Aktuálně: 4 796 inzerátů175 476 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

náš žako předemnou utíká

letriska
letriska (2 příspěvků) 03.09.2013, 12:02:38 xxx.xxx.166.8
Prosím o radu,nebo o vaši skušenost.Máme doma asi měsíc žaka,čtyř mesíční samičku,ručně dokrmovanou od chovatele.Oblíbila si manžela léta za ním,nechá se hladit ,když příjde hlasitě ho víta,jenže on z práce chodi až v 17 hod.Já jsem doma celý den,jenže mě připadá, že mě nesnáší,když jí chci pohladit,ustupuje na bidle i na ptačím stromě,nebo uletí ,když jí dávám pamlsek ten si občas vezme,ale jinak nic. O přiletění na rameno si můžu nechat zdát,jen,když mi ji tam manžel posadí a přikaže aby vydržela,tak několik vteřin posedí a pak fííí a je pryč.,To samé s pohlazením, když jí manžel řekne ,tak si ji můžu pohladit na břiše, ale jen v jeho přítomnosti.Na hlavičku ji sahnout nesmím.Když se k ní sama přiblížím tak se načepýří a natahuje krk a utíká.Vím že si žako většinou oblíbí jednoho,to by mi nevadilo,ale já bych jí mohla pustit a celý den být s ní.Jenže mě musí poslechnout,abych jí mohla zavřít do klece, kdybych potřebovala odjet.Máme velký dům, kde ve spodním patře pracuji,má tam udělaný strom a houpačky, je tam ráda,jenže na rameni tam příjde jen s manželem.Proto je zavřená v kleci než příjde manžel,a já sama pracuji dole,protože nevím jak bych jí tam vzala.Prosím poradte jak toto zlomit.Děkuji LETRISKA
Fefe (neregistrovaný) 03.09.2013, 15:50:44 xxx.xxx.186.104
Síce nemám o chove žaka žiadne skúsenosti, ale pri korelách si musíte najprv vtáka ochočiť. A keď už ste korele niečo zlé spravili, (napr.chytanie za letu) zapamätá si vás ako nebezpečného nepriateľa a potom sa už len ťažko spriatelíte.
cone
cone (1412 příspěvků) 03.09.2013, 18:18:17 xxx.xxx.156.242
Váš žako bere za svého partnera vašeho manžela, momentálně jste tam jakoby trochu navíc. Může se to časem změnit k lepšímu.... Vazba ručně dokrmených žaků je také trochu o tom, kdo ho dokrmoval - zda muž či žena.
letriska
letriska (2 příspěvků) 04.09.2013, 13:17:43 xxx.xxx.166.8
Ja si nejsem vědoma,že bych jí něco zlého udělala,ale s tím dokrmováním je to možné,dokrmoval jí totiž muž.Budu čekat jestli se to časem nezmění,snad jo,ještě je malá
anonymní (neregistrovaný) 06.09.2013, 09:32:45 xxx.xxx.54.22
Určitě je dobré neházet flintu do žita. Manžel bude pravděpodobně stále číslo jedna, ale pokud jí budete dostatečně "podlézat", mohlo by se to změnit. Pokud reaguje na pamlsky, tak jí je dávejte a hlavně s ní často komunikujte. Možná jí taky vadí, že ve vaší přítomnosti je zavřená v kleci a bere to jako zlo. A manžel je pak ten zachránce, který přichází na bílém koni z práce:-) Možná by stálo za to to nějak vymyslet - venku může být přece sama i pokud nebudete chvilku doma, pokud to všechno dostatečně zabezpečíte. Myslím, že pak by se hodně změnilo.
anonymní (neregistrovaný) 06.09.2013, 13:11:40 xxx.xxx.166.8
Určitě to nevzdám,Grace-tak se papoušek jmenuje ,jsem si už strááášně dlouho přála,dlouho jsem na něj šetřila a žakové se dožívají velmi vysokého věku, takže času dost.A vím, že jednu věc máme společnou ,líbí se nám stejnej chlap :).Děkuji za odpověd,a hned jí jdu pustit. MIRKA
Meda (neregistrovaný) 06.09.2013, 16:59:04 xxx.xxx.195.104
Máte ji krátkou dobu. Já s naší trávila asi 3 týdny s rukou v kleci, aby si na mě zvykla a mohla jsem jí kdykoliv dávat do klece (no lépe to jde s piškotkem). Byla už víc jak roční. Protože se o ni více starám než muž, zvykla si na mě, k němu jde, ale občas štípne. Je to miláček, mluví krásně a skoro celý den nezavře zobáček. Tak vytrvejte a nevzdávejte se.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.