Aktuálně: 4 597 inzerátů178 067 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Ornitofobie

Renata (neregistrovaný) 12.01.2014, 22:17:24 xxx.xxx.179.225

Pred mesicem jsme si poridili jsme si papouska a ja zjistuji, ze mam asi fobii. Zacalo to, kdyz me po par dnech poprve klovnul. Neublizil mi, ani nema silu, no ja mam strach cim dal, tim vetsi a neumim to kontrolovat. Kdyz jdu k nemu, jdu se strachem, busi mi srdce, potim se, tresu se. Tvarim se, ze mi nic neni, no on to vi a dovoluje si. Kdyz ho vezmu na ruku, neudrzim ho, protoze se tresu a on me klove i kdyz mi sedi na ruce. Zaludek mam nahoru v momente, kdyz si v praci vzpomenu, ze pujdu domu a ze tam na me ceka papousek, co zas bude. Nevim, jak to zastavit. Rozum vi, ze je to neopodstatnene, ze je to hloupost, ze je to jenom ptak, ze se mi nic nemuze stat. No telo to ne a ne pochopit. Hrozne se ho bojim, uz zaciname byt neprately. Taky kdyz jsem byla v obchode nebo u sousedu, kteri maji taky papouska, klidne jsem vzdy ty ptacky hladila a nikdy se nic nestalo, no ted jak mam ten strach, tak mne kousou vsichni ptaci rad radem jen kdyz se k nim priblizim. Zazili jste neco podobne nekdy? Co mam delat, jak to prekonat? Mam ho ignorovat? Nebo chodit za nim, k kdyz vim, ze on o mem strachu vi a bude me klovat? Dekuji.

biker70 (neregistrovaný) 13.01.2014, 05:57:05 xxx.xxx.48.30

Zdravím.  S takovým problémem je lepší zajít k doktorovi a to myslím vážně a bez urážky. Biker70

J.M. (neregistrovaný) 13.01.2014, 06:50:37 xxx.xxx.168.107

Pro Renatu: Co byste udělala v případě Vaší " fobie" na určitého člověka ? A já odpovím za Vás: Vyhnula byste se kontaktu s ním i třeba jen pohledu na něj z dálky. Totéž udělejte s papouškem, protože se stresujete navzájem.

Pokud je ve Vaší domácnosti osoba, která se papouška nebojí a má ho ráda, ať tato osoba převezme péči o papouška a Vy se mu vyhýbejte, nenuťte se do kontaktu s ním. Pokud taková osoba ve Vaší domácnosti není, tak papouška vraťte chovateli, od kterého jste si papouška koupila.

Mít peníze na nákup papouška neznamená ještě úspěšné navázání přátelského dlouhodobého vztahu s ním. Takže si z toho nic nedělejte a kupte si místo papouška třeba kočku. I v pokusech navázat přátelský vztah s některými lidmi dochází často k nezdaru.  Vždyť nemusíte mít doma papouška jen proto, že ho mají Vaši  sousedé.

 

valalolo
valalolo (85 příspěvků) 13.01.2014, 09:03:11 xxx.xxx.160.194

Ja prechadzam niecim podobnym, nie v tak intenzivnej miere, ale tiez sa nasho zaka bojim a zacala som sa bat aj vtakov v predajni, ktorych chodime s priatelom obcas pozriet. A tiez to tie ubohe zvieratka citia :( Ja sa to snazim riesit s priatelom a to tak, ze on ma nuti to prekonat. Je pri mne, dam ruku do klietky a ked ma dobne, tak ho hresi priatel, ntory je unho oblubeny. Ked to prehana, pratel odide, aby vtak vedel, ze to nesmie, je to prenho najvacsi trest. Taktiez mna to osmeluje, lebo ked je naozaj zly a ja sa nevzdam, tak vidim, ako sa postupne vzdava on a vtedy zo mna opadava strach. Taktiez k nemu chodim s nejakym pamlskom v ruke, vtedy sa nestane, ze by ma dobol, takze idem s istotou, hram sa s nim, natahujem ho, a ked je uvolnena nalada, tak zajdem dalej. Nie vzdy to ide tak hladko, ale pre mna je dolezite, ze tam mam priatela ktory ma podporuje a uci a tiez potresta zaka ked ma kusne.

Renata (neregistrovaný) 14.01.2014, 21:21:54 xxx.xxx.179.225

Dekuji, no ja se ho vzdat nechci, mam ho rada, je to pro me zivy tvor, ne vec, ktere se jen tak zbavim. Proto jsem chtela nejake rady od nekoho, kto zazil neco podobne, jak to resi, jak to co nejrychleji prekonat. Vim ze je to mozne, jenom nevim jak. Skousim relaxacni techniky, no nepomaha. Vim, ze o nic nejde, no je to tam chci nebo ne. Dnes jsem rikala priteli jak ho muze vytrestat, no je pravda, ze to nevyresi muj strach. Zkouseli jsme a stejne me klove. Proto jsme si rekli, ze to ted necham tak, musim se uvolnit a ne byt ve stresu, kdyz za nim jdu. Nebudu ho chytat ani hladit, budu se s nim pouze hrat a odmenovat jej, pripadne kdyz se mu podari me klovnout, mam ho okriknout aby vedel, ze to nesmi a ze se nevzdam. Uvidime, jestli se to casem poresi. Dekuji za nazory a rady.

Iva (neregistrovaný) 14.01.2014, 21:57:03 xxx.xxx.248.34

Tak na doktora to neni. Je to prostě fobie. Myslím ale, že se to nezlepší a že pro Vás, a hlavně pro papouška, bude lepší, když ho dáte pryč. Zvířata mají jiné další smysly než my a vycíí to,. Bude se pak trápit,může mít deprese, začně se škubat. Je třeba se ale pořádně zamylet, jestli toje "jen" strach nebo opravdu fóbie.To ale zase může určit jen ten, kdo nějakou fobií trpí.Strach se překonat dá, fobie nikoli (bez léčení).

J.M. (neregistrovaný) 14.01.2014, 23:12:25 xxx.xxx.168.107

Souhlasím s paní Ivou. Papoušek má buď člověka rád, nebo ne. Nenechá se zotročit ani k lásce donutit.

J.M. (neregistrovaný) 15.01.2014, 06:48:46 xxx.xxx.168.107

Pro Renatu a pro Valalolo: Ještě se pokouším Vám poradit: Popřemýšlejte, proč Váš papoušek na Vás útočí. Něco mu možná na Vás vadí a možná se Vás bojí. Moje domněnky možných příčin: Možná máte ozdobné nabarvené přilepené nehty, možná používáte silný parfém, možná si malujete oční stíny a řasy, možná nosíte na sobě domácí oblečení pro papouška nepříjemné barvy, možná ho berete do ruky svrchu přes zádíčka. Také není správné, aby papouška za klovnutí do Vás místo Vás trestal Váš přítel. A vůbec nějaké tělesné "trestání" moc nedoporučuji. Raději "vychovávejte"  odepřením dobrůtky nebo vrácením papouška do klece. Takže se to všechno pokuste změnit a "nelámejte to přes koleno" !  Papoušek není "voják ve vojenské základní službě" (-:).

Já bych si k němu vzala svetřík (mikynu) ve stejné barvě, jaké převážně barvy má peří papoušek, nebo barvy listově zelené, nebo hnědé, jako kůra stromu. Dále: přistupujte k němu opatrně pomalu bez parfému, bez barevných nehtů, bez barevného líčení řas a svého obličeje. Vlasy mějte sčesané dozadu tak, aby Vám papoušek viděl do obličeje. Jakmile uvidíte, že papoušek přitiskl peří k tělu a otočil se k Vám zády, tak se v přibližování k němu zastavte. Pokuste se ho pouze na svou ruku nalákat, aby přiletěl sám ze své vůle a odletěl také svobodně. Nenuťte ho k osobnímu kontaktu. Další moje domněnka: Pokud chodíte k papouškovi za přítomnosti Vašeho přítele, papoušek Vám klovnutím "říká", že Vás nechce, že chce přítomnost pouze Vašeho přítele. ONA samička papouška si za kamaráda vybrala JEHO, Vašeho přítele !!!  Na jednom videu jsem viděla pár papoušků vychovávajících svá mláďata s naprostou důvěrou a přátelstvím k oběma lidem manželského páru svých chovatelů. Podstata tohoto krásného vztahu byla také v tom, že tam žije společně PÁR PAPOUŚKŮ a PÁR CHOVATELŮ.  Jednomu papouškovi v domácnosti nezbývá nic jiného, než vytvořit pár s JEDNÍM ČLOVĚKEM (druhého člověka pak odmítá).  A pak je ten jeden papoušek VĚRNÝ tomu jednomu člověku.

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 08:58:52 xxx.xxx.160.194

J.M., dakujem pekne :) Zalozila som si novy ucet, lebo stary mi akosti nefungoval.  Ten nas zako citi, ze sa ho bojim a ma prevahu :) To co mam ja asi nebude fobia, ale skor respekt, strach z toho, ako sa nas vztah vyvinie. Hrozne by som chcela, aby sme mali dobry vztah, no on nechce a ja sa bojim spravit akukolvek chybu, bojim sa ho utvrdit v kusani. No on uz zrejme utvrdeny je. Robi to aj ked som s priatelom, aj ked sme uplne sami. Preto ked ho trenujem, aby mi podal labku a on ma zacne hryzt, neustupujem. Ked dobne silnejsie, vytaham ho za zobak kym neprestane. Potom  zoslabi. Nedam mu pokoj, az kym mi nepoda labku (vie co chcem, uz sme to robili). Az ked mi ju poda bez dobnutia, kliknem, vychvalim ho a dam mu jablcko a pokoj. Robim dobre? Neviem. Ako som pisala inde, v rodine pred nami mal udajne zlu skusenost so zenou. Ale strach nema, ked mam v ruke jablko alebo orech, tak dokaze prist za mnou cez celu klietku, je ochotny mi aj na druhu ruku vyliezt. Vtedy vie byt velmi zlatucky. Proste je prespekulovany, ale aj tak ho lubim :)   Chodim oblecena v ciernej alebo sivej, gelove nechty nemam, dokonca ani nalakovane (dlhe ano). Prilis sialene farby nenosim. Som prevazne v tom istom. ​Najviac ma ale udivuju tie jeho zvraty. Jeden den odisiel od priatela a prisiel sa maznat so mnou (skusala som nanho hruby hlas), druhy den za tych istych podmienok mi nastavil hlavu len aby som mu strcila ruku so klietky a mohol ma podobat. Neviem co od neho cakat a kedze som si uvedomila, ze je to len zviera, nemozem vediet co ho napadne a ziskala som strach aj voci vtakom v obchode. Ale skor je to taky ten respekt z diveho zvierata :D Nakolko vela citam, docitala som sa, ze rocne dokrmovane papagaje kusu za  ucelom ziskania prevahy. Z toho som usudila, ze so mnou bojuje a preto som sa dala na boj, aby som ziskala prevahu ja, aby pochopil, ze kusanim svoje neziska, ale ked bude poslusny, tak ano. Na stranke o clicktrainingu zasa pisali, ze ked papagaj na neoblubenu osobu utoci, tak mu ma oblubena osoba dat najavo, ze takto to nepojde. Cize ak kusne, ma odist prave oblubena osoba a hrat sa s nim, az ked je mily na vsetkych. Kazdy vravi inak, ma ine sposoby vychovy, kto si ma z toho vyberat? :D

Iva (neregistrovaný) 15.01.2014, 10:42:20 xxx.xxx.251.222
J.M.: Pro Renatu a pro Valalolo: Ještě se pokouším Vám poradit: Popřemýšlejte, proč Váš papoušek na Vás útočí. Něco mu možná na Vás vadí a možná se Vás bojí. Moje domněnky možných příčin: Možná máte ozdobné nabarvené přilepené nehty, možná používáte silný parfém, možná si malujete oční stíny a řasy, možná nosíte na sobě domácí oblečení pro papouška nepříjemné barvy, možná ho berete do ruky svrchu přes zádíčka. Také není správné, aby papouška za klovnutí do Vás místo Vás trestal Váš přítel. A vůbec nějaké tělesné "trestání" moc nedoporučuji. Raději "vychovávejte"  odepřením dobrůtky nebo vrácením papouška do klece. Takže se to všechno pokuste změnit a "nelámejte to přes koleno" !  Papoušek není "voják ve vojenské základní službě" (-:). Já bych si k němu vzala svetřík (mikynu) ve stejné barvě, jaké převážně barvy má peří papoušek, nebo barvy listově zelené, nebo hnědé, jako kůra stromu. Dále: přistupujte k němu opatrně pomalu bez parfému, bez barevných nehtů, bez barevného líčení řas a svého obličeje. Vlasy mějte sčesané dozadu tak, aby Vám papoušek viděl do obličeje. Jakmile uvidíte, že papoušek přitiskl peří k tělu a otočil se k Vám zády, tak se v přibližování k němu zastavte. Pokuste se ho pouze na svou ruku nalákat, aby přiletěl sám ze své vůle a odletěl také svobodně. Nenuťte ho k osobnímu kontaktu. Další moje domněnka: Pokud chodíte k papouškovi za přítomnosti Vašeho přítele, papoušek Vám klovnutím "říká", že Vás nechce, že chce přítomnost pouze Vašeho přítele. ONA samička papouška si za kamaráda vybrala JEHO, Vašeho přítele !!!  Na jednom videu jsem viděla pár papoušků vychovávajících svá mláďata s naprostou důvěrou a přátelstvím k oběma lidem manželského páru svých chovatelů. Podstata tohoto krásného vztahu byla také v tom, že tam žije společně PÁR PAPOUŚKŮ a PÁR CHOVATELŮ.  Jednomu papouškovi v domácnosti nezbývá nic jiného, než vytvořit pár s JEDNÍM ČLOVĚKEM (druhého člověka pak odmítá).  A pak je ten jeden papoušek VĚRNÝ tomu jednomu člověku.

Dobrý den, částečně máte pravdu. Jenom to oblečení, vlasy apod, tak to funguje spíš na plazy, chameleon apod. Papoušci jsou chytří, exteriérovým anomáliím se věttšnou přizpůsobí. My si i hrajeme tak, že je schválně straším nějakou maskou nebo igelitkou na hlavě a podobně  podobně a pak se tomu společně smějeme - včetně papouška. Spíš jsou náchylní na vnitřní, duševní věci.

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 10:55:48 xxx.xxx.160.194

Iva, to ano, vcera sa mi ho podarilo doslova vydesit s uterakom na hlave :) som si myslela, ze zinfarktuje. Ale asi nebol vydeseny dostatocne, ked po piskotu si prisiel az k ruke :)

Este ma zaujal fakt, ze zaobstarat mu kamarata/kamaratku. Uz pracujeme na zisteni pohlavia, no ak tak to budeme riesit asi az neskor, ked bude ponohodnotne rozpravat. Aby ucil rozpravat aj noveho zaka, nie ze budu obaja piskat a skriekat a budu sa v tom podporovat. Teraz je mladucky, ma pol roka, nech sa najprv adaptuje a uci. Ucenie, hry, odmenovanie, to ma pri mne celkom rad :)

můra (neregistrovaný) 15.01.2014, 11:47:47 xxx.xxx.62.209
val:

Iva, to ano, vcera sa mi ho podarilo doslova vydesit s uterakom na hlave :) som si myslela, ze zinfarktuje.


Jo, věci na hlavě nemají rádi, taktéž změna barvy vlasů představuje půlhodinku řvaní.

Nechat se kousnout je špatně. Kousnutí je třeba předcházet. Klec považují za své teritorium, jsou si tam jistí, takže v kleci na něj vůbec nesahat (myslím tím, strčit mu tam ruku a zkoušet ho podrbat nebo chtít, aby na ni nastoupil. z klece a do klece ho uklízej na klacku. hraj si s ním na místě, kde si nebude tak jistý, v jiné místnosti, bude podstatně tvárnější. například můj žako, který mě doma žere, ve venkovní voliéře přijde na ruku a nechá se podrbat. po dobu, kdy bude puštěný, nespouštěj ho ze zřetele a neotáčej se k němu zády. když už vidíš, že startuje, je dobré rozptýlit jeho pozornost - nečekaným zvukem, pohybem.

mí žakové jsou oba ručně dokrmení, samec byl mazlík cca 2 roky, samice byla od začátku hysterka. oba mě mají svým způsobem rádi, stojí o mou společnost, ale nemají rádi příliš těsný kontakt. tak je prostě na ruku neberu, nosí se na klacku, samec je ochotnej si nechat dát pusu na zobák, samice maximálně snese podrbat nožku přes mříže. mimo klec mi posedí na hlavě, tam je hodná, ale na rameno si ji nepustím, na to mám svý uši a oči moc ráda. do klece jim sáhnout můžu, ale musím jim nechat prostor, aby měli kam ustoupit. aktivně neútočí, jen nemají rádi, když nemají kolem sebe dost volnýho prostoru. já je chápu, moje osobní bublina je taky hodně velká :-) vloni prvně odchovali, tak jsem si zas po dlouhý době užila muchlovací mimino.

žakové jsou velmi umínění, a přestože moc dobře vědí, co smí a nesmí, stejně je to silnější, než oni :-)

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 13:52:23 xxx.xxx.160.194

Super, diky. Radsej to teda nedham tak. Do klietky nech mu chodi priatel, ktoreho zboznuje a ktoreho ruka mu v klietke praveze vyhovuje a ja ho necham tak, budem sa s nim len bezdotykovo hrat, pripadne skusim, co to spravi vonku. Mimo klietky ho zatial nedavame, ale pomaly chceme zacat.

Ja som si praveze myslela, ze ked sa zazenie na uhryznutie, a ja cuvnem ci odidem, tak sa utvrdi v tom, ze robi dobre, lebo to chcel dosiahnut. Uhybat ano, ale niekedy sa proste trafi. Ale naopak, ked ak sa nevzdam, tak on pochopi, ze kusanie nepomaha a najde iny sposob, ako mi dat najavo, co sa mu nepaci. On vie, ze kusat nesmie, vzdy je za to vyhreseny a na hresenie reaguje. Ale nechcem sa mu prisposobovat, aby si nemyslel, ze vzdy, ked sa mu nieco nepaci, tak moze kusnut. Ked bude vidiet, ze mu kusanie nepomaha (ci sa mi podari uhnut alebo nie, neustupim) a ze je to akoby hrach o stenu hadzal, nepochopi to?

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 13:54:04 xxx.xxx.160.194

K tej zmene farby vlasov, mozno by mi pomohlo kebyze sa dam ostrihat a prefarbit, nespoznal by ma a zacal by ma zboznovat :D :D :D

J.M. (neregistrovaný) 15.01.2014, 14:33:23 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele val z 15.01.2014, 10:55:48

Pro paní "val": Schvaluji Vám záměr zjistit pohlaví Vašeho papouška a pak mu (nebo jí) pořídit  partnerku ( nebo partnera). Bude pak klidnější. Pár papoušků různého pohlaví a pár chovatelů (tj. páníček a panička) bude fungovat mnohem lépe, než jeden papoušek a pár chovatelů. Zaujměte klidně a bez odporu postoj "třetí osoby v řadě", kde 1. bude papoušek a 2. bude Váš přítel. I v přírodě a mezi lidmi ve skupině se vždy vytvoří mocenská hierarchie.

Ale pozor: Nejsou všichni papoušci stejně nadaní, nejsou všichni stejně vstřícní a učenliví, dokonce někteří mohou mít agresivitu vrozenou. Takže Váš plán "napřed ho naučit mluvit" může papoušek splnit třeba jen částečně. Asi nemáte zatím děti, ale ani dítě nemusí splnit Vaše představy. Každé dítě i každý papoušek je nadaný na něco jiného a když ho budete nutit dělat něco, co je mu nesympatické, tak si jeho přátelství nezískáte.

Dokonce doporučuji případného partnera (partnerku) pro Vašeho papouška před nákupem asi týden vyzkoušet, jestli na sebe budou hodní, jestli v sobě navzájem najdou zalíbení. Může se stát, že "námluvy" dobře nedopadnou. I v ZOO se někdy stává, že např. samec dravé šelmy zakousne přidanou samičku, nebo se neustále rvou.   

J.M. (neregistrovaný) 15.01.2014, 14:49:42 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele val z 15.01.2014, 13:52:23

Vynutit si "pochopení" papouška jeho opakovaným trestáním za kousnutí nepovažuji za perspektivní. Papoušek "nemusí", když nechce. Ani Váš partner necouvne před Vámi, když ho budete např. tahat za vlasy (-:) za to, že přišel pozdě domů; když byste to udělala vícekrát, tak možná jednou domů nepřijde vůbec. 

Proto v ptačí říši samečkové před  samičkami pouze tančí, uklání se a zpívají, aby je získali. Hrubé "znásilňování" je pouze lidský zlozvyk.

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 14:49:44 xxx.xxx.160.194
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 15.01.2014, 14:33:23

J.M., dakujem za rady, urcite ak budeme riesit dalsieho papagaja, skusime dohodnut tzv. skusobnu dobu. No rozpravat uz rozprava, aj ked ma iba pol roka. A stale sa uci, sem tam prekvapi niecim novym, no nove slova su este nezrozumitelne.  Ako som pisala v inych prispevkoch, skor nam prekazaju niektore zvuky, ktore sa naucil vo zverimexe od inych zvierat. Preto by sme boli radi, keby na ne najprv zabudol, ako mu dat teraz druheho papagaja do paru a nauci ich aj jeho. To by nas susedia asi vyhodili :D

Nie, s tym sa nezmierim. Prisiel do nasho bytu ako treti a preto chceme, aby ta hierarchia bola taka, ze on bude na 3. mieste. Aj pes je velmi inteligentne zviera a musi pochopit, ze clenov domacnosti hryzt nesmie, ze budu vzdy vyssie ako on a musi pocuvat vsetkych. Niekoho pocuva menej, niekoho viac, ale nesmie mat prevahu nad niektorym clenom. S tym, ze nebudem oblubena, sa zmierim, ale s hryzenim a dominanciou nie.

V akom veku je podla vas najvhodnejsie zabezpecit druheho papagaja a ake su minimalne naroky na klietku?

Dakujem!

J.M. (neregistrovaný) 15.01.2014, 20:53:33 xxx.xxx.168.107

Ano, i on se pokouší Vás vychovávat dle svých představ. A křičí, abyste se vrátila, protože je nešťastný sám. Do zápisníčku si pište, kdy se choval vzorně, za jakých podmínek. Domnívám se, že příjemnou pohodu s papouškem by měl připravit Váš přítel a Vy seďte opodál a jen se dívejte. Po nějaké chvíli Vás papoušek sám navštíví, protože to považuje za "společensky správné", abyste "tam neseděla tak smutná sama" (-:). Psala jste, že to už jednou tak udělal. Pokuste se tu příjemnou chvíli pro všechny pravidelně opakovat.

Tajemství šarmu a přitažlivosti Vašeho přítele pro papouška je asi v tom, že dává papouškovi úplnou svobodu a do ničeho ho nenutí. A možná také v tom, že Vaše papouščí bytost je ONA. (-:)

lav
lav (85 příspěvků) 15.01.2014, 21:14:02 xxx.xxx.179.225
J.M.:

Ano, i on se pokouší Vás vychovávat dle svých představ. A křičí, abyste se vrátila, protože je nešťastný sám. Do zápisníčku si pište, kdy se choval vzorně, za jakých podmínek. Domnívám se, že příjemnou pohodu s papouškem by měl připravit Váš přítel a Vy seďte opodál a jen se dívejte. Po nějaké chvíli Vás papoušek sám navštíví, protože to považuje za "společensky správné", abyste "tam neseděla tak smutná sama" (-:). Psala jste, že to už jednou tak udělal. Pokuste se tu příjemnou chvíli pro všechny pravidelně opakovat.

Tajemství šarmu a přitažlivosti Vašeho přítele pro papouška je asi v tom, že dává papouškovi úplnou svobodu a do ničeho ho nenutí. A možná také v tom, že Vaše papouščí bytost je ONA. (-:)


No je to spekulant maly :) Ved prave, priatel si ho tiez ziskal tym, ze najprv ho pohryzol a on sa nedal. Parkrat takto pobojovali a bolo. Akurat ze z neho autorita vyzaruje, ziaden strach ani respekt :) V podstate su obaja sami sebou :) ​Dnes to prebiehalo obdobne, ako ste popisal. Priatel sa s nim hral, mazlil, vsetko v klietke. Potom som s nim chvilu cez klietku klikala ja, dnes sme uz skusali na rychlost a bolo vidno ze ho to bavi, prvykrat bol ochotny za palickou zliezt az na spodne bydlo. Potom mu priatel montoval nove hracky. No a ku koncu, ked uz som sa naozaj uvolnila, zabavala a ani ma nenapadlo pocitovat daky respekt, zrazu som mala prsty v klietke a skrabala som ho. Akonahle som si to uvedomila, prestala som skor, ako si to uvedomi aj on :) A podobne ked som mu menila zradlo, v jednej ruke som mala misku a aby som mu ju dala, prisiel a sklonil mi hlavicku. Netrapila som ho dlho, len som ho 2x skrabla a dala, bol zlaty.  A ci je to on alebo ona, nevieme ale tiez si myslim, ze je to skor slecna. Aj ked ma chlapcenske meno :) Ale vraj to od toho nezalezi. Ze zalezi, kto ho prikrmuje a jeho chovatel bol muz. Taktiez v rodine predtym bol muzom chceny a zenou odmietany. Takze ho aj chapem, chudatko male, preco ma zo mna stres. Je to zlaticko, aj ked sa mi snazi prebrat frajera :D :D :D  No nebolo to uplne presne tak, bol dnuka v klietke, mazlil sa s priatelom a ja som bola na druhej strane klietky, prihovarala som sa mu a ked som dala hrubsi hlas, zrazu prisiel necakane za mnou. Myslela som si, ze to bolo hlasom, ale potom to uz nespravil, takze asi nie, proste prisiel sam od seba.  Vy mate tiez zaka? Alebo akeho vtacka :)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.