Aktuálně: 4 959 inzerátů174 205 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Poddruh amazoňana

Petra (neregistrovaný) 15.03.2014, 14:10:27 xxx.xxx.143.119

Může mi, prosím, někdo poradit z vlastní zkušenosti, ne podle knih, co máme za poddruh amazoňana oranžovovkřídlého? Fotka je sice nic moc, nechce si nechat vyfotit roztažená křídla:-D, ale počet peříček je vidět.  V různých knížkách i článcích je to popsáno různě, tak bych ráda názor někoho, kdo oranžovokřídlé chová. Moc děkuju

Obrázek
salamounek
salamounek (161 příspěvků) 05.04.2014, 22:58:33 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 15.03.2014, 14:10:27

Zdravím petro,

z chovatelů domácích mazlíčků Vám to asi nikdo neřekne. Co jsem já četla, tak žádné oficiální poddruhy nejsou, můžou být jen různí kříženci, které chovatel vydává za poddruhy. Ale mohu se mýlit. To by Vám mohl možná zodpovědět chovatel specializující se na amazoňany jako celý druh. Na ararauně byla reportáž s jedním chovatelem spousty druhů amazoňanů. Zkuste se zeptat admina (tvůrce stránek) jestli Vám může dát na něj spojení. Posílám odkaz na ten článek:

http://www.ararauna.cz/2013/10/na-navsteve-u-jana-nedelnika-majitele-nejucelenejsi-kolekce-amazonanu-v-evrope/

Snad Vám řekne více.Eva


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.