Aktuálně: 4 590 inzerátů178 051 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Bígl

Jakub (neregistrovaný) 26.02.2015, 14:47:01 xxx.xxx.253.2

Dobrý den, měl bych pár dotazů. Rozhoduji se o pořízení štěněte bígla, ale nevím zda-li je to to pravé plemeno pro mě. Bydlím v rodinném domě na vesnici s velkou zahradou a dvorkem. Myslím co se týče prostoru bez problému. Ale v září nastupuji na střední školu. Kolem druhé hodiny odpoledne bych byl doma. A tak si říkám jest-li to není moc dlouho pro bígla. Mám to namyšlené že by byl na zahradě po dobu než se vrátím domů (bude tam mít boudu a vše potřebné) a pak že by byl se mnou do rána, kdy bych ho odvedl na zahradu. Dále jest-li to není moc temperamentní plemeno a náročné pro začátečníka jako jsem já. Máme sice doma psa,6-ti letého čivaváka, ale ten poslouchá pouze mamku. Také jest-li se dá dobře vycvičit, protože co jsem si četl, tak s ním má hodně lidí problémy a i co jsem slyšel, že jsou moc tvrdohlaví a ničí věci apod. Prosím poraďte mi zda je to vhodný výběr plemena do mých podmínek, po případně mi napište nějaké plemeno, které by mé podmínky splňovalo (tedy mezi středními plemeny). Děkuji

Bigl (neregistrovaný) 26.02.2015, 18:22:36 xxx.xxx.148.136

Neni vhodne aby biglik bydlel na zahrade. Je to smeckove plemeno a potrebuje spolecnost jineho psiho kamarada nebo rodiny. Pokud bude v byte, kdyz jste doma a pak ho "soupnete" na zahradu, nebude mit spravnou aklimatizaci na venkovni prostredi a bude se citit odstrceny.  Bigl se da vycvicit bajecne, jsou to velice chytri psi a za pamlsek zvladnou cokoli. Pokud vas civavak posloucha pouze maminku, tak je chyba ve vychove. Proto doporucuji poradu cele rodiny a prevychovat civavaka a pripadne az pote poridit do rodiny noveho psa. Ne nadarmo se rika, ze pes je obrazem sveho pana a pokud ma nekdo tvrdohlaveho a nevychovaneho bigla tak chyba je pouze na jejich strane. Je spousta vycvicenych, poslusnych a pohodovych bigliku. Zalezi pouze na pristupu pana, jeho znalostech, citu a ochote ucit se. 

Eva Cenková (neregistrovaný) 26.02.2015, 18:26:39 xxx.xxx.253.171
Odpověď na příspěvek uživatele Jakub z 26.02.2015, 14:47:01

Dobrý den, co se týká podmínek, aby byl bíglík venku, než přijdete ze školy a pak až do rána s vámi, tak to by bíglík zvládl. Je to smečkové plemeno a nemá rád samotu. Nicméně dobu do 14 hod. zvládne v pohodě..i déle, atk jak bývají lidé v práce např. do 16 hod. Ale když už má svou smečku - svého pána, své lidi doma, tak už nechce být sám na zahradě, nebo v kotci. To si pak většinou vyžaduje společnost a štěká, nebo vyje, protože chce být se svými lidmi. Zdali se dá vycvičit ? ano dá se dobře vycvičit.. je to chytrý pes, který ovšem vše dělá jen a jen ve svůj prospěch. Bude-li mít splnění vyšeho úkolu pro něj nějaký rpospěch, velmi rád a velmi rychle se ho naučí. V tomto je výhodou, že bíglové jsou velmi žraví a tak za jídlo, pamlsky, piškotky se naučí cokoli :-) Nesnáší výcvik drilem. Doporučila bych rozhodně s bíglem začátečníkovi přečíst si knihy a výcviku pozitivním podmiňováním, nebo navštěviovat cvičák, kde touto metodou pracují. Cvičák, který pracuje drilem vám s bíglem neporadí, naopak vám budou tvrdit, že bígl je nevycvičitelný a tvrdohlavý :-) Při výběru pejska je ale potřeba dát pozor na povahu rodičů a rozhodně si vybrat štěně s průkazem původu. Pokud jsem narazila někdy na bígla, který kousl svého vlastního pána, který byl nervózní, nevyrovnaný, roztěkaný...byl to povětšinou bígl bez PP. V případě výběru psa bez PP se již nemůžete solehnout na to, co vám tady píšu a radím... protože to jste si vybral jen pejska "podobného" bíglovi...ale jak se bude chovat je ve hvězdách. U bígla je potřeba ale počítat s loveckým pudem  a s tím, že je to honič. Bude ho zajímat stopa zvěře a bude pravděpodobně rád po stopě zvěře utíkat. V lese proto je důležité chodit s bíglem na vodítku a zahradu je potřeba mít dobře oplocenou ( včetně podezdívky), aby se pejsek nepodhrabal.

Eva Cenková

www.beagledog.cz

Jakub (neregistrovaný) 26.02.2015, 19:09:38 xxx.xxx.253.2
Odpověď na příspěvek uživatele Eva Cenková z 26.02.2015, 18:26:39

A myslíte že je to vhodné plemeno pro začátečníka ?

Jana K. (neregistrovaný) 26.02.2015, 19:49:40 xxx.xxx.4.168

Pokud jste ochoten se bíglovi věnovat, je jedno, že jste začátečník. Doporučuji stejně jako Eva Cenková pejska s průkazem původu. Průkaz původu sebou nese informace o rodičích a předcích, víte, že si kupujete bígla a né psa, co je bíglovi podobný. Dále vám chovatel poskytne potřebné informace, je potřeba vědět, co nejvíce o plemeni. Bígl se dá vycvičit a to velice dobře, spousta bíglů má zkoušky poslušnosti a myslím, že se nám daří toto plemeno i na jiných sportech velice dobře prezentovat. 

Bígl je smečkový pes, miluje všechny lidi i zvířata. Píšete, že maminka má čivavu, tam bych možná viděla problém, zda čivava příjme nového pejska a je jedno o jaké jde plemeno. Bígl se určitě bude chtít kamarádit, pro ně je každý pes kámoš :-)

 

 

 

Anonymní (neregistrovaný) 26.02.2015, 20:07:20 xxx.xxx.253.2

No on se rád montuje do jiných psů (ten čivavák). Obskakuje je apod. Máme i kočky a tam problém není :D


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.