Aktuálně: 4 793 inzerátů175 677 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Bitka o budku

Adam (neregistrovaný) 02.04.2013, 07:33:43 xxx.xxx.252.242
Dobrý den, chci se zeptat, co mám dělat, dal sem andulkám po zimě budky a dvě samičky se pořád rvou o jednu budku
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2013, 10:30:51 xxx.xxx.14.1
To je tedy otázka neřešitelná. Proč tam nedáte víc budek, třeba pro dvě samičky 4 budky, a stále ve stejné úrovni aby jedna budka nebyla výš a druhá níž. Nechci rejpat do vás, ale takovýhle chovatele s neřešitelnýma otázkama se tu nacházejí často. Panebože, proč se napřed neseznámíte s chovem, nepřečtete si o tom něco, nejdete se podívat k dlouholetému chovateli. Koupit papoušky, jakýkoliv je při neznalosti o držení a chovu opravdu trefa do černého.
Adam (neregistrovaný) 02.04.2013, 12:09:33 xxx.xxx.252.242
mam tam 6 párů a dal sem tam asi 11 budek aby si vybrali,ale ony chcou jenom tu jednu budku.
anonymní (neregistrovaný) 02.04.2013, 13:31:24 xxx.xxx.16.96
Já to řeším tak, že u mě po leta hnízdí páry andulek v kleci. Stejně sedí andulka na vajíčkách a sameček vartuje na bidýlku, tak velký prostor nepotřebují. Jiná samička tímpádem nemůže mláďata od páru zabít a sameček zase nemůže pářit jinou samičku, když ta jeho sedí na vejcích. Takhle ani nemůže te vědět po kterém samečkovi mláďata jsou, máte v tom chaos a když chcete něco nepříbuzného, tak si pak nevyberete. A kdo říká, že to uhlídá, tak než se ráno vyhrabe z postele, tak mají samečci odpářeno a víte kulový. A pokud chcete aby hnízdily v kolonii, tak stačí když řvou v jedné místnosi, to jim úplně stačí aby se cítily jako v hejnu.
Peťula (neregistrovaný) 03.04.2013, 22:08:33 xxx.xxx.6.82
chov v hejnu má proti párovému sice dost nevýhod, ale pro ptáky je přirozenější, a na pokoukání jistě lepší. Tu budku odstraňte, budou vybírat dál.
sunflowersman (neregistrovaný) 04.04.2013, 07:44:58 xxx.xxx.72.173
Také sdílím názor, že chov v hejno, obzvláště u těchto ptáků je daleko přirozenější. Tedy alespoň se mě to zdálo, když jsem andulky několik let choval. Řev určitě nenahradí kontakt a přirozené sociální chování v hejnu. Jinak někdy (nebo spíše často) bývá i chyba ze strany chovatele. Máte všechny budky stejného typu a vyvěšeny ve stejné výšce? To je základem pro hejno, ve kterém dochází k šarvátkám.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.