Aktuálně: 4 874 inzerátů175 147 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Eklektus - škubaní peří

anonymní (neregistrovaný) 27.09.2013, 13:04:09 xxx.xxx.251.60
Dobrý den, příští týden nám do ptačí rodiny přibude Eklektus různobarvý, bereme si ho od lidí, kteří na něj neměli moc času a papoušek si začal vyškubávat peří. Sami s tímto problémem zkušenosti nemáme a rádi bychom mu pomohli se ho zbavit. Samozřejmě jsem už hledala rady na internetu, ale zajímala by me něčí osobní zkušenost. Děkuji za rady! Ráda bych, aby se u nás měl papoušek, co nejlépe.
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2013, 13:37:47 xxx.xxx.44.151
To tedy máte odvahu. Eklekti jak začnou, tak je těžké je dát do pořádku.Známá si od nás vzala samce, který se ojel během jedné noci, přesně v den , kdy se měla líhnout vejce, která měl se samicí. Už jsem o tom někde četl, že to někteří dokážou za noc. Moc jsem tomu nevěřil, ale viděl jsem to na vlastní oči. Snůška byla samozřejmě čistá. To byl ten důvod. Ta známá byla nemocná / doma / a tak se o něj asi měsíc neustále starala a začalo se to lepšit. Pak nastoupila do práce a samec se opět ojel, ještě víc jak předtím. Tak ho dali pryč. Jednalo se o vosmaeri. Měli byste si to dobře rozmyslet, pokud jak píšete s tím nemáte zkušenosti. Není to moc pěkný pohled na takového ptáka.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.09.2013, 14:35:29 xxx.xxx.162.247
Dobrý den, je to těžké, ale pomoci se dá. Je pravda, že eklekti jsou na to poměrně nároční, ale jde to. Zkuste napsat Panu Zárubovi, ten takto zpravil oškubanou Aru, tuším, že žlutokrkou, ale věnoval jí maximální péči a měla perfektní podmínky, v některém čísle Fauny, nebo Exoty byl podrobně popsaný jeho postup.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2013, 15:44:10 xxx.xxx.17.248
Pane Filipe ,kolik k je vám let... Zadavatel muže zkusit vše od vitaminu ,oleje ,změnit stravu,ale je to většinou psychickeho rázu.Jo ,i pan Zaruba zjistí že většinou tyto jedinci ,pokud se zas opeří -většinou to tak trva rok, pak přijdou do toku a zas jsou jak kuřata ,tak je to pořad dokola........
fylip
fylip (1289 příspěvků) 27.09.2013, 17:10:33 xxx.xxx.162.247
Paní nepsala, v jaké míře je oškubaný a pokud není úplně holý, určitě bych to zkusil. Ne vždy to je nezvratné a pokud se začal škubat z nedostatku času, tak bych to zkusil určitě. Pokud se mu budou dostatečně věnovat, najdou si k němu cestu a poskytnou mu dost rozptýlení, dal bych mu šanci na uzdravení. Sammozřejmě to není 100%-ní, ale za zkoušku to stojí, minimálně já bych to zkusil. To, kolik mi je let sem prosím nepleťte.
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2013, 18:36:56 xxx.xxx.251.60
Dobrý den, děkuji za komentáře. Papoušek má vytrhaný pouze hrubniček. Je nám jasné, že to bude náročné, ale nechat jsme jim ho prostě nemohli.
cone
cone (1412 příspěvků) 27.09.2013, 19:28:16 xxx.xxx.156.242
Eklektové patří hned za žaky k nejčastěji se poškozujícím papouškům škubáním. Měl jsem jednoho samečka ssp. solomonensis, který se probíral také, nebylo to nějak hrozné, ale moc se to nelepšilo. Samozřejmě že stojí zato se o škubánka postarat - jistá, sice malá naděje tady je. Jen bych se držel dále od osvědčených přípravků proti škubání (třeba No plug more) a šel bych cestou vlastní, snažil bych se ho zabavit množstvím větví na okus, sezoně bych podával všechny dostupné bobule (aroni, hložinky, jeřabiny....) v nadbytku.....
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2013, 20:15:32 xxx.xxx.70.146
Zdravím Oldřichu ! Ten neošklbaný mal prerastený zobák ? Čo mu bolo ?
cone (neregistrovaný) 27.09.2013, 21:07:00 xxx.xxx.156.242
Nevím, takové jsem je koupil, přerostlý zobák jsem upravil,zkrátil špičku, nepodařilo se mi sehnat dospělé samičky tak jsem je asi po roce prodal. Ale byli oba dva povahově velmi fajň, ten starší odchytový samec - nebojácný, bral si z ruky-s odchytovými starými žaky se to nedalo vůbec porovnávat.
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2013, 16:37:30 xxx.xxx.251.134
Posílám fotky. Oškubán byl v srpnu, poselní fotka, kdy je už obrostlý, je z konce září. To peří na fotce je várka, kterou stihnul udělat za jednu hodinu!
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2013, 16:41:27 xxx.xxx.251.134
foto koncem září a všimněte si příslušenství v kleci.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.