Aktuálně: 4 577 inzerátů178 005 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

pooperační stav

Michaela (neregistrovaný) 03.06.2014, 04:07:11 xxx.xxx.191.197

Zdravím Vás, mám fenečku (8 let) týden po kastraci, kvůli zánětu dělohy. Fenečce se daří dobře i přes ten vážný průběh zánětu, ale co se u ní objevilo (možná se jen zbytečně stresuji) po krmení se nadměrně olizuje a otevírá hubu na prázdno, až z toho zívne. Znepokojuje mě, že to dělá po každém jídle a někdy i v průběhu dne, jakoby měla problémy s krkem nebo polikáním. Trvá to vždy několik minut. 

Další změna v chování je ta (asi taky zase plaším zbytečně), že nadměrně chodí na záchod. Dřív kakala tak nanejvýš 2x za den, teď pokaždý když s ní jdu 4x denně. Je možné, že je to změnou metabolizmu po kastraci? Žere a pije s velkou chutí.

Vím, že bych s možnými problémy měla jít k veterináři, ale jsem v zahraničí a vet. je daleko a zbytečně jí tahat v autě se mi nechce, když to může být jen něco zanedbatelného.

Pochopte, že mám o ní velký strach, jelikož málem nepřežila - místní veterináři sice kastraci provedli správně, ale je těžká domluva ve španělštině. Obzvlášt, když jim nemohu ani zavola nebo poslat email.

Děkuji

terr (neregistrovaný) 08.06.2014, 17:09:21 xxx.xxx.148.13

tak to opravdu nevím. Jestli ji máte z chovky no tak jim zkuste napsat, určitě vám poradí. A nebo zkustě napsat nějakému  veterináři nebo odborníkovi přes internet. Nemyslím že by jste nikoho na internetu nenašla....

Mirka (neregistrovaný) 08.06.2014, 18:46:31 xxx.xxx.89.52

Tady odpovídá velmi brzo MVDr. Jaromír Štursa :  http://www.veterinahb.cz/poradna/

Michaela (neregistrovaný) 17.06.2014, 02:10:53 xxx.xxx.164.100

Děkuji za rady.. Fence se daří už dobře a mám z ní obrovskou radost. Na pana MVDr. Štursu web si ukládám :-)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.