Aktuálně: 4 839 inzerátů175 475 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

KLÍČENÍ, MÉNĚ ZNÁMA KRMIVA ...

cone
cone (1412 příspěvků) 04.06.2013, 12:47:29 xxx.xxx.156.5
Pokud jste ve své praxi narazili na méně známe druhy zrnin či jiných doplńků stravy našich opeřených svěřenců, podělte se s ostatními .
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 04.06.2013, 15:32:06 xxx.xxx.70.146
Nakličujem slnečnicu, kardi, semenec, pšenicu, kukuricu, mungo, hrach,šošovicu, cícer, tri druhy fazule a sóju. Myslím si, že to bohate stačí, stejne niektorí vtáci niečo z toho nechajú a naopak, iní to zoberú a nechajú niečo iné. Jediné čo sa mi neosvedčilo bolo Dari a Milo, to nechcel nik .
cone
cone (1412 příspěvků) 04.06.2013, 21:48:52 xxx.xxx.156.5
Díky Vojto, trochu jste mě uklidnil, já myslel že takové vybíravé jedince co některé druhy krmiv vyhazují či ignorují mám jenon já. :-) Jinak jsem měl na mysli zkušenosti třeba s krmivy či přípravky: - Aloe-Vera sirup - Grepový sirup - semeno Foniopaddy - Pagina zelená ( Pagina Green ) a pod. Osobně jen mohu zhodnotit podávání Humac natur, za více než roční podávání jsem žáden pokrok tím či oním směrem v kondici svých chovanců nezaznamenal. Tentýž poznatek mi sdělili i jiní dva chovatelé.
anonymní (neregistrovaný) 05.06.2013, 17:23:14 xxx.xxx.70.146
Aloe podávam občas na piškót. Myslím, že Humac nie je na kondíciu, ale na lepšie trávenie. Ja osobne vidím prínos v lepšom trávení /usudzujem podľa trusu / a hlavne ho pridávam do dokrmovacej kašičky, mláďatká majú trus lepšej konzistencie. Inak je veľmi ťažko zhodnotiť účinok toho,alebo onoho prípravku, pretože nevieme aké by to bolo bez neho.
sunflowersman (neregistrovaný) 05.06.2013, 20:34:27 xxx.xxx.175.194
Dobrý den, Vojta vystihl přesně i můj názor. Nikdy nevíme, jaká by byla sezona a ptáci bez použití přípravku, takže nějakých objektivních výsledků se ani nedobereme. Nevím jak u druhých papoušků,ale u mých jihoameričanů působil velmi dobře na trávení. Pokud již ptáci humac znali, dokonce preferovali klíčenou směs s humacem před suchou, což se mi stávalo v chovu málokdy.
anonymní (neregistrovaný) 06.06.2013, 12:59:49 xxx.xxx.62.209
ne, že by byl neznámý, ale osvědčil se mi aquakar e. po několika letech prázdných vajec, po podávání aquakaru jsou vejce oplozená. může to bejt náhoda, ale za mě teda dobrý :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.