Aktuálně: 4 589 inzerátů178 042 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Výcvik mladého retrívra

AŤKA (neregistrovaný) 23.02.2015, 08:22:02 xxx.xxx.49.202

Máme doma pětiměsíční fenku retrívra a máme problémy s jejím vycvičením i přesto že několik psů už jsem vycvičit zvládla. Povahu má milou a je hodná, povel lehni,sedni se naučila dobře. Mym problémem je že když ji chci zabránit nechtěné činnosti zvýšeným hasem či jemným plesknutím po čenichu tak se na místě počůrá, uteče a pak hraje uraženou. Pamlsky a pochvaly při výcviku používám. Venčit se naučila dobře ale venku se hodně bojí a na přivolání reaguje jen když není v okolí žádný rušivý vliv. Když proletí letadlo nebo jede vlak tak bezhlavě bere kramle.

Dokáže mi někdo poradit?

Anonymní (neregistrovaný) 24.02.2015, 13:07:43 xxx.xxx.114.30
Odpověď na příspěvek uživatele AŤKA z 23.02.2015, 08:22:02

Dobrý den,

Vypadá to, že zde by mělo zaznít rad více neboť na první pohled je začátečnických chyb několik.

Váš popis sice není moc obsáhlý, ale labilnější povaha by mohla souviset i s vaším hrubějším zacházením. Prvně jste si měla nastudovat povahy retrívrů, než se vrhnete na jejich chov.

Sice nepíšete kolik je fence měsíců, ale že se bojí vlaků mě zaráží a utvrzuje v tom, že socializace byla dost zanedbána. Štěně musí být na vodítku.

Mé doporučení zní – najděte společnou řeč, uberte na kárání a změňte přístup k výcviku, více času věnujte psím hrám.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.