Aktuálně: 4 669 inzerátů177 234 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

dokrmená korela žere jen seneg.klas nic jiného

Martina (neregistrovaný) 06.03.2014, 17:48:47 xxx.xxx.0.150

dobrý den máme 2měsíční dokrmenou korelu, mám jí doma 3dny, pán od kterého jsme jí koupili, tomu moc nerozumí, jak jsem pochopila bohužel až pozdě, korelu jsem dostala jako dárek.

Přijímá jen seneg.klas, nechce loupat zrno,mrkev,piškotu,vaječnu míchanici nic.Když dostane z ruky klas vrní u toho jako při dokrmování. Přeci,ale nemůže žít jen z klasa nic jiného nechce. Má v kleci vše k dispozici, klaso jí dávám jen několikrát denně. Dokonce jsem vyměkla  a  dala jí večer dokrm.kaši, ze stříkačky i ze lžičky, ale nějak nadšená nebyla a ni jí moc nechtěla, Jak jí naučit na norm.zrní? Bojím se , aby nebyla podvyživená. Klaso jí omezuji. Napadlo mě zkusit jí zrno namočit? děkuji

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 06.03.2014, 20:16:24 xxx.xxx.1.158
Odpověď na příspěvek uživatele Martina z 06.03.2014, 17:48:47

Dobrý den,

to je v pořádku, že papá jen senegalské proso, ze začátku většinou papoušci jedí jen to, tedy ti domácí. Buďte ráda, že jí alespoň to proso. Občas se stává, že nejedí vůbec, to je pak horší. Klásek prosa jí přidělejte nad misku s ostatním zrním nebo jí kousek dejte do misky s ostatním zrním, ať si ho tam jde loupat. Časem jí zvědavost nedá a zkusí i to ostatní. Mrkev zkoušejte nabízet strouhanou, piškot namočený. Zkuste i jablíčko, hlávkový salát. Dokrmovací směs bych už nedávala, mohlo by se stát, že by se k ní vrátil a zrní nechtěla jíst vůbec. Nebojte se, korelka se naučí jíst i ostatní, nebude chtít jen jednodruhovou stravu. Eva


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.