Aktuálně: 4 812 inzerátů175 565 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Jak naucit mlade zrat samo?

Nemcova (neregistrovaný) 28.04.2013, 09:12:29 xxx.xxx.247.146
Hezkou nedeli. Prosim o radu. Pred dvema dny jsem si kpupila mlade senegalce. Je plne operene, na krouzku je rok 2012. Je skvele ochocene, neboji se, zere z ruky. Ale zatim si jeste nevzalo potravu samo. Necha se krmit z ruky, dokonce to i vyzaduje, zere od piskotu pres jablicka a mrkev az po zrnicka (mensi umi vyloupnout), ale z misky si jeste samo nic nevzalo. Je to privykanim na nove prostredi nebo neumi samo prijimat potravu? A lze ho to jeste nejak naucit? Poradite mi prosim?
cone
cone (1412 příspěvků) 28.04.2013, 09:37:47 xxx.xxx.156.5
Dobrý den, podle toho co píšete tak přijímat potravu umí, jen se mu nechce ještě se krmit bez vaší (lidské asistence), pravděpodobně neproběhl odstav úplně dobře nebo po potřebnou dobu. U chovatele jste měla zjistit kolik že má týdnů a jak je na tom se samostatným příjmem potravy. Nyní se musíte obrnit trpělivostí a učit ho brát zrníčka z misky , ovoce umístit někde poblíž bidel, aby příjem potravy spojoval se zábavou. Možná by lépe reagoval na zrní přes noc máčené, propláchnuté a okapané, třeba navíc nahoru přidejte rozdrobený piškot.
Nemecova (neregistrovaný) 28.04.2013, 11:35:18 xxx.xxx.240.89
Moc dekuji za odpoved. Zrnicka ma pres noc namocena a vysusena a smichana s piskoty presne jak pisete. Do misky ale proste jit nechce. Kdyz jsem mu vmackla piskot do mrizky, tak ho jedl, dokud jsem byla u klece, jakmile jsem trosku poodesla, tak uz nechtel. Stejne to je, pokud mu neco spadne dolu, pak uz to ignoruje a piska na me, at mu to zvednu... Neni na to nejaky figl, jak ho to naucit? Nechat ho vyhladovet a spolehat na to, ze si potravu v misce najde se mi nezda... A jak je to s pitim? Nechce totiz pit vodu z misky. Mam mu zkusit koupit napajecku s kapatkem? Kapky vody z prstu si da, ale sam se nenapije... Mnohokrat Vam dekuji za rady.
anonymní (neregistrovaný) 28.04.2013, 18:19:55 xxx.xxx.139.188
Také mám senegalce,když jsem si ho brala od chovatelky,tak mi řekla,že už samo zobe,doma samo nezobala ani nepila,dávala jsem jí z ruky namočený piškot,hrozno,ovoce a louskala jsem jí slunečnici -předlouskala,jen jsem porušila tvrdou slupku-a za pár dní zobala sama.
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2013, 08:29:19 xxx.xxx.207.194
Dejte mu misku s vodou a misku s máčeným zrním,ovocem a piškotem k bidlu na kterém tráví nejvice času a nechte ho být,určitě zjistí,že je to k jídlu a k pití.Taky jsem koupil senegalce o kterém mi chovatel říkal,že už žere sám,ale musel jsem ho to naučit já.
anonymní (neregistrovaný) 29.04.2013, 11:30:17 xxx.xxx.13.192
Nejhorší na tom je, že je spousta důvěřivých kupujících a na druhé straně chovatelé, kteří chtějí co nejdříve shrábnout prachy za odchov i když papoušek není ještě soběstačný. Někomu to dojde, že má přkrmovat nebo se zeptá, ale u jiného dojde až k úhynu papouška a je to vina chovatele. Teď je otázka jestli jsou na těch nedokrmených rychlokvaškách vini chovatelé nebo dokrmovači, kteří skupují papoušky pouze na kšeft.
cone
cone (1412 příspěvků) 29.04.2013, 11:46:21 xxx.xxx.156.5
Dokrmil jsem několik desítek svých afričanů, asi polovina šla na PET mazlíčky, a věřte že mnoho z budoucích nových majitelů si chtělo konečný odstav "vyzkoušet" :-) samo, že to zvládnou, ale zkušenosti neměli žádné, jen utkvělou představu, že když si mládě dokrmí a odstaví, tak k nim více přilne.Takže obecně obecně je zavinění na obou stranách - u chovatelů těšící se na zisk z prodej i u nedočkavých nových majitelů. Osobně ale neodstavené a nesamostatné mládě do jiných rukou nesvěřuji.
Smíšek (neregistrovaný) 29.04.2013, 18:24:45 xxx.xxx.26.66
Myslím, že problém je již u ,, dokrmovačů" kteří ptáčkům věnují málo času, strčí jim hadičku až do volátka, aby měli co nejdříve nakrmeno a ty potom neumějí ani polykat. Ať jsem dokrmoval andulky, agáči nebo mnišci všichni ke konci baštily sami ze lžičky. Bohužel trvá to déle musíte jim věnovat více času.
Obrázek
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 02.05.2013, 12:56:35 xxx.xxx.106.152
Paní Němcová, chce to určitě čas. Jak je ptáček zhruba starý to víte, nebo jen ten rok? Podle toho, co píšete, tak to na vás asi spíše jen zkouší. Pokud žere piškot sám a když se otočíte, tak žrát přestane, tak ho prostě nechte. z mých zkušeností jsou papoušci hodně inteligentní tvorové a pokud na vás píská a čeká, až mu zvednete spadnuté jablko, zkuste si ho chvíli nevším. Časem by vám mohla jeho výchova přerůst přes hlavu a místo kamaráda a mazla, by z něj mohl vyrůst malý despota. Napáječku s kapátkem určitě nekupujte, ta je vhodná pro hlodavce. Pro papoušky se vyrábí jiné napáječky, s takovým jakoby malým "korýtkem", kde se zdržuje voda.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.