Aktuálně: 4 703 inzerátů176 901 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

Hlučnost alexandra a mníška

Verísek (neregistrovaný) 06.04.2013, 20:32:32 xxx.xxx.68.3
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jak je to s hlučností alexandra malého a mníška šedého? Má někdo zkušenosti s porovnáním? Je mi jasné že to je kus od kusu. Zajímá mě spíš výška pípání a pronikavost. Jinak jsou povahově celkem podobní ne? Děkuji za názory :)
anonymní (neregistrovaný) 06.04.2013, 21:07:52 xxx.xxx.140.80
povahove je kazdy uplne jinde a vidim to tak i shlucnosti. Mnisek umi byt dost hlucny, ale zalezi jak ho naucite a samozrejme na kazdem jedinci.
Verísek (neregistrovaný) 06.04.2013, 21:12:29 xxx.xxx.68.3
No mi se totiž z videí zdá alexandr takový upištěný. A s tou povahou to bylo myšleno jak prosím? :)
Michal (neregistrovaný) 06.04.2013, 21:22:31 xxx.xxx.116.231
Ono záleží hlavně na tom zda se chcete bavit o papoušcích do chovu nebo na mazlíky , jelikož ručně dokrmený jedinec je obvykle velice tichý a projevuje se jen zřídka když se mu něco nelíbí.... jinak tón projevu je určitě odlišný hlasitost bude asi podobná alík píská a mníšek jakoby kráká . Povahově nemohu srovnávat jelikož alíky nechovám ale s mníšky mám jen tu nejlepší zkušenost dokrmuji i na mazlíky a jsou ůžasní a naučí se bezvadne mluvit...
Obrázek
Verísek (neregistrovaný) 06.04.2013, 21:39:14 xxx.xxx.68.3
Určitě chci ptáčka na mazlíka a určitě bych si v obou případech vybrala dokrmeného...
anonymní (neregistrovaný) 07.04.2013, 09:26:15 xxx.xxx.251.134
Alexandr malý nikdy nedosáhne povachově na mníška. MNíšek je takový malý žako s tím rozdílem, že nenei stresák, neni introvert a většinou s neváže na jednoho člověka. Je to super papoušk. DOkrmený a doma spokojený, dobře od malička vedený, což je snad nejdůležitější, zcela tichý mazlík.
Renard
Renard (12 příspěvků) 18.04.2013, 20:18:09 xxx.xxx.49.157
Dobrý den, já mám doma oba jako mazlíky, ručně dokrmené -alexandra samečka a k němu samičku mníška. Mníšek je klidnější, tišší, ale je pravda, že když se mu něco nelíbí, vrčí a občas i pěkně nahlas.Když je u nás, většinou klidně sedí na rameni nebo vám oždibuje ucho a je naprosto spokojený Alexandr je mnohem "akčnější" umí pronikavě zakřičet, tak že o něm víte na kilometry. Náš Alex mluví, do všeho strká zobák a ke každému se hned přátelsky hrne, ale pokud nemáte tolerantní sousedy a hooodně místa na prolet, doporučuji mníška.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.