Aktuálně: 4 814 inzerátů175 858 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

Amazonan straca vahu :o(

anonymní (neregistrovaný) 24.05.2013, 12:29:57 xxx.xxx.88.129
Mam amazonanku po operacii kridla. Coraz menej papa a je to uz aj vidno, ze dost schudla. Vedel by niekto poradit, co jej mam skusit dat jest? Z mixu si vyberie len kesu oriesok a uz nechce ani jablko a mango, ktore ma normalne moc rada. Nechce ani piskotku, ani moc nepije. Skusala som aj striekacku, ale sa strasne meta, kasa je vsade inde, len nie v jej zobaciku a striekacka po 1 pouziti rozkusana uplne a nepouzitelna. Pred lyzickou tiez uteka. Berie antibiotika. Zverolekar povedal, ze najprv sa treba zamerat na kridlo, aby bolo v poriadku, potom vaha. Bojim sa o nu, lebo uz sme pod 280g. Je to amazonan oranzovokridly a je skoro o hlavu mensia od samca-ten ma cez 350g a vyzera dost vypaseny. No aj tak je jej vaha dost mala si myslim. Sedi na dne klietky na uteraku, zobakom zakvacena o mrezu a smutne na mna pozera. Teraz su kazdy v inej klietke a samec pocas dna skrieka ako sialeny. Doteraz som ani neverila, ze su to hlucne papagaje. Par krat za den si ju vyberiem na postel a hladim ju, ale to nejde cely den. Zacne normalne jest, ked doberie tie antibiotika, alebo co mam s nou robit? Prosim, poradte niekto, co jej mam este skusit dat jest. Nechcem o nu prist
cone
cone (1412 příspěvků) 24.05.2013, 13:57:52 xxx.xxx.156.5
Situace to je dost složitá, třeba i mín papá kvůli tomu límci, je to pro ni každopádně stres a antibiotika také ubírají na chuti k jídlu. Můžete zkusit přidávat na posílení organismu do napájecí vody glukopur / hroznový cukr/ a samozřejmě v tomto období upřednostńit vše co chce jíst.
Katka (neregistrovaný) 24.05.2013, 16:54:44 xxx.xxx.88.129
Ten glukopur sa v anglicku asi zohnat neda, nikde som ho nevidela. Aj ako hroznovy cukor praskovy som to pozerala, no tiez 0 bodov. Ale aspon hrozno jej kupim, to ma rada. Uz som jej nasypala aj tie kesu oriesky a pozeram, ze zjedla aj malinko slnecnic. Inak na nejakom fore uz davnejsie som citala, ze sa vtakom rany hoja celkom rychlo. Ona bola uspana a len zasivana, nemala nic zlomene. Robili jej to v utorok, vcera na kontrole jej to odviazal, ale gazu nedaval dole, lebo sa bal, aby jej to nezacalo krvacat, ovonal to-ze to nesmrdi a nemokva, tak ze sa to pravdepodobne dobre hoji a dalsia kontrola az buduci stvrtok. Ja len ze mi to pride trochu dlho, kym jej to odviaze celkom. Ma to obviazane v tom ohybe a este extra zviazane konce pierok. Pevne dufam, ze toto je nasa prva a zaroven aj posledna taka vaznejsia galamita. Kazdy vikend v sobotu alebo v nedelu rano, ked som vstavala ju manzel vybral z klietky, dal mi ju na paplon a ona prisla od noh az hore dat mi pusinku a okakat ma. To bolo kriku pre jeden bobecek. Teraz sa toho uz neviem dockat....

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.