Aktuálně: 4 855 inzerátů175 027 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Nemocný Zpěváček :(((((((((((

anonymní (neregistrovaný) 03.01.2014, 22:48:51 xxx.xxx.91.116
Dobrý den, chovám samce papouška zpěvavého,který není okroužkovaný,jelikož je ze zverimexu (dostala jsem ho před 2 lety od kamaráda k Vánocům).Chovám jen jednoho jedince v bytě.Lidí se už nebojí,normálně ho pouštíme z klece a umí pár povelů.Jeho potrava se skládala z ovsa,lesknice,máku,slunečnice černé,pruhované a bílé,mandarinek,banánů,jablek,senegalského prosa v klasech,granulí,občas piškot,vlašský oříšek a hlávkový salát.Na trávení měl sépiovou kost.Asi před dvoumi měsíci jsem zrovna přišla z města,tak jsem ho šla pozdravit (jako obvykle),náhodou kouknu na zem,a co nevidím! Tonda má černý trus! Já byla na zešílení,letním si sednout k tabletu a ihned googluju: "Papoušek má černý trus".Co mi vyšlo? Dieta.Vysadím úplně všechno kromě prosa,lesknice,ovsa a granulí.Po chvíli tam měl krev!!!!! Dietu měl asi 8 dní,a 9 den přišel onen proslulý okamžik,prvních 5 semínek bílé slunečnice.No a další den tam měl znovu krev.Tak zase dietu se stejným režimem.Jednou jsem se sebrala,vzala jsem vzorek trusu a padla jsem k odbornému vetovi,kterého máme od bydliště 500 metrů.Trus prošel vyšetřením a konečný výsledek ukázal,že Tonda má ve střevech tyčové bakterie.Takže jsem Tondu od chytla do krabice (dá se) a šla k vetovi.On ho chytil do ruky a udělal výher z volete,jestli tam ty bakterie taky nemá.A měl.Takže dostal antibiotika na 5 dní a do vody desinfekci.Antibiotika úspěšně dobral,vodu s desinfekcí pil normálně, vše bylo bez problémů.Po do brání antibiotik jsem šla s Tonouškem na kontrolu,opět byl proveden rozbor trusu a výtěr.Vše čisté.Tak teď je to asi týden,co jsme tam byli.Poslední dobou jsou s ním zase problémy.Žere normálně (krmení mu zůstalo dietní),ale moc nepije,nešvitoří a je takový unavený.A opět měl V TRUSU KREV.Brzy si mám zavolat k vetovi,jsme domluveni na zkrácení drápků a zobáku,tak provedem další vyšetření. (Připomínám,že je to odborník) Doufám,že se z toho dostane,protože ho mám strašně ráda :((((((((((((((
anonymní (neregistrovaný) 03.01.2014, 22:55:37 xxx.xxx.91.116
TEDOM leží v dece pod lampičkou a pomalu usíná :’(
anonymní (neregistrovaný) 03.01.2014, 23:04:26 xxx.xxx.83.30
nemá nějaké parazity nebo nemohl něco zbaštit?
Uživatel
Uživatel (9 příspěvků) 04.01.2014, 11:07:47 xxx.xxx.91.116
Ne,jídlo měl pořád dietní.Pouze oves,lesknici,granule a proso.Už nechce ani z klece a při kladení má obrovskou námahu,kolikrát se ani nevikadí :-((
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2014, 20:25:10 xxx.xxx.8.1
To je hezlé jak se o něj staráte....mělo by to být odměněno
Aneta (neregistrovaný) 07.01.2014, 18:51:32 xxx.xxx.91.116
Odpověď na příspěvek uživetele anonymní z 04.01.2014, 20:25:10

To jako vážně?!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.