Aktuálně: 4 700 inzerátů177 146 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Cvičení s klikrem

Eva (neregistrovaný) 01.02.2014, 23:02:51 xxx.xxx.1.158

Zdravím všechny,

začínám cvičit papouška-mazlíčka pomocí klikru. Máte někdo s tímto zkušenosti? Například jako první se má učit dotknout se vodící hůlky, ale můj papouch, potvůrka podivná, pořád do ní kouše, místo, aby se jí jen dotkl. Také se dost lekal toho zvuku, než se mi podařilo najít klikr s celkem přijatelným zvukem. Jaké vybíráte odměny? Prosím i o další zkušenosti. Děkuji.

Katka S. (neregistrovaný) 02.02.2014, 18:38:07 xxx.xxx.231.94

Dobrý den,

ono záleží na Vás. Můžete si Amálku "naklikat" na dotek nebo na "skousnutí", ale jakmile se rozhodnete, tak to tak ponechte a zbytečně ji nemást.  Riki je naklikaný na to, že vezme hůlku do zobáku - ze začátku ji chtěl také cimlat, ale časem toto chování odeznělo samo. Teď jen přijde a vezme ji do zobáku a okamžitě ji pouští, protože bude odměna. "Chyť hůlku" už nám jde, teď s její pomocí máme rozpracováno kývnutí (pohyb nahoru už je ok, ale dolu cvičíme krátce, pak jen cviky spojíme). Také cvičíme nástup na "taxi bidlo" - tady prodlužujeme dobu od nástupu a kliknutí. Ze začátku jsem měla klikr na zemi a klikala nohou, tak zvuk byl tlumený, teď už zvládám držet hůlku a klikr v jedné ruce - Riki si už zvykl na zvuk. Na odměny používáme malinké neloupané slunečnice a jako jackpot pekan nebo sušenou višeň. 

Mám výhodu, kamarádka dělá záchranářskou kynologii a má naklikanou fenku, tak ji mám na telefonu v případě dotazů.

Líbí se Amálce cvičení? Rikimu stačí ukázat hůlku, klikr a pytlík a říci Zacvičíme? začne hned lítat po celé kuchyni. Cvičení ukončujeme slovy "stačí, už není".

Jak dlouho už klikáte ?

Katka

Eva (neregistrovaný) 02.02.2014, 23:26:57 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Katka S. z 02.02.2014, 18:38:07

Dobrý den,

děkuji za rady. Jak víte, že jde o Amálku? Nepsaly jsme si o Rikim na jejích stránkách? Pokud ano, tak doufám, že jde sbližování dobře.

Na klikr jsem ji začala zvykat asi před měsícem, ale cvičit zkoušíme teprve pár dní. Mám klikr s vysouvací hůlkou, takže nemusím držet hůlku a ještě klikr, ale mám to v jednom. Nejdříve se hůlky bála a teď do ní pořád kouše. I když klikám dřív, jakmile se k ní přiblíží, tak stejně do ní kouše, i když vidí odměnu. Jako odměna zatím nejvíc zabírají kousíčky vlašských ořechů. Zkoušela jsem i loupanou slunečnici, tu si vezme dvakrát, třikrát a dost, ztratí zájem. Neloupanou jsem také zkoušela, ale tu když si vezme, odletí si jí sníst jinam. Tak jí už nedávám.

Kdy cvičíte, myslím denní dobu? Někdy se jí vůbec nechce, tedy po ránu vůbec ne. To má až příliš mnoho energie, kterou chce vybít na svém stromě a nějaké cvičení jí v tom přeci nebude bránit :-).

Eva

Katka S. (neregistrovaný) 03.02.2014, 22:48:43 xxx.xxx.231.94
Odpověď na příspěvek uživatele Eva z 02.02.2014, 23:26:57

Dobrý den,

čas od času navštívím Vaše stránky, tak vím, že jste začali a Vašich jmenovkyň s cvičích papouška pomocí klikru nemůže být mnoho :-) Ano, dopisovali jsme si o Rikim. Teď už chodí ven denně, i na ruku občas sedne, ale dotýkání rukou se mu nelíbí. Drbání klacíkem miluje po celé hlavě, říká už: Kaťo, ahoj, jooo a ruzné kombinace, taky se směje jako já. Je s ním sranda.

Máte Amálku dostatečně "nabitou"? Jak dlouho jste nabíjela klikr, než jste se dali do cvičení? Ověřila jste si nabití? Zakousne se do hůlky pevně? Pokud nemá hůlka bambulku a trochu se zužuje, tak by ji měla jít vytáhnout ze zobáčku, a za pár cvičení by měla pochopit princip. Hůlku bych jí okamžitě odklidila ze štípacího dosahu (do kapsy, na zem, na židli...). My máme nepoužitou hůlku z čínské restaurace.

Do teď jsme cvičili většinou k večeru - to bývá naše domácnost nejklidnější. Prý je třeba dobu střídat, abychom předešli monotónosti, tak cvičíme střídavě v průběhu celého odpoledne, ale ne hned po vypuštění - to si dá několik koleček po kuchyni, vyhází ten svůj bordel kokosový ořech, kam mu uklidím kousky dřívek,sem tam je tam vlašský ořech atd...  Tak jednou denně cca 5-10minut. Rozhodně bych Amálku nechala vyřádit na stromě - pak se bude lépe soustředit. Také je dobře cvičit s trochu prázdným volátkem - pak bude mít motivaci na odměny. Zase to ale nepřehánějte, aby pocit hladu má být mírný, protože pak by mohlo dojít k situaci typu: jsem moc hladový=jsem nevrlý=budeme cvičit=nechci cvičit.

Eva (neregistrovaný) 05.02.2014, 18:41:48 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Katka S. z 03.02.2014, 22:48:43

Dobrý den,

já jsem si to myslela, že jste to Vy. Tak to je Rikoušek šikula, pokračuje dobře. Nevím co myslíte tím "nabitou", ale pokud je to to, jestli už ví, že po kliknutí následuje odměna, tak to ano. Vypadá to, že dnes konečně nastal zlom, už se natahuje po odměně hned po kliknutí. Je to legrační - dám hůlku na stranu od ní, ona otevře zobáček, aby kuličku na konci začala kousat, ale ve chvíli, kdy se přiblíží k hůlce a dotkne se zobáčke já kliknu. Ona s tím otevřeným zobáčkem otočí hlavu ke mně a pak ho teprve zavře a natáhne hlavu pro odměnu. Takže dnes již hůlku neokusovala. Zjistila jsem, že nejlépe reaguje později odpoledne, tak kolem páté hodiny. Dopoledne je to drak, tak zatím cvičíme jen odpoledne. A jen chvilinku. Taky mám teď moc práce, tím pádem méně času, tak nám to jde pomaleji. Ale po 15. únoru už bude klídek, tak jsem zvědavá jak nám to půjde dál.

Přeji i Vám, aby to šlo s Rikim dobře a dělal Vám samou radost. Eva

Katka S. (neregistrovaný) 05.02.2014, 19:06:10 xxx.xxx.231.94
Odpověď na příspěvek uživatele Eva z 05.02.2014, 18:41:48

Dobrý den, tak vidíte, jsou to šikulové. Dejte si taky pozor až to začne "šulit" - to občas dělá Riki - jakoby se natáhne k hůlce, ale nedotkne se a já si myslím, že už ano a ukliknu se - označím mu dobu, kdy se nedotýkal zobákem a potvrdím mu odtahování. To se mu v duchu moc omlouvám, že ho matu. Nabitím jsem myslela, princip klik=odměna. Když jsme s tím začínali, říkala jsem, že jdu dát papouška do nabíječky :-)

Také začal říkat ano, protože to ode mně slyší když cvičíme. Fascinuje ho počítač, to přilétne a usadí se uprostřed klávesnice a nechce slézt a důležitě kouká na display. 

Také jsem se chtěla zeptat, jestli s Amálkou nějak cvičíte vyprazdňování u stromu, na kleci?

Také přeji mnoho krásných chvil s Amálkou.

Katka

P.S. To je náš Riki

Obrázek Obrázek
lav
lav (85 příspěvků) 05.02.2014, 23:06:55 xxx.xxx.179.225

Co sa tyka nasho Huga, tak tiez najprv do palicky kusal  a mala som co robit mu ju vybrat zo zobaku, no teraz sa jej len dotkne. Uz dokazeme prist na povel "pod sem" za prstom, bez palicky, no musi byt motivovany odmenou. Ked vie, ze ju dostane, pride. Inak ani moc nie :D No cvicime kratko a nie kazdy den. 🙂 Ako odmenu pouzivam nakrajane piskoty na cca polcentimetrove stvorceky, mensie nechcel a vypluval a ine odmeny ho nikdy nemotivovali. Ked spravi nieco extra, tak aj nieco extra dostane - viac piskot, polku mesiacika z pomaranca, mesiacik z japlka, pol piskoty. No po extra cviku konci trening 🙂

Ucili sme sa aj rozpravat na povel, no tomuto este nerozumieme. Ale zacali sme viac rozpravat, ako piskat, takze k niecomu to bolo 🙂

Vyprazdnovanie zatial neucime, kedze este ho z klietky nepustame. Zacali sme ho vypustat predvcerom, ale ma povolene ist len hore na klietku a na ruku. Postupne chceme zacat nacvicovat prilet na ruku, no pomaly. Hlavne, aby si nezvykol lietat, kde sa mu zachce. Bude mat povolenu klietku, strom (ked sa nam podari zohnat dobry konar) a ruku a dost. 😉 Aj tak drvivu vacsinu z tychto veci cvicime bez klikru, dostane len pochvalu a odmenu a myslim, ze tomu vsetkemu chape rovnako. Odmena od priatela je hladkanie, odo mna zatial iba pamlsky. Vlastne aj pri klikri ho vzdy pochvalim, aby si to spajal a aby sme neboli od klikru az tak zavisli, velakrat kliker nie je po ruke a treba pochvalit aj tak 😠

 Myslim si, ze nemusite mat obavy, ze ho matiete. Mne sa tiez nie vzdy podari kliknut presne, jemu sa tiez nie vzdy podari spravit klik tak, ako chcem. Vobec nevadi. Kliktrening je o hre. Papagaje su inteligentne zvierata, nebadam, ze by bol Hugo nejaky zmateny, prave naopak, vtedy to prenho zacina byt zabavne lebo zrazu zistuje, ze sa to da aj inac a ze to nie je o drine a presnosti, ale o hre a no a co, ze to nevydalo uplne presne :) To znamena, ze ked mu vravim "Povedz Ahoj", lebo to je najvacsia pravdepodobnost, ze to povie, a on povie "Ticho", kliknem a dam mu odmenu aj tak. Aj snaha sa ceni. Az ked pride na to, ze chcem, aby rozpraval, postupne prestaneme klikat a bude nuteny rozmyslat nad tym, co chcem aby povedal 😉

Drzim paste!!!

Eva (neregistrovaný) 06.02.2014, 15:50:35 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Katka S. z 05.02.2014, 19:06:10

Zdravím Katko,

Rikoušek je fešák. Počítač fascinoval vždy všechny moje papoušky, a to i ten pradávný, který ještě neměl vlastní monitor, ale připojoval se k televizi. Nejvíc milují klávesnici, kterou v jednom kuse "ochutnávají" a zkouší co klávesy vydrží. Když přiletí, když zrovna pracuji, tak musím klávesnici schovat - zajet s ní pod stůl. Nerada bych se dožila toho, že mi všechnu práci vymaže. Ale myš a zvláště podložka pod ní, tu miluje taky - kolečko a okraje podložky jsou již zcela okousané.

Kadění na vyhrazeném místě jsme začali trénovat ještě před klikrem. Ale moc se nám to zatím nedaří. Bohužel teď nemám moc času (uzávěrky, výkazy atd.) a specielně tohle chce každý den alespoň hodinu času v kuse, aby se vyprázdňoval papoušek několikrát. Zpočátku se jí to už několikrát podařilo, ale teď jak jsme dlouho toto necvičili, tak je to stejné jako před tím než jsme začali. Ale asi za dva týdny už budu mít zase času fůru, tak snad to doženem.

Amálka říká zase "jo" skoro za vším, protože jí to také často říkám, třeba dáme papáníčko, jo? A teď začíná říkat i "nekousej Amálko", což jí teď říkám také dost často. Jen zatím naštěstí, kromě štěkání, neopakuje žádné zvuky. Pokud začne, tak předpokládám, že první bude zvuk ťukání do klávesnice :-).

Hezký den. Eva

Eva (neregistrovaný) 06.02.2014, 16:00:24 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele val z 05.02.2014, 23:06:55

Dobrý den, Val,

co je za druh Váš papoušek Hugo? Děkuji za příspěvek. Kousky piškotů jsem také zkoušela, ale ty jí trvá dlouho sníst a na úplně malinké kousky zase nejdou nakrájet. Jinak ovoce a zeleninu má obden, takže to pro ni není moc odměna. Nejvíc fungují právě ty ořechy, které normálně do jídla nedostává.

Amálka umí přiletět na ruku nebo na určené místo i bez učení s klikrem. To bylo to první, co jsem ji učila, kdyby nedej Bože ulétla. Stačí poklepat na to místo prstem a říct "pojď sem Amálko" a ona přiletí. Zpočátku byla odměna pokaždé, nyní jí dávám až na třetím místě příletu. Naučila se to velmi rychle, ale samozřejmě se to musí stále opakovat. Zvlášť v tomto mláděcím věku. A také to už říká i když je v kleci, najednou řekne "pojď Amálko" a kouká co já na to :-).

Hezký den. Eva

lav
lav (85 příspěvků) 06.02.2014, 20:30:24 xxx.xxx.179.225
Odpověď na příspěvek uživatele Eva z 06.02.2014, 16:00:24

Heh su to potvory prefikane 😄

Hugo je Zako. Jasne, kazdemu papagajovi chuti nieco ine. Nas orechy vobec nezerie, iba rozdrvi a povyhadzuje. To iste s vylupanou slnecnicou - nechce nic, co si nevylupe sam. Drobne kusky piskot, aj ked sa mi podarili nakrajat, nechcel, iba ho znervoznovali. Tieto vacsie kusky sice trvaju dlhsie, ale aj tak mu vzdy polka vypadne, takze to nie je take hrozne. Aj tak ho nikdy nebavi cvicit dlho. Ked cvicime tak 5 minut, tak sa ani tolko nenazerie z toho. Zo zaciatku nam piskoty vobec nechcel zrat, takze je uspech, ze mu zacali tak chutit 🙂

Ovocie aj zeleninu u nas ma, ale aj tak za kuskom pomaranca alebo mandarinky sa ide zabit. Tych az tolko nedostava lebo nam s tym frcka stenu. Za jablkom ako kedy, lebo jablka tiez dostava casto. Chuti mu aj paprika, ale len taka ta dlha tenka. Tie velke masite ani moc nie. No a este mu berie naklicene mungo, ale tiez nan musi mat naladu, nie vzdy chce. 😈

Za arasidom alebo polkou vlasskeho orecha sa ide utlct, no tiez len za celymi kusmi, ktore moze znicit a povyhadzovat.😛

Takze co papagaj, to individualita. Dlho sme hladali nieco, co by ho motivovalo, hlavne ked nam este nechcel zrat piskoty. Takze ak na Amalku funguju orechy, treba zotrvat!  Ten prilet chceme zacat trenovat, no na nasho musime pomaly. Mesiac aj nieco mu trvalo, kym sa mi predvcerom dal dobrovolne pohladit. Predtym uz v jednej rodine bol, no vratili ho do zverimexu. Mal uz vyse pol roka, cca 7 mesiacov, ked sme ho kupili. Sam predavajuci nevedel presne. Priatel chcel mladsieho, ale mne ho bolo hrozne luto a ziskal si nas, doslova si nas vybral, chodil za nami, zdravil nas, co nerobil pri vsetkych. Ked sme si ho priniesli, vypustili sme ho hned na druhy den, ale bola to chyba. Polakal sa, obuchal, "zozral" mi stetec, polamal zaluzie, tak odvtedy ho nepustame a len teraz zaciname. Absolutne nebol zvyknuty na ruku. Na priatelovu vyliezal dlho, na moju na zaciatku vyliezol 3x, no pri tretom pokuse spadol a preto teraz nic podobne nehrozi. Neublizil si, ale zlakol sa. Odvtedy ma hryzol a utocil do mna. Taktiez ked ma priatel pred nim objime (jeho zboznuje), tak do mna utoci potvora 😄 Mame preto podozrenie, ze to nie je Hugo, ale Hugolina 😉

Krasny vecer!

Val

Katka S. (neregistrovaný) 06.02.2014, 21:50:34 xxx.xxx.231.94
Odpověď na příspěvek uživatele val z 06.02.2014, 20:30:24

Mě Riki po měsíci u nás doma proklouzl dvířky na misku, kterou jsem měla vyndanou kvůli krmení. Nedošlo mi, že by se mohl protáhnout... V té době nebyl u nás vůbec zvyklý, na bidélko nešel a o mě šly mrákoty, nohy se mi třásly a po hodině se nechal nalákat na buráky a slunečnici. Teď se tomu smějeme, ale kdyby mi v tu dobu někdo měřil tlak, tak bych mu nestačila stupnice...

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 11.02.2014, 12:19:44 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Katka S. z 06.02.2014, 21:50:34

A teď si představte, kdyby ještě bylo léto a otevřené okno. To teprve člověka poleje pot :-(. To se mi stalo s minulým papouškem. Naštěstí jsou všude záclony, takže neuletěl. Proto Amálku nejdříve cvičím na povel "pojď sem". Člověk nikdy neví, kdy se to bude hodit.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 02.03.2014, 18:05:25 xxx.xxx.1.158

Zdravím všechny!

Tak naše Amálka už ukazovátko nekouše, už pochopila, že se ho má jenom dotknout. Ale taky to chce občas ošulit a jen se k němu natáhne a hned zase zpátky a juká kde je odměna. Ale má smůlu, odměnu dostává jen když se dotkne. Už ale přejde za ukazovátkem i přes celou klec. Teď jí učím, aby mne nechodila kousat, když jí chci přivázat do klece větvičku nebo kus klasu senegalského prosa. Když je v kleci a já jí to tam chci zvenčí přivázat, tak jde hned bránit klec a chce kousat. Včera jsme začali a dneska se již párkrát nenatáhla k mé ruce, která se začala dotýkat klece u krmítek. Ale jen asi dvakrát. Ale myslím, že to půjde. Už ví, že kliknutí je odměna a jenom když se neožene po mé ruce, tak ji dostane. Je to ale mrška. Ona se po mně ožene a hned řekne "nekousej Amálko". Takže asi dobře ví co nemá dělat. Jenomže je to zatím silnější než ona, tak se to musí naučit ovládat a uvědomit si, že ruka jí do klece dává dobroty a nechce jí nic ukrást 🙂. Ale myslím, že se to poddá. Je hodně učenlivá.

Pro Val: to je škoda, že žakouška chcete prodat. A to jste nevěděli kolik máte času, když jste si ho pořizovali? Eva

lav
lav (85 příspěvků) 05.03.2014, 14:14:48 xxx.xxx.160.194
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 02.03.2014, 18:05:25

Dakujem Evi, no som z toho moc smutna, mam ho moc rada. Vedeli sme, kolko mame casu a boli a aj sme ochotni si z neho este ubrat, no co vsade citam, tak beznemu zakovi by to stacilo, ale tomu nasmu nie. Bezne in trva do 2 tyzdnov na navyknutie si na novy rezim, tomu nasmu nie. Je u nas uz vyse 2 mesiacov a stale riesime ten isty problem: Ranny krik, ked ideme do prace, potom sa ukludni a cely den presedi na bidle, nepohra sa, az ked prideme domov, a vecerny krik, ked sa nahodou pohneme od jeho klietky, ci uz na wc alebo kdekolvek, kde na nas nevidi. Taktiez nas predajca oklamal, ked nam ho predaval, tvrdil ze je dobre socializovany ale to vidno zo spravania, ze ten papagaj nie je navyknuty na svoj krdel, nebol pri svojich surodencoch a teda je az prilis naviazany na cloveka a bude potrebovat niekoho, kto sa mu bude moct venovat omnoho viac, ako bezni zamestnani ludia. Ako teraz je to este v pohode, ale nedokazem si predstavit, co bude, ked pridu deti. Tento vtacik bude u nas len trpiet. Samu ma to velmi boli, mam ho rada, zvykli sme si na seba, ale o to viac som presvedcena, ze mu bude lepsie inde. 2 zaujemci uz boli, ale ani jeden sa mi nepozdaval ako vhodny kandidat k tomu nasmu nezbednikovi, tak uvidime, ako sa to vyvinie. Mozno nam nakoniec aj ostane, ak sa mi nik nebude pacit :D

Katka S. (neregistrovaný) 05.03.2014, 19:30:03 xxx.xxx.231.94

Dobrý den,

děláte krásné pokroky. Čím více se toho naučíte, tak to bude pro obě dvě snadnější. Riki se naučil další nová slova - rošťák, papáníčko a dnes přidal něco, z čeho se nejspíš vyloupne Ančo :-) (čoooooo - je jasně slyšet), taky začal štěkat a docela slušně se rozhvízdal, Často spolu hvízdáme a umí to lépe než já, nehvízdá tak falešně jako já. Odpoledne je samé ahoj, pepíku, pak štěká, hvízdá a směje se tomu. Také konečně začal chodit mě na ruku, a moji mamku, která nevidí, si oblíbil často k ní přilétne na ruku nebo nohu, když sedí. Nechá se hladit stále kratším kouskem klacíku - dnes to byl je 4cm kousek větvičky, kterou odpoledne uštípl.

Dnes soused stříhal jabloně, tak jsem si od něj vyprosila spoustu větviček na okus - Riki měl zábavné odpoledne. 

Chtěla bych ho klikání naučit, aby se 

 

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 05.03.2014, 23:05:00 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele val z 05.03.2014, 14:14:48

Myslím, že to není žádné neštěstí. Amálka také není socializovaná, ale mně to nevadí, mám dost trpělivosti a myslím, že i zkušeností, abychom to spolu časem zvládly. Někdy to trvá déle, každý papoušek je jiný. Ale spousta lidí to vzdá příliš brzy. Před lety jsem měla korelu (Šalamouna), která byla dokrmená rodiči, takže o nějakém kontaktu s lidmi nebyla vůbec řeč. Trvalo mi 3 roky, než se mi podařilo ji přesvědčit, že mi může důvěřovat. Pak to byl neskutečný mazel a asi zatím můj nejmilejší papoušek.

Včera mne Amálka překvapila, jak si již dovede spojit význam slov. U jídla je to jasné, ale včera si hrála takovým způsobem, že seděla na bidle poblíž jedné provazové hračky a vždycky do ní kousla a pak řekla "nekousej" a zase do ní kousla a zase řekla "nekousej" nebo "nekousej Amálko". Toto jí bavilo víc jak půl minuty. Dokonce se občas na mne podívala co já tomu říkám. Musela jsem se smát.

Ten křik by se dal odnaučit, třeba pomocí klikru, když už jste s ním pracovali. Ale chce to TRPĚLIVOST. Já s křikem zatím problém nemám, Amálka místo křičení štěká 😄. Na noc ji zakrývám zpředu a ze strany kde by na mne mohla vidět. Takže ráno si jen žvatlá. Přes den, když musím někam odejít z pokoje, tak jí jednak říkám "čau, já přijdu", jednak jí pouštím slabě rádio. Už si na to zvykla a štěká jen když v předsíni začnou naše holky štěkat nebo když slyší, že jsem přišla domů, protože to mne holky vítají také štěkotem.

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 05.03.2014, 23:19:58 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Katka S. z 05.03.2014, 19:30:03

Dobrý večer, Katko,

tak to je šikulka. Amálka zatím na ruku nechce jít, ale přilétne na ní, když jí zavolám a nastavím ji. Je to zajímavé, můžu jí na ruce nosit, přiletí na ní, ale z bidla si na ní zatím přelézt nechce, takže zatím pořád používám T bidlo. Já mám s větvičkami pomalu problém. Tady v okolí skoro všechno ořezali, takže nejde na větvičky dosáhnout. Snad až se to olistí a tím pádem to větve zatíží a budou níž, tak to půjde. Pomalu abych jezdila pro větve kdoví kam 😕. Je tu sice ještě jeden zarostlá park, ale ten neznám, takže bez listů nepoznám co tam roste a nechci riskovat, kdyby to třeba bylo jedovaté.

Co se chcete klikáním naučit? Není to dopsané.

Katka S. (neregistrovaný) 15.03.2014, 21:57:02 xxx.xxx.231.94
Odpověď na příspěvek uživatele salamounek z 05.03.2014, 23:19:58

Dobrý den,

klikáním bych ho chtěla naučit, nějaký cvik s ručníkem (aby se v připadě nutnosti nechal do něj zabalit a nebylo to pro něj stresující). Uvidíme, je to zatím jen plán a při cvičení ho máme položený na stole, aby si na něj zvyknul.

Dnes byl zase velký posun vpřed - nechal se několikrát podrbat jen rukou. Už několikrát se stalo, že když jsem byla u něj, tak stavěl peříčka na hlavě a chtěl drbat, ale zatím jsem mu nevěřila. Dnes když seděl na ruce, tak si ještě opřel hlavu o mikinu, tak jsem se odvážila a nic nenamítal a během odpoledne se nechal rukou podrbat 3x. 

Pouštíme ho již na chodbu a do obýváku. Milan říká, že když se vrátím z práce a Riki mě uslyší, tak všeho nechá a netrpělivě přešlapuje na židli u dveří než vejdu a pozdravím se s ním. Jen nevím s kým se mám vítat dřív - Eddy (psisko), Riki (ptačisko) nebo Milan. :-)

Jak se má Amálka?

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 17.03.2014, 00:06:00 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Katka S. z 15.03.2014, 21:57:02

Zdravím Katko,

tak se zdravením mám stejný problém, taky nevím kam dřív 🙂. No výborné pokroky !!! Jste šikulové, oba. Tak ručník jsme nezkoušeli, akorát chodí na váhu a do přepravky, i když tu v poslední době trochu bojkotuje. Ale musí to být, protože do kuchyně ji zatím nosím v přepravce, protože tam je ještě jen v druhé kleci, zatím ji nepouštím. Ještě jsem se nedostala k tomu zakrýt díru za rohovou lavicí, kam by mohla zapadnout. Zpátky, to už jde na bidle, protože to bývá k večeru, kdy se už těší do své voliéry, takže se v klidu nechá odnést na bidýlku. Amálka se má výborně, líp než já, nemusí pracovat 🙂. Přesto mi pořád chce pomáhat, až ji musím někdy zavřít do klece, protože bych nic neudělala. Okusování klávesnice, myši i podložky jí dělá velkou radost. Nehledě na to, že když u mne přistane, rozletěj se mi všechny papíry, které mám náhodou nezatíženy těžítky.

Drbání má ráda, ale jen v kleci. To přijde ke mně a hned načepýří peříčka a ohne hlavičku a paničko drbej. Venku to nechce.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.