Aktuálně: 4 581 inzerátů178 032 diskuzních příspěvků17 798 uživatelů

Paličák už od mala

Lucka (neregistrovaný) 16.07.2014, 18:39:26 xxx.xxx.60.38

Dobrý den, mám doma 2,5 měsíční štěně staforda, je hodný zvládáme povel "ke mě"( což sem se divila že si ho s chutí zapamatoval), ale problém je v tom že venku na vodítku hrozně trucuje(teda aspon si to myslím) protože vyjdeme z domu, on se vyčůrá, vykaká, pochválím ho a dostane pamlsek a potom když mu dám povel "jdeme" tak se prostě zasekne a nejde. Zkoušela sem to na něj po dobrým, pak sem na něj i zvedla hlas ale zřejmě mě má na párku, když sme venku tak si stále hrajeme a blbneme, ale než ho třeba vubec dostanu za barak na louku tak ho přemlouvám půl hodiny. Když sme doma tak s nim trávím všechen svůj čas a je na mě celkem závislí, ale vyjdeme ven a on jako by byl okamžitě bez páníčka.

J.M. (neregistrovaný) 17.07.2014, 06:29:25 xxx.xxx.168.107

Tak já se domnívám, že se Vašemu štěněti moc líbí, JAK HO PŘEMLOUVÁTE, aby šel. Určitě štěně při tom "přemlouvání" hladíte a jste na něho "extrémně hodná". Takže to nedělejte. Když nechce jít, tak se k němu ihned otočte zády a vůbec na něho nepromluvte, dokud se nerozejde. Nebo ho okamžitě strčte do nějaké pojízdné klece a vraťte se s ním okamžitě domů. Ve chvíli, když štěně trucuje a nechce jít, na něho NESMÍTE BÝT HODNÁ !

Lucka (neregistrovaný) 17.07.2014, 14:15:50 xxx.xxx.60.38
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 17.07.2014, 06:29:25

To už sme taky zkoušeli :D ja si ho přestanu všímat a on si dělá co chce, jen doufám že ho to až bude starší přejde. Dneska jsme byly venku a vzala jsem plyšáka z domu a nechal se na něj nalákat, ale jen na pár kroků. Veterinář mi doporučil koupit vitamíny, že prý může mít nedostatek tak to zkusíme a uvidíme.

 

J.M. (neregistrovaný) 18.07.2014, 07:50:08 xxx.xxx.168.107

Vitamíny mohou jedině prospět, i když se domnívám, že pouze na fyzickou kondici. Ale ještě něco můžete zkusit:

  1. Učte chodit štěně na vodítku vedle Vás i doma, tedy v kuchyni, v obýváku, v předsíni.
  2. Stanovte si venku určité místo (vzdálené alespoň čtvrt hodinky chůze od Vašeho domu), na kterém se štěnětem budete každý den dělat něco pro něho zábavného, co on dělá rád a na co se těší. A tuto jeho oblíbenou činnost s ním nedělejte doma, ale pouze na tom místě venku.
  3. Nenoste štěně v náručí. Zásadně ho nenoste, aby pochopil, že musí chodit a běhat sám na svých nožičkách.
  4. Výcvik štěněte provádějte pouze sama. Nikdo jiný z rodiny ať Vám do toho "nefušuje" a v průběhu cvičení ať nikdo jiný štěně nerozptyluje a nedává mu žádné pokyny.
  5. Nalezněte si Kynologický klub, kynologické cvičiště a poraďte se o výcviku štěněte s odborníky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.