Aktuálně: 4 859 inzerátů175 036 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Kakariki odchov

Petra (neregistrovaný) 27.04.2013, 14:41:32 xxx.xxx.224.3
Dobrý den! Mám ve voliéře páreček kakariků čč, kteří právě odchovávají mladé. Páreček se samozřejmě opět páří a dnes samice snesla první vejce. A mě by zajímalo, jak jim zabráním, až odchovají i tyto jěště nevylíhlá mláďata, aby opět zasedli na další snůšku. Zdá se mi, že to samici musí vyčerpávat, pokud stále bude snášet a odchovávat mláďata.Navíc jsem četla, že by měli mít tak dvě snůšky za rok, právě kvůli samičce. Ostranění budky se mi neosvědčilo, snášela mi na dno klece, takže jsem budku opět vrátila. Za všechny rady moc děkuji!
Ladys HK
Ladys HK (11 příspěvků) 27.04.2013, 16:36:34 xxx.xxx.0.30
Dobrý den.Mám Kak.čč a žč adělají to samé.Já bych to nechal na nich.Mám přez sezonu třikrát mladé a samečci se musí snažit,aby je stíhali nakrmit.
Petra (neregistrovaný) 27.04.2013, 18:01:47 xxx.xxx.224.3
Moc děkuji za odpověď. Nechám to tedy na nich, snad ví, co dělají :-)
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 02.05.2013, 13:07:41 xxx.xxx.106.152
Petro, chováte venku nebo v uzavřených prostorách? Pokud samička začne snášet vejce mezi mladé, doporučuje se mláďata dát ven z budky, aby se o ně mohl starat samec a samice měla klid na vejcích. Pokud bude mít i vejce i mladé, mohla by mladé začít škubat, nebo je přestat krmit - i takové případy jsou. Další varianta je, vejce jí z budky s mladými odstraňovat a vyhazovat. Ale to nevím, na kolik pomůže. Budku bych určitě odstranila, pokud nechcete další snůšky. Ano, samička bude snášet na dno klece, ale z těchto vajíček mladé mít nebudete, můžete je časem vyhodit. Jedna věc je snášení vajec, při kterém je důležité, aby samička měla zvýšený přísun vápníku a druhá věc je sezení v budce a krmení mláďat, které samičku vysiluje psychicky i fyzicky.
Petra (neregistrovaný) 03.05.2013, 13:26:51 xxx.xxx.224.3
Děkuji! Papušci jsou celoročně venku ve voliéře. Na zimu vždy voliéru zakrývám, aby neměli průvan a byli chránění před sněhem a tím největším mrazem. Nevadí mi, že samička snáší vejce a budou mladí, ale právě mi jde o samičku, aby po čase nebyla tak vysílená, že umře. Přísun vápníku samozřejmě zvyšuji a mláďata jsem z budky už také odendala, samička je štípala. Takže pokud jsem dopbře pochopila, samice prostě už bude snášet pořád a asi jí v tom tedy nelze zabránit. Budu tedy dbát hlavně na dostatek vápníku. Jěště jednou moc děkuji.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.