. Nemohu ovšem tvrdit že u arů, kakaduů nebo jiných velkých papoušků tado metoda vyhovuje, právě z důvodu stažení nástavce. U drobných papoušků se tak krmí lépe.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 02.02.2013, 21:50:51 xxx.xxx.156.5
No dokrmuji už také pár let, zcela odsuzuji dokrmování sondou - pokud chcete mít PET mazlíčka, je lepší krmit inj. stříkačkou nebo lžičkou, jednodušeji pak probíhá i odstav i odstav. Ale dokrmování velkých papoušků jako je kakadu, ara , amaz. či žako s nástavcem jaký máš na fotce se surinamcem je dle mého riskantní. Nevím jak ostatní, ale já si třeba dokrmování seneg., konžských či žaků užívám, baví mě to a nepotřebuji do nich "nalít" rychle krmivo a hodit je někde do krabice a šup s nimi do odchovny.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 03.02.2013, 19:59:27 xxx.xxx.40.254
Tady všichni píšete o dokrmování mláďat,já jsem žaka dokrmovala žličkou a dlabal jak hrom,teď si vezme rozmačkané léky/piškot atd/ na kraj zobáku poválí a jak se mu nezdá chuť tak s tím mrskne o zem a je hotovo .Dneska jsem ho nechala půl dne bez krmení jen na vodě tak to sežral
cone (neregistrovaný) 03.02.2013, 20:49:34 xxx.xxx.156.5
a je to, někdy stačí obyčejný hlad, že?
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2013, 18:10:51 xxx.xxx.103.208
Děláte z toho kovbojku,je to tak těžké, vzit žaka na klín a dát mu léky stříkačkou ,nebo se ho bojíte....jak mu budete dávat léky do marmelády,brzo bude hore papučama.....
anonymní (neregistrovaný) 04.02.2013, 18:20:42 xxx.xxx.103.208
Co se tyká dokrmování ,taky to sondou neuznávám,je to hodně riskantní , hlavně u větších papoušku.Lžičkou taky nedokrmují ,pozřou mín žrádla a většinou jsou tito papoušci drobné konstrukce....
cone
cone (1412 příspěvků) 04.02.2013, 19:29:24 xxx.xxx.156.5
No pozřou jen tolik, kolik potřebují, osobně jsem pro žaka v době odstavu kolem 550 gr a ne zde již jednou zmiňovaných 700g, papoušci nejsou jateční zvířata abychom honili váhu Jinak ti dokrmení drobné konstrukce nejsou drobní proto že jsou krmeni lžičko, ale proto že je dokrmovači nekrmí tak často jak mají, hodně jich chodí do práce a osmi či destihodinová pauza v období extenzívního růstu se někde musí podepsat, nezachrání to "napěchování" krmiva do papouška sondou či inj. stříkačkou. Souhlasím ale s váma, že objevují na burzách dokrmení žakové velikosti pap. konžských a pap. konžští velikosti senegalců. Tady se ovšem dostáváme i k otázce klesajících cen, myslím že kvalitní papoušek by měl stá alespoň průměrnou cenu.
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2013, 18:09:58 xxx.xxx.40.254
Domácí marmeládu s jogurtem mi doporučil Mvdr Tukač protože lék je hořký a marmeláda přeci není pro žaka škodlivá, když ji nedostává dlouhodobě,samozřejmě je lepší hroznový cukr

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.