Aktuálně: 4 870 inzerátů174 734 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

ornitóza?

sendy23 (neregistrovaný) 18.11.2013, 18:14:19 xxx.xxx.225.24
Dobrý den, nedavno jsem sem psala ohledně senegala :) ovšem dneska mam asi trochuhloupej dotaz,ale i přes to se zeptam. Od pátku mám vysoké horečky,kašel a takovou malátnost :/ Co si teď pročítam na webu,tak zjišťuji,že mohu mít ornitózu. Je tu někdo,kdo se s tím setkal?pokud ano,jak to u Vás probíhalo?Zítra se chystam k lékaři,protože mam opravdu strach. A co se týče papouška,měla bych ho vzít k vetovi???děkuji za odpovědi
Meda (neregistrovaný) 18.11.2013, 19:19:38 xxx.xxx.195.104
Myslím, že se bojíte zbytečně - jestli je papoušek v pořádku, od něj to určitě nebude. Prostě nastal podzim a virózy jsou na programu.
sendy23 (neregistrovaný) 18.11.2013, 19:30:01 xxx.xxx.225.24
Papoušek se projevuje,že je zdravý.Jí,pije a i si hraje...jen ho nechci nakazit,protože jsem bohužel jediná,koho snese. Jediný co teda,že je agresivní a to nebejval,ale to nemá souvislost s nějakou nemocí,jen nemá dny.A co se mu přestalo hooodně líbit je,když ho musim nahnat na ruku a dát do klece,to je naříkání
Kikina
Kikina (24 příspěvků) 18.11.2013, 20:17:50 xxx.xxx.199.30
U člověka ornitóza (psitakóza, chlamydioza) probíhá jako chřipce podobné onemocnění. Mohou se vyskytovat atypické pneumonie (zápal plic) nebo někdy meningitidy, neuritidy a srdeční komplikace. Papoušek může sloužit pouze jako přenašeč a přitom nemusí vykazovat vůbec žádné klinické příznaky. Aź budete zítra u lékaře, tak se nezapomneňte zmínit, že chováte papouška, nejspíše Vám odebere krev, aby zjistil, zda je v krvi přítomen antigen či ne.
sendy23 (neregistrovaný) 18.11.2013, 21:19:23 xxx.xxx.225.24
Dneska už je mi lépe a horečky konečně nemám. Tak nevím,zda k paní doktorce chodit,abych se tam ještě spíš nenakazila v čekárně :/
sendy23 (neregistrovaný) 18.11.2013, 21:23:49 xxx.xxx.225.24
A u papouška se to zjistí také z krve?Zda není přenašečem nějakých nemocí?Od předchozích majitelů mám pouze papír,když zjišťovali pohlaví papouška,na nemoci testovaný nebyl...
Kikina
Kikina (24 příspěvků) 18.11.2013, 21:52:11 xxx.xxx.199.30
Co se týče ornitózy tak se u papouška provádí odběr vzorků - trusu, výtěry kloaky, stěry ze spojivek, choan a nozder. Krev se odebrat může a stanoví se, zda antigen přítomen je či ne. Z krve se dá např. rozpoznat onemocnění PBFD, polyomaviróza, chlamydióza.
sendy23 (neregistrovaný) 18.11.2013, 22:07:43 xxx.xxx.225.24
Co jsem takhle četla,tak papoušek kolem nozder žádný sekret nemá ani kolem očí,tak by měl být v pořádku. A hlavně si vůbec nedovedu návštěvu u veterináře představit,když je papoušek vysazený především na mě :/ jen se zeptám,co je onemocnění PBFD?
Kikina
Kikina (24 příspěvků) 18.11.2013, 22:26:31 xxx.xxx.199.30
Pokud je asymptomatický přenašeč, žádný sekret okolo nozder a očí mít nemusí. Může se vyskytnout pouze snížená snáška a zvýšená mortalita mláďat, ale to u solitérně chovaného jedince stejně nebude. PBFD = onemocnění zobáku a peří. Zadejte do googlu a vyjede toho určitě spousta ;)
sendy23 (neregistrovaný) 18.11.2013, 23:31:38 xxx.xxx.225.24
už si to hledám :) tomu našemu se pořád zobák odlupuje,to doufám je normální a není to právě tahle nemoc, spodní zobák mu přerůstá.naštěstí si ale přerostlou část sám opiloval,ale už mu zase dorůstá,takže má klec vybavenou dřevěnýma hračkama,tyčinkama atd.,zkrátka aby měl do čeho klovat :)
sendy23 (neregistrovaný) 21.11.2013, 15:12:25 xxx.xxx.225.24
Dobrý den. Tak včera jsem byla u lékařky a ta mi řekla,že mám zápal plic :/ řekla jsem jí o papouškovi a vzali mi krev i na tyto virové nákazy od papouška. Výsledky budu mít až příští týden,jen doufám,že je to zápal plic jen z těch viróz,co teď jsou a néé od papouška :( Popravdě se mi ho nechce brát k vetovi,jelikož je hodně útočný,ale pokud se to potvrdí,že to od papouška je,nedá se nic dělat a budeme to muset všichni vydržet... Modlím se,aby to od něj nebylo..Ovšem když jsem kdykoliv něco jedla,hned byl u mě a chtěl ochutnat přímo ode mě z pusy :/ takže nějaká pravděpodobnost tu je :/

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.