Aktuálně: 5 052 inzerátů173 458 diskuzních příspěvků17 743 uživatelů

Mníšek šedý - Trhání peří

Tomy
Tomy (10 příspěvků) 09.07.2015, 15:09:29 xxx.xxx.112.251

Dobrý den,

mám takový problém. Před 3 dny když jsem ráno odkryl závěs, kterým papouška na noc přikrývám, čekalo mě překvapení. Dno klece bylo snad celé pokryté Pepeho (tak se jmenuje) peřím.

Byl jsem v celku zaskočený a přemýšlel jsem nad návštěvou veterináře, ale řekl jsem si že by to mohlo být začánající línání. A když se přes den choval úplně normálně a s jídlem neměl také žádný problém tak jsem to nechal být ...

Bohůžel dnes se to opakovalo. Je pravda že to nebylo takové množství jako minule, ale již to je na Pepem vidět.

Jediná věc, kterou jsem dělal ve stejné dny jak si škubal peří bylo to, že jsem ho ,,osprchoval,, ve vaně. Tak teď nevím, jestli to může mít nějákou souvislost vzhledem k tomu, že celé ty 3 roky nic podobného nebylo.

proto Vás žádám o jakoukoliv radu/zkušenost. Předem Vám děkuji ...

P.S. Přidávám fotku podestýlky a Pepeho z dneška.

Obrázek Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 09.07.2015, 18:03:49 xxx.xxx.191.18

může to být způsobeno tím, že se papoušek nudí. Jak moc se mu věnujete ? 

Tomy
Tomy (10 příspěvků) 11.07.2015, 13:16:36 xxx.xxx.112.251
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.07.2015, 18:03:49

Dobrý den,

papoušku se věnujeme celkem dost, skoro celý den je vypuštěný, běhá po podlaze a vzhledem k tomu, že je v obýváku tak tam má pokaždé aspoň jednu osobu.

Ale bohůžel vytrhávání peří v noci pokračuje. Dnešní ráno to bylo zhruba 18 peříček a včera zhruba to samé množství.

+ se k tomu přidala únava. Po většinu dne sedí a pospává, naštěstí co se týče příjmu potravy tak s tím nemá problém.

Anonymní (neregistrovaný) 04.10.2017, 12:11:33 xxx.xxx.100.229
Odpověď na příspěvek uživatele Tomy z 11.07.2015, 13:16:36

Hezký den, dnes jsem narazila na váš příspěvek s padáním či trháním peříček u Vašeho mníška. Od včera máme stejný problém, Rozárku máme dva roky, jedinou změnou je, že jsme jí cca před 10 dny koupili jiné krmivo, obohacené o vitamíny a nejednou tohle. Tak chce si zeptat, zda se u vás problém vyřešil časem sám nebo zda nám můžete něco poradit . děkuji

 

Anonymní (neregistrovaný) 05.10.2017, 16:30:47 xxx.xxx.251.96

Dobrý deň, papagáj to robí buď z nudy, že nemá čo robiť a trvá si períčka najprv jedno potom druhé až sa celý ošklbe. Alebo žiaľ trpí chorobou PBFD, je to vírová choroba, pri ktorej papagájom vypadávajú períčka alebo sa mu deformuje zobáčik. Žiaľ táto choroba je nevyliečitelná a väčšinou to papagáj neprežije. Ale pokial by to boloiba teda z tej nudy, tak sa je treba papagájovi viac venovať, hrať sa s ním, rozprávať mu, aby len sám nesedel niekde na bidielku a nešklbal sa. No radšej by ste mu mali spraviť testy na PBFD a byť si istý. Pokial mát ešte aj iného papagája a tento by mal PBFD, tak je pravdepodobné, že to dostal/dostane aj ten druhý. Prenáša sa to trusom alebo prachu z perí...

Martin (neregistrovaný) 17.04.2022, 14:31:03 xxx.xxx.36.181
Dobrý den Chtěl jsem se zeptat . Našemu mniskovi se začal dělat na zobaku takovej osklivej "vredik" nebo nevím jak bych to popsal . Viz obrázek . Nevíte co s tím nebo kam s ním zajet ? Moc děkuju za každou radu . M.
Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.