Aktuálně: 4 958 inzerátů174 201 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Papoušek verzus Morče

anonymní (neregistrovaný) 23.02.2013, 20:52:57 xxx.xxx.148.3
Prosím nemá tady někdo skušenost s morčaty ve volieře s papoušky jako jsou andulky,korely,rosely,.... Nebo nazor na to . Děkuji.
Orina (neregistrovaný) 23.02.2013, 21:06:12 xxx.xxx.20.192
To záleží jak je voliéra velká a jestli mají morčata svoje soukromí se stříškou, aby nebyla pos....... jako dolní větve ve voliéře :-))
cone
cone (1412 příspěvků) 23.02.2013, 21:24:27 xxx.xxx.156.5
Hlodavce - tuším aguti - a suchozemské želvy / G.sulcata/ jsem před pár lety viděl v ostravské ZOO pod papoušky ve dvou voliérách, no nějak mě to nenadchlo. ale morčata by asi dožírala popadané zbytky od papoušků a zabránily by usídlení myší či jiných hlodavců v prostoru voliér, morčata jsou velmi teritoriální tvorové.
anonymní (neregistrovaný) 24.02.2013, 14:27:15 xxx.xxx.39.201
Zdravím, já mám ve venkovní voliéře pod ptáky párek morčat a jsem spokojená. Chovám andulky, korely, kakariky, zpěváky, horáky a neofémy. Na zemi mi ještě pobíhají japonské křepelky na vajíčka a čínské křepelky na okrasu. Je super pohled, když morčata dostanou něco k snědku a hned se všichni papoušci letí podívat co to je. Častokrát má morče v puse stéblo trávy a kakarici se s nim o to jedno jediné přetahují.:-) Jen není moc pravda, že morčata odpuzují myši. Myš klidně žere s morčetem ze stejné misky. ( na ty potvory platí jedině pastička).
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 24.02.2013, 18:27:12 xxx.xxx.148.3
Děkuji, všem za vás nazory a ukazku.
zahorova
zahorova (23 příspěvků) 02.03.2013, 18:41:34 xxx.xxx.23.69
Dobrý den, připojuji se k nadšeným chovatelům papoušků a morčat ve společné voliéře. Mám to takto zatím první sezónu, dva páry mnichů, pár patagonců a tři otužilé morčecí slečny. Jeden pár mnichů odchoval. Patagonci a druhý pár mnichů jsou ještě moc mladí na odchovy. Je opravdu vtipné pozorovat jak se všichni společně pasou na zeleném lupení. Uvidíme další sežony, zejména jsem zvědavá na pár patagonců, až půjde samec do toku. Důležité je zázemí pro morčata, bedýnka jakákoliv, dostatek krmiva - chcete-li chovat celoročně venku (vybírejte jedince z otužilých chovů), členité dno voliery, dostatek výhěhu (morčata jsou velmi aktivní) miska na vodu se mi osvědčila na vyvýšeném místě na špalku s přístupem přes kameny (voda se tak nekontaminuje). Důležitá je hygiena. Víc než trus od papoušků je horší trus právě od morčat. Moče a bobků vyprodukují opravdu hodně, takže spíše řeším toto. Přeji hodně zdaru, pohled do takové voliery je opravdu zábavný!
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.