Aktuálně: 4 833 inzerátů175 329 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

burza v přerově

cone (neregistrovaný) 26.02.2008, 23:12:05 xxx.xxx.176.221
Narazíte tam občas i na ručně dokrmené. Začíná před 6 hod. a v 9 je už mrtvo. Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 27.02.2008, 09:31:33 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Rozhodně nedoporučuji nakupovat dokrmené papoušky na burze. První a hlavní prioritou nového zájemce by mělo být to, že navštíví chovatele osobně doma, prohlédne si jeho chov, hygienu, krmení, ptáky atd.
cone (neregistrovaný) 27.02.2008, 12:56:10 xxx.xxx.176.221
Ono to zas až tak důležité není, zda koupíte na burze či u chovatele. Mnozí chovatelé Vám donesou ukázat do pokoje jen to, z čeho můžete vybírat a chovem Vás neprovedou / pokud se za vás někdo nezaručí, nebo pokud vás osobně neznají/. Hold opatrnosti v dnešní době není nikdy dost, mnoho mých známých byli z tohoto přístupu rozčarování, ale na druhé straně se není zas až tak moc čemu divit. Osobně také neprovádím všechny návštěvy celým chovem, ani ne tak zdůvodu obavy před vykradením, ale proč neustále rušit hnízdící páry? Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 27.02.2008, 13:16:43 xxx.xxx.183.35
V tom souhlasím, ale nějak mi nepříjde logické proč stresovat ochočeného ptáka převozem na burzu, umístěním v přenosce, nebo v menší klícce, stresovat ho tím, že kolem něj projde 100 lidí a že uslyší eventuelně uvidí stovky ptáků. Nevidím proč riskovat nějakou nákazu a podobně. Já takhle ptáky prostě neprodávám a abych se přiznal, tak hodně málo je vidět dokrmený papoušek na burze, ale chápu to někteří lidé ještě nemají možnost připojení k internetu, kde je hodně velká pravděpodobnost, že papouška prodají přes inzerát a proto je berou na burzy.
cone
cone (1412 příspěvků) 27.02.2008, 14:51:51 xxx.xxx.176.221
Kdybych se měl timto řídit, tak nevidím ani důvod, proč stresovat ptáka nekrotkého těmi všemi vámi uvedenými faktory. Ani v nejmenším tyto faktory nezpochybňuji ani nezlehčuji, opravdu existují. Ale zajdu ještě v této vámi započaté úvaze dále.. Proč riskovat, že si nějakou nákazu dovleču z burzy na oblečení, na pytli nového krmiva,co když donesu něco s tím novým přírůstkem co jsem si pořídil ........ Těch možností je hodně. Takže internet by měl pomalu zlikvidovat burzy? No to by byla dle mého mínění opravdu velká škoda. Vypustil jste Džina z láhve! Cone
A na každé burze co jsem navštívil jsem nějaké krotké papouchy viděl.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 27.02.2008, 15:02:38 xxx.xxx.183.35
Ne nemyslím, že internet by měl zlikvidovat burzy, ale lidé co mají přístup k internetu snadněji prodají ručně dokrmené ptáky na internetové inzerci, nebo v tištěné inzerci. Netvrdím, že nejsou k viděni dokrmení papoušci na burzách, jen tvrdím, že jich je tam velice málo. Jestli vy jezdíte prodávat ochočené ručně dokrmené papoušky na burzu, tak já tedy ne.
sunflowersman (neregistrovaný) 27.02.2008, 15:44:20 xxx.xxx.175.196
Myslím si, že všechno je risk. Bez toho to nejde, prostě to k tomu patří. Myslím si, že kdyby většina chovatelů kteří mají zajímavé chovy, psychovali a obávali se všeho možného a všech nemocí, tak by se jim ani nepodařil založit takový chov. Přeci to k tomu patří, být v kontaktu s lidmi, kteří mají stejný zájem a úsílí jako my Všichni.Je to krásná představa, nakupovat jen u zodpovědných chovatelů, jak se uvádí v každé knize, ale asi se budu opakovat, přesto uvedu , že v praxi je to nemožné. Někdy je chovatel vůbec rád, že narazí na burze na to co chtěl, a když pták vypadá dobře tak proč ho nevzít. I u chovatele , který se Vám může zdát zodpovědný, můžete dovléct nějakou nemoc, aniž by za to chovatel mohl. Typická lidská vlastnost je utváření statusů, což se projevuje i v chovatelské sféře. Většinou ten kdo má dražší kategorie papoušků je považován za odborníka, ale ve skutečnosti tomu tak vůbec nemusí být. Takže podle čeho poznat u koho nakupovat? podle čistého zařízení?(nnení zas takový problém uklidit volieru, před přijezdem kupujícího a pak ji nechat celý rok tak).Všude můžete narazit na dobré či špatné chovatele, a vždy je to risk. Ale když se to povede o to je to větší radost z úspěchu. Já mám rád burzy, tolik podívané, už při vstupu do haly mě objímá takové to chovateslké chvění :).....
cone
cone (1412 příspěvků) 27.02.2008, 20:38:13 xxx.xxx.176.221
Sunflowersmane, absolutní souhlas, mne vždy také před výstavou i burzou drží zvláštní pocit. Pokud bychom se drželi při prodeji a koupi jen internetu, tak by davy chovatelů necestovaly na burzy do Zwolle, do Straubingu a jiných vyhlašených míst. Osobně jsem několikrát ručně dokrmené papoušky v Přerově po předchozí domluvě předával. Ono je totiž něco jiného bydlet někde v republice v půli nebo na samém konci. A když se dohodnou dva lidé z opačných koutů republiky, tak proč ne na burze ? A ty zmiňované nemoci? Pokud se mi papoušek nepozdává, tak ho nekoupím na burze, ani u chovatele doma.Kupní smlouva vám také nic moc nepomůže, tou zmůžete něco jen u slušných lidí, a s těmi zase nepotřebujete uzavírat smlouvu.Je smutné, když v dnešní době slovo ani potřesení pravicí nic neznamená, když dohodnutá cena se zvedá, když dojednání ptáci se prodají někomu kdo dá o trochu více.Ale vše je asi poplatno době.A můj názor na obchody přes internet? Někdy je nabízený "šunt" a nestojí za to, jindy před odběrem vám druhá strana hraje mrtvého brouka a maily neodpovídá.Neškatulkuji, nekategorizuji, jen uvádím fakta. Cone
sunflowersman (neregistrovaný) 27.02.2008, 21:23:13 xxx.xxx.175.196
Ano, je to pravda. Internet má velkou moc, a to anonymitu. Vždy spíše sázím na osobní kontakt. A to burzy krásně umožňují.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 27.02.2008, 21:40:32 xxx.xxx.168.20
Pánové je to všechno krásné co zde píšete, ale trochu jste změnili téma. Já osobně dokrmeného papouška na burze prodávat prostě nedoporučuji.
Jak ukážete kupujícímu zda je papoušek opravdu krotký? To si ho vytáhnete na ruku a riskujete, že se něčeho lekne a vzlítne? Podle mě tímto akorát podporujete ty neseriózní chovatele, kteří na burze řeknou, že pták je ochočený, ale majitel doma zjistí pravý opak. Co potom? Kupující nezná adresu a možná ani ne telefonní číslo, protože se dobrým vystupování a nadšení z nového mazlíčka nechá oblbnout. Ano je možné že prodávající poskytne telefonní číslo, ale nemusí být jeho, nebo nemusí reagovat na telefonáty. Píšete zde, že osobní kontakt je nejlepší a já právě u ochočených ptáků předpokládám, že osobní kontakt právě doma u chovatele je ještě lepší. Chovatel může dát kupujícímu krmení a další potřebné rady, které na burze v tom frmolu a hluku prostě lze někdy špatně poskytnout. Je to prostě můj názor. Já vám ten váš neberu.

Co se týká kupní smlouvy, tak nevidím v tom nic špatného právě naopak. Když jdu do obchodu, tak například na elektroniku dostávám záruku. Já prostě kupní smlouvu poskytuji a majitelé mají na výběr. Buď ji chtějí a nebo nechtějí. Podle mě je to docela slušné a seriózní v dnešní době, kdy se mezi chovateli člověk mnohdy nevyzná.
sejček
sejček (1256 příspěvků) 27.02.2008, 21:58:33 xxx.xxx.208.62
podle mě je lepší osobně doma nebo na burze měl jsem taky zájemce kteří říkaly přijedu přijedu psaly mi na e-mail a nic je lepší když zavolají a řeknou že se přijede podívat a pak si pro zvířata přijedou
sunflowersman (neregistrovaný) 27.02.2008, 22:34:04 xxx.xxx.175.196
já jen reagoval aby se nic nezatracovalo, jelikož na burzy jezdí i opravdoví odborníci a slušní lidé. A Samozřejmě je parádní zajet přímo k chovateli ale někdy to možné není, a někdy hrají velkou roli i cestovní náklady. takže proč jezdit pro něco do Aše, když pán z Aše jezdí na blízkou burzu do Přerova, to je pouze pro příklad :)
cone
cone (1412 příspěvků) 27.02.2008, 22:44:53 xxx.xxx.176.221
Pánové, při kritice mého eventuelního předání krotkého papouška na burze byla opomenuta jedna podstatná věc, umisťuji své odchovance spíše k lidem, které více či méně znám, poskytuji veškeré info a kontaktuji nového majitele následně telefonicky,mne zajímá jak se papoušek aklimatizoval a jak proběhla cesta.Mezi peníze a nové prostředí mohu směle dát rovnítko. A jak jsem se již zmínil, své vypiplance nehodlám prodat každému a do jakýchkoli podmínek.K malým dětem obzvláště NE. Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 27.02.2008, 23:09:02 xxx.xxx.168.20
Ještě bych reagoval na jednu věc. Jak pozná kupující na burze odborníka, když se v této svéře nepohybuje. Ano samozřejmě ho nepozná ani když pojede k němu domů, ale jak jsem psal může si prohlídnout jeho chov i když zde pan Šiška napsal, že voliéry může člověk vygruntovat před příjezdem zájemce, ale i toto je přeci pořád lepší než když nechat voliéry nevyčištěny. Podle mě prodej mazlíčků tímto způsobem je ideální. Přes email můžu zaslat fotografie a podrobnější informace. Co se týká příkladu z Aše, tak nevidím důvod, proč jet pro mazlíka do Přerova, když si ho může zakoupit někde poblíž, to je jako například s veterinárním lékařem specializovaným na ptactvo. Proč bych měl jezdit do Prahy, když můžu zajet do Brna, kde to mám blíže. Nebo jiný příklad. Včera mi volala velice příjemná pani a že potřebují co nejdříve mazlíčka, protože jim uhynul dlouholetý člen rodiny (papoušek). Když jsem ji řekl, že alexandři budou k odběru později, tak slušně poděkovala a že si sežene jiného papouška. Nebo jiný příklad. Volají mi lidé a když zjistí, že jsem ze Zlínského kraje a je to pro ně daleko, tak si prostě seženou papouška někde poblíž. Prostě neodsuzuji prodej mazlíčků na burzách, ale Mě osobně se zdá být lepší a věrohodnější pořízení mazlíčka přímo u chovatele. Nepodporuji ani způsob, že někteří lidé chtějí prostě mazlíčky dovést k nim domů. Prostě prodej ochočených mazlíčků beru vážně. Toď můj názor a prosím nekamenujte mě.
cone
cone (1412 příspěvků) 28.02.2008, 10:51:34 xxx.xxx.176.221
Došlo k drobnému nedorozumění. Nepropaguji dát ruční odchov do přenosky a vystavit na burze k prodeji, nic proti tomu nmám, ale toto nedělám. Jen jsem se snažil zdůraznit, že nevidím nic zavadového na předem dohodnutém předání ručně dokrmených ptáků v prostředí burzy. Jen jsem reagoval na zdůraznění možných rizik, ale ta jsou v životě nás všech téměř na každém kroku.Ondřeji, doufám, že mě nepodezíráte z toho, že neberu prodej svých odchovů vážně, já beru vážně i jejich odchov a jejich umístění je pro mě dost důležité. Nyní například jsem měl možnost provést velmi dobrou výměnu svého odchovu za kus, který opravdu potřebuji, ale dotyčný mi sdělil, že ten můj odchov pustí dále do světa. Nechci, aby moji" vypiplanci" šli z ruky do ruky a bylo po zajímavé výměně.Vesměs ode mne odchovy brali lidé, které znám nějakým způsobem již nějakou dobu, mám představu o jejich chovu. A že to jsou např. chovatelé z Prahy, Plzně či Chomutova?
Co se týče vzdáleností, tak i když máme v Ostravě kvalitní veterináře, jezdil jsem se svými psy na vyšetření do Brna a třeba dysplasii jsem nechával vyhodnocovat v Hradci. Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 28.02.2008, 12:55:54 xxx.xxx.183.35
Pane Šiška v tomto případě mi uniká pointa celého tématu. Tazatelka se ptala cituji ,,chin se zeptat jestli na burze v přerově prodávají i papoušky ručně dokrmené.´´

To by znamenalo, že by si tam prostě jen papouška vyzvedla a podle mě je to velký rozdíl vyzvednout si papouška na burze a nebo teprve hledat ochočeného papouška na burze. Proto jsem psal ty morální zásady. Samozřejmě neodsuzuji to, že si někdo prostě papouška jen vyzvedne někde na burze, protože to má blíže než k vám domů. Je to vcelku logické. Kupující vás zná, možná, už i u vás byl, nebo prostě si skupující delší dobu píšete emaily a zasíláte mu fotky, kde prostě vidí, že je opravdu papoušek krotký, taky kupující vidí snahu vám pomoci. Kdežto vydat se na burzu a hledat tam vhodného chovatele, vhodného mazlíčka prostě nepodporuji a proto jsem napsal to co jsem napsal. Z dotazu tazatelky mi spíše připadá, že chce shánět mazlíčka na burze neříkám, že to není možné, ale říkám, že to není dobrý nápad.
cone (neregistrovaný) 28.02.2008, 17:34:42 xxx.xxx.176.221
Celý dotaz tazatelky byl veden v obecné rovině bez specifikace druhu papouška. A takového by koupila na téměř každé přerovské burze. Mě a myslím že i mnoho dalších zajímá spíš finalní produkt než pochybná etická stránka způsobu prodeje. Já jsem náhodou, aniž bych na burzu za tímto účelem jel, koupil mladou samici gulielmi od pána, kterého jsem předtím neviděl, vyklubala se z mláděte samice velmi perspektívní, černokřídlá, samozřejmě zdravá a bezproblémová. Cena byla také přijatelná.Takže nikdy bych od koupi na burze nikoho nezrazoval, pokud kupujete něco o čem nemáte ani páru, tak vás nezechrání ani nákup u chovatele doma.Vždyť od nepaměti byly burzy určeny k prodeji přebytků, k nákupu nových jedinců a k navazování nových přátelství mezi lidmi se stejnými zájmy. Pokud by jen jeden z těchto tří faktorů vypadl, byla by to pro mne nenahraditelná škoda. A ještě na sám závěr, ať budeme podnikat v čemkoli, nebo náš koníček bude jakýkoli, vždy čas od času narazíte na neseriozního hajzla který mezi slušné lidi nepatří. Chovatelství exotického ptactva není vyjímka. Cone
raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
28.02.2008, 18:45:00 xxx.xxx.111.1
Zdravím, procházel jsem pár posledních témat a docela se mi nelíbí, jak se tu jeden jednoduchý dotaz řeší na 3 stránky a příspěvků a to jen díky tvrdohlavosti.
Ondro, chtěl bych říct hlavně tobě. Každý má nárok na svůj názor a přál bych si, aby jsi stále dokola nevnucoval pouze ten tvůj. Když máš takové a takové zkušenosti s prodejem ochočených papoušků na burze, tak nám to sem napiš a řekni co si o tom myslíš. Na to by ti ale měl stačit jeden příspěvek. To, že pod tvým se objeví další s jinou zkušeností, neznamená, že se musíš začít hádat a všechny přesvědčovat, aby se chovali podle tebe. To se mi opravdu nelíbí a myslím si, že to nemá pro čtenáře žádný užitek. Spíš si o tobě udělají špatný obrázek. Byl bych rád, kdybys to pochopil a dal si na to pozor.

Díky, Luboš
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
28.02.2008, 18:56:17 xxx.xxx.111.1
Co k tomu dodat. Každopádně každý má v něčem pravdu, každý má své praktiky a je na kupujícím, kterou možnost zvolí. Viděl jsem na burze amazoňana venezuelského, ručně dokrmeného. Lezl prodejci po rukou a ramenou, spousty lidí kolem procházejících si vůbec nevšímal, neuletěl, což je pro kupce důkaz stoprocentního ochočení. Pro takového krotkého ptáka to ani nemůže být tak velký stres, který by jej snad nějak poznamenal. Největší stres bude stejně mít až si jej domů doveze nový majitel, takže ten nastane ať je papoušek koupen na burze nebo přímo od chovatele doma. Nakažení některou nemocí na burze určitě hrozí ale to by ani chovatel nemohl žádnou z burz navštívit. Nemoc se dá do chovu dotáhnout i na oděvu, takže to malé riziko nákazy stejně každý podstupuje.
Toto je můj celý názor, pravdu má každý a nikdo, proto je potřeba respektovat své názory.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.