Aktuálně: 4 853 inzerátů175 008 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Vzali jste si příklad?

sunflowersman (neregistrovaný) 07.03.2008, 12:54:33 xxx.xxx.175.196
Dobrý den, něco na odlehčenou.Každý z nás jistě ví, jak důležité je stravování Vašich svěřenců. Způsob stravování patří mezi jedny z nejdůležitějších aspektů úspěšného chovu zdravých a vitálních jedinců.Vzali jste si z toho příklad :)? také jste si začli pečlivě i u sebe hlídat to co jíte, snažíte se o naprosto zdravé stravování, nebo si raději dopřáváte bůček a další neřesti, a ten zdravý spůsob života raději přenecháváte svým papouškům :) ?
cone
cone (1412 příspěvků) 07.03.2008, 14:37:44 xxx.xxx.176.221
Je pravdou, že svým svěrencům neustále něco v krmné dávce vylepšuji, snažím se o co nejpestřejší složení, krmivo, které se mi jen trochu nezdá okamžitě nabízím sousedovic slepicím.Ale co se týče mého zdravého jídelníčku, tak na ten jsem přistoupil až po závažných zdravotních problémech, takže z donucení. Cone
d.schaff
d.schaff (10 příspěvků) 07.03.2008, 16:16:38 xxx.xxx.207.222
Můj přítel s oblibou tvrdí,že se má hůř než ti moji ''bobani''. Asi má pravdu,v krmení se jim snažím dát to nejlepší.No,ale donutˇte dospělého chlapa,aby si dal s chutí jablko.Podívá se na vás,jestli jste se nezbláznili a pak si jde dát ten bůček.To papoušci se vám za tu péči odmění už jen tím,že se na to zdravé krmivo s rozkoší hned vrhnou.
mah
mah (188 příspěvků) 07.03.2008, 16:26:09 xxx.xxx.146.245
Ano, ale také si musíme uvědomit, že papoušci narozdíl od nás jsou býložravci, takže oni jsou z jablka nadšení :-D přirovnal bych ovoce pro papoušky k tomu našemu bůčku. Ve větším množství škodí. Opeřenci z mnoha ovoce průjmy, nám nezdravím(těmi pomyslnými bůčky) může být ještě hůř... :-) je to věc každého, jestli se cpe jen dobrotami (jabka exotů náš bůček :-D) nebo se snaží najít zlatou střední cestu (jabka/bůček v přiměřeném množství jednou za čas a vyvažování tohoto). Co se mne týče ani 100% jablek ani 100% bůčku by mne nenadchlo, obojího se časedm přejíte a pokud vás problémy nedochoní dřív tak stravu změníte sami :-D
d.schaff
d.schaff (10 příspěvků) 07.03.2008, 20:05:45 xxx.xxx.207.222
V češtině existuje slovo- nadsázka-.Většině lidí dojde,že zdravým krmivem nemyslím jenom jablko.A málokterá rodina má každý den upečený bůček.
sunflowersman (neregistrovaný) 07.03.2008, 20:31:19 xxx.xxx.175.196
No vidíte paní Danielo, já se třeba bez zeleniny a ovoce neobejdu, jsem přímo závislý na těhle věcech :) myslím si, že na tom není nic špatného ani nechlapského jíst zdravě :) děkuji za odpovědi
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 07.03.2008, 21:43:38 xxx.xxx.93.119
Není špatné využívat alespoń trochu makrobiotiku...se zeleninou v létě a zimě trošku jinak...v zimě víc kvašené zleleniny, v létě zase čerstvou...Maso ano...ale libové, když už pečivo... tak tmavé, sůl mořská, cukr přírodní, mouka na pečivo celozrnná - nejlíp Bio, kdo má alergii na pyly - ať po celou zimu pije bezovou šťávu - funguje líp jak vakcíny, v březnu je dobré usmažit si na oleji alespoň třikrát do týdně mrkev...vznikne přírodní opálení a zmizí problém s prvními alerigickými projevy kůže na slunce... zdravě se stravovat není nic nechlapského....stravou se dají ovlivnit i některé zdravotní problémy, hlavně vyloučením mléčných výrobků ze stravy dospělého...nebo alsepoň omezením
d.schaff
d.schaff (10 příspěvků) 07.03.2008, 22:00:39 xxx.xxx.207.222
Lidi neblázněte.Když už to mělo být odlehčené téma,tak jsem to chtěla pojmout malinko vtipně.Vy tady ze mě děláte reklamu na špatnou výživu.Přítel se sice nad jablkem ušklíbá,ale např.dušenou mrkev nebo vařený květák miluje.Jak už tady někdo podotknul-zlatá střední cesta-atˇ žije vyvážená strava.
Mirjana (neregistrovaný) 07.03.2008, 22:37:17 xxx.xxx.93.119
jj, takže odlehčeně, prostě se neudržím jakmile vidím namočenou směs zrní - vyberu si jen slunečnici a téměř všechnu jí papouškům vyloupu a sním, ani se jim nedivím, že se do ní pustí jako do první, pšenice není nic moc a nio jiného mě ze směsi neláká, asi jsem byla v minulém životě vybíravý papoušek
sunflowersman (neregistrovaný) 07.03.2008, 23:00:28 xxx.xxx.175.196
Jasně paní Danielo. Já sem to pojal také vtipně, to také měly naznačit ty smajlíky. Právě to mě zajímalo, kdo na sebe práskne své neřesti, at je trochu sranda. Víte spousta lidí krmí své ptáky opravdu špičkově, tak mě zajímalo jestli i sobě dopřávají špičkovou stravu........tak kdo na sebe dále něco práskne :)
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 08.03.2008, 10:05:17 xxx.xxx.168.20
Já na sebe prásknu. Koupím si mysli. Máti mi nadá proč to kupuji, že utrácím a protože málo kdy snídám, tak ji říkám, že to kupuji pro ptáky. Občas koupím mandle třeba teď v akci 3 balení a z toho většina, ne li všechno půjde pro ptáky. Koupím pečivo, co se nesní se usuší a jde opět ptákům. Piškoty kupuji vesměs ptákům. Mrkev sice jím, ale vesměs ji kupuji ptákům. V koši na ovoce mám jablka, pomeranča, grepy, kiwi a toto vše jde vesměs ptákům. Občas přítelkyně donese zeleninu, protože ji velice ráda a hlavně papriky. Protože odjíždí na školu do Brna, tak mi řekne, ať si to sním na snídani a protože hodně málo snídám, tak to putuje ptákům. Suchary jdou ptákům. A takhle bych mohl prostě pokračovat.

Všichni co mě znají tvrdí, že ti moji ptáci se mají lépe než já.
mah
mah (188 příspěvků) 08.03.2008, 12:15:37 xxx.xxx.146.245
Já poslední dobou jsem ´´závislý´´ co se snídaně týče na müsli s bílým jogurtem. Do toho trocha marmelády :-D
DOTAZ: Jak podáváte müsli papouchům? Normálně jak je v balení jen do misky? nebo jej i nějak upravujete? Možnost podávání müsli mne zaujala...
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 08.03.2008, 14:04:50 xxx.xxx.168.20
Dobrý den.

Nechápu proč admin trpí takové stupidní reakce, jak jsou výše. Zjistil bych IP adresu a neregistrovaného člověka odhalil. Zjistili bychom, že je to někdo mladý co se normálně běžně přihlašuje.

Pro Adama: Pro menší druhy mixuji v mixéru do vaj. míchanice a pro větší druhy podávám normálně v celku. Je nutno vybírat, protože jsou například Mysli s přídavkem čokolády a čokoláda je nevhodná, ale normálně podávám mysli s přídavkem ovoce. jahodové mysli, banánové mysli, oříškové mysli. V mysli jsou i rozinky, které ptáci milují, také vločky a další dobroty. Vřele doporučuji občas přidat, když jsou doma po ruce.
cone
cone (1412 příspěvků) 08.03.2008, 19:06:06 xxx.xxx.176.221
To je téma na odlehčení, jak se zmínil Mirek.
Ondřeji, několikrát jsem koupil rozinky s pecičkama, a papoušci se mohli utlouct. Teď jsem zalhal, nekoupil, bylo mi mnoho balíčků koupeno a já nevím kde to pořídili. V domácí vánočce je to na vylomení zubů, ale pro zobáčky je to to pravé. Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 09.03.2008, 11:05:25 xxx.xxx.183.35
No je to zajímavé. Hodně názorů tvrdí spařovat vodou, aby byly měkčí, ale já je občas podávám jen tak a například alexandři se po nich mohou utlouct.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.