Aktuálně: 4 573 inzerátů178 130 diskuzních příspěvků17 804 uživatelů

Agresivní Amazonan

Katka (neregistrovaný) 14.03.2013, 12:46:59 xxx.xxx.9.5
Dobrý den,máme problém,který nám už velmi přerůstá přes hlavu.Naše paní Amazonanka neustále křičí,ale takovým tim jedovatým,hodně nepříjemným řevem. Neustále řve,ráno,když vstáváme,přes den,večer,když chcem spát,pořád. Nevíme co to vyvolává,taky nám příjde trochu bláznivá,pořád klove,pohladit se nechá jen někdy,hladíme ji pořád stejně,neměníme prudce pohyb,mluvime při tom na ni,a z ničeho nic klovne. Pomalu zrácíme nervy. Co stim můžem dělat?Dá se tomu nějak předcházet? Děkuji za odpovědi,jsme vážně zoufalí.
anonymní (neregistrovaný) 14.03.2013, 14:36:01 xxx.xxx.14.249
Jak je stará a jak ji máte dlouho?
anonymní (neregistrovaný) 14.03.2013, 19:15:04 xxx.xxx.70.146
Slečna Katka ! Amazoňan nie je pes, preto nemá rád hladkanie. Vtáky nemajú radi, keď sa k nim približuje niečo zhora, možno im to pripomína útok dravca. Amazońania veľmi radi kričia, hlavne ráno a večer, s tým proste neurobíte nič, mala by ste počuť ten "koncert" u mňa, keď spustí viacero párov a pridajú sa aratingy a nobilisky.
anonymní (neregistrovaný) 15.03.2013, 12:56:02 xxx.xxx.9.5
Holčička se nechá hadit moc ráda,nastavuje hlavu sama,a na to nemusí být pes. Ale díky za radu ohledně přibližování ze shora. Se samičkou je to složitější,přítel ji dostal,jako druhý majitel,když ji bylo 6 let a přítely cca 10let,podle mě velmi nezodpovědný čin,ted je samičče 19let a druhým rokem co jsem s přítelem,se snažim vytvořit mezi mnou a Papouškem alespon nepatrný vztah.Docela se mi to daří,jde na ruku,dávám jí jídlo z ruky,pustí mě do klece,vítá mě když příjdu z práce a dokonce jeden čas v mé přítomnosti tokala a snesla pár vajec. Přítel byl z toho na větvy :D protože to za celou dobu s nim nedělala. Největší problém je asi to,že se přítel už o nic nezajímá a mě teda vadí,že nevim jak správně reagovat a vycházet s tak velkym papouškem. Starosti mi dělá hlavně ten šílený křik-krákání,nevim jestli chce víc pozornosti,nebo jí něco vadí,nebo bolí nebo jen tak křičí .... taky hodně klove,až do krve,hladíte,hladíte a najednou klovne, občas sedí na kleci a klove do ní jen tak,takové skraty,jako by byla bláznivá...vubec to nechápu,mám za to že nestrádá v ničem....
anonymní (neregistrovaný) 16.03.2013, 13:15:55 xxx.xxx.9.5
Prosím,budu opravdu vděčná za každou radu. Díky
Orina (neregistrovaný) 17.03.2013, 04:22:24 xxx.xxx.8.96
Nevím co byste chtěla slyšet za radu. Amazoňani jsou takoví jaký jsou. Ukřičení ráno a večer, málo vstřícní k tomu koho nemusí. Amazoňan není žádný mazánek na mazlení a pokud ano, tak se mu musíte setsakra věnovat celý den a hlavně celý život docela pravidelně. On si každý pořídí ptáčka, první dny, možná měsíce, se mu věnuje a najednou, když se pták okouká a stane se inventář domu, začne mít člověk i jiné zájmy než je papoušek. Pták to bere jako újmu a střety jsou na denním pořádku. A když se pták doma omrzí úplně a začne cestovat z rodiny do rodiny, tak je to úplně blbý.Dalo by se k tomu napsat ještě hodně postřehů, ale pokud nemáte šestý smysl pro držení papouška, tak je to na nic. Intuici jak s papouškem žít musíte mít v sobě, pak pochopíte a poznáte podle toho jak se *tváří* i to co po vás chce nebo potřebuje.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 17.03.2013, 04:31:39 xxx.xxx.8.96
A hlavně papoušek potřebuje vždycky parťáka na dobu kdy se mu nevěnujete, aby se ptáci zabavili mezi sebou. Ono koukat v kleci celý život do jednoho místa v obýváku není taky nic moc. Je to pro jednoho papouška spíš vězení než život. Papoušek potřebuje změnu, nějaké podněty do života a to mu vy dát nemůžete, když chodíte do práce a máte také jiné zájmy. Pustit ho na pár hodin z klece nestačí.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 19.03.2013, 11:01:49 xxx.xxx.9.5
Pokud je to tedy u Amazonanu normální,že někdy křičí celý den,někdy vubec,potom mohu být trochu v klidnější. Pochopte,já jsem si papouška nevybrala,učim se s ni žít,a vycházet.Myslim si,že po dlouhé době jsem člověk,ke kterému má trochu důvěry. Není to pro mě lehké a pro ni také určitě ne. Bylo by skvělé,dozvědět se více věcí ohledně výchovy,chovu apod. Jsem z Prahy,pokud se tu najde nějaký chovatel,který by byl ochoten popovídat si,když se třeba zastavime,budu moc ráda....nechci aby naše slečna strádala. Přikládám email děkuji za odpovědi
Orina (neregistrovaný) 20.03.2013, 10:12:30 xxx.xxx.23.1
Ještě pár fotek. Krása amazoňanů surinamských. Barevné peří je nejlíp vidět po koupání.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.