Aktuálně: 4 911 inzerátů174 413 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Senegalec mluveni

Figo (neregistrovaný) 23.06.2015, 07:31:56 xxx.xxx.187.84

Za kolik dnu ci tydnu se da naucit ochoceny senegalec mluvit nebo napodobovat zvuky okoli?

mates (neregistrovaný) 24.06.2015, 18:46:29 xxx.xxx.207.194
Odpověď na příspěvek uživatele Figo z 23.06.2015, 07:31:56

Jde o to jak je starý,měl jsem senegalce od narození do dvou let,pak jsem ho musel dát pryč(ve dvou letech,když je nadaný,tak už by měl napodobovat bez problému zvuky i částečně mluvit,ale jenom,když je nadaný)hodně jsem se mu věnoval,ale neřekl ani jedno slovo,pískal určité melodie a uměl napodobit zvuk foťáku na mobilu,ale jinak nic.Senegalci nejsou až tak nadaní na mluvení,ale zvuky prý umí napodobovat dobře,záleží,jak moc se mu věnujete,ale podle mě nejvíce záleží na jedinci,každý je jiný,ten můj moc na tohle nadaný nebyl.

Ema (neregistrovaný) 14.07.2015, 09:08:56 xxx.xxx.137.108

Máme samičku senegalce, je stará necelé dva roky. Za tu dobu se naučila několik slov. Naučí se slova, která nejvíce slyší opakovaně. Jmenuje se Ema, takže říká Emi, Emičko (což je nejkouzelnější), Emino, ahoj. Své jméno ve všech podobách se naučila sama,tak jak jsme na ni volali. Poprvé to začala říkat odhadem tak těsně před prvním rokemživota. Slovo ahoj jsme ji naučili tak, že jsem ji to stále opakovali a navíc jsme nahrál na záznamník mobilu asi 10 minutový záznam se opakujícím slovem ahoj a denně jsem ji ho několikrát pouštěli. Ahoj je pro ní, ale docela těžké slovo, takže ho komolí, Potom se papoušek naučíi slova, která ani nečekáte,kdy náše Ema říká " pocem" jako "pojď sem",kdy ji takto okřikujem, když cestuje po pokoji,kde nemá. Když jsme doma,tak je totiž většinu času puštěna z klece. Dále říká "houpi",protože to jsem ji říkali, když se v kleci houpe na kruhu. Klec má vedle ledničky, a tak napodobuje kompresor ledničky a další zvuky. Výhodou naučených slov a zvuků je ten, že potom většinou tyto naučené věci používá místo nepříjemného křičení. Jinak je to neskutečný mazel, kdy syn a dcera, která si ho koupila,si s ní dělájí doslova co chtějí a nechá si všechno líbit. Nedovedu si představit, že bych dal papouška po dvou letech pryč kvůli tomu, že nemluví.

Obrázek
mates (neregistrovaný) 21.07.2015, 20:33:38 xxx.xxx.239.82
Nedal jsem ho pryc kvuli tomu,ze nemluvil,ale narodil se nam syn a uz jsme se papouskovi nemohli venovat tak jako driv a bylo mi ho lito,proto jsem nasel chovatele,ktery shanel samecka k sestaveni paru.Urcite mu u nej bude lip nez u nas.Chtel bych kazdemu doporucit,nez si papouska poridi,aby si uvedomil,ze papousek potrebuje spoustu casu,ktery mu musite venovat,aby byl spokojeny,nebo koupit rovnou dva.
Ema (neregistrovaný) 04.08.2015, 16:24:17 xxx.xxx.137.124
Odpověď na příspěvek uživatele mates z 21.07.2015, 20:33:38

Tak to se omlovám. Špatně jsem to pochopil s tím, proč jste ho dali pryč. Jinak plně souhlasim s tím, že by si každý měl rozmyslet zda papouška koupit. Opravdu potřebuje spoustu péče, spíš bych řekl pozornosti. Ale papoušek to dokáže vrátit přívětivostí a roztomilostí. Každý musí počítat s tím, že papoušek žije desítky let.

Anonymní (neregistrovaný) 16.08.2015, 15:33:57 xxx.xxx.33.3
Mám senegalce,který má osm let a ten mluví docela dost. Hodně slov umí a ještě stále se učí nové věci. Umí pojmenovat naše kočky,volá na ně a pak ještě udělá čičí,směje se, řekne svoje jméno ve všech podobách,dík,dej,dobrůtka,chceš?,ahoj,pojď,oříšek....umí napodobit vodu,mobil,sanitku,štěká jak náš pes,když nás vítá,píská melodie... A taky drští když jsme dlouho pryč a nedávno se naučil zvuk spreje,takové to syčeni,když utírám prach Prontem. Kočky se toho syčení bojí a tak když jdou na balkon kolem jeho klece,tak na ně syčí a pak se tomu řechtá,jak zdrhají...
Jaroslav (neregistrovaný) 15.10.2015, 19:21:49 xxx.xxx.1.110
Odpověď na příspěvek uživatele Figo z 23.06.2015, 07:31:56

Máme samečka ručně dokrmeného stáří 5 let, umí říkat své jméno v různých tvarech, dále  čau miláčku,dáš si čaj, dáš si kávičku, chceš mlíko,Leni, mami, chceš piškotek, jdeš ven, napodobuje mňoukání kočky, žábu, zvuk myčky,vrzání dveří, smích,píská melodie. Naučil se to postupně, když ho něco zaujme začne to říkat hned, když jej chceme něco naučit a stále to opakujeme, tak to ignoruje. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.