Aktuálně: 4 590 inzerátů178 059 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

vhodný pes

Anonymní (neregistrovaný) 16.07.2015, 19:33:35 xxx.xxx.33.53

 

Dobrý den všem doufám že se najde někdo kdo mi alespoň trochu pomůže. Žijem v bytě 3+kk a strašně moc si přejeme pejska jenže nevíme jakého.Od dětství mě to spíše táhne k většímu psovi takže bych chtěla velkého psa(tím myslím velikostně například vlcak).Zkusenosti se psi taky mám.Hledám psa který by byl schopný svého majitele ochránit nemusí to byt 100% hlídač ale třeba kdyby jsem sním šla pozdě večer tak aby zasáhl, denně by jsem mu věnovala klidně 4 i více procházek a to i dlouhých přes víkend by jsem s ním jezdila na chatu takže tam by se mohl pořádně proběhnout.

J.M. (neregistrovaný) 17.07.2015, 00:17:57 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.07.2015, 19:33:35

Teda domnívám se, že byste měla vybírat štěně od takové feny, která umí "hlídat", ale současně se umí i "dobře chovat", to znamená, že má přirozenou inteligenci na to, aby  opakovaně nerafala a nevrčela na  známou návštěvu včetně např. poštovní doručovatelky, aby nehonila po dvoře slepice a kočky, aby Vás poslouchala, to znamená přestala štěkat, když jí to poručíte, přestala vrčet, když jí to poručíte, přiběhla na zavolání "k noze" apod.  Takovým vzorným psem je např. vlčák v rakouském TV krimiseriálu "Komisař Rex". Pozor na jedince, kteří jsou nevychovaní, a proto nevychovatelní, a nakonec zaútočí i na svou paničku. I tací existují.  VELMI ZÁLEŽÍ NA POVAZE A PŘIROZENÉ VROZENÉ INTELIGENCI PSA / FENY.  Zkrátka (dle mého mínění) správný pes nemá být celodenně řvoucí bestií, nýbrž pozorným a citlivým hlídačem obydlí před neznámými osobami a přítelem své paničky a páníčka.

Sandra.Hamříková (neregistrovaný) 17.07.2015, 00:26:43 xxx.xxx.57.150

Dobrý večer můj náyor je takový, že nejprve musím vidět fenu čili matku štěněte, protože štěně se ze začátku učí od své matky, tak jako malé dítě, když je dobře vychovaná matka , tak i to malé štěně má předpoklad být slušné a máte o něco lehčí práci s výchovou, samozřejmě, že musíte štěně k dobrému chování vést. Do vašemu výběru psa bych Vám nechtěla moc radit přece jenom rozhodnutí je na Vás, ale já sobně bych si volila robustnější plemeno jako je např. Ameritcký pitbull teriér vzhledem k tomu, že jste zmuňovala ochranu hlavně v noci venku, pokud si ale netroufáte do tohoto plemene, tak si myslím, že německý ovčák není nejhorší volba.

Dony (neregistrovaný) 30.09.2015, 21:39:18 xxx.xxx.124.236

Ahoj  chtela jsem zeptat jake je pro border kolii vhodne krmeni a jak je drahe

Na to jak je drahe se ptam proto ze musim chodit na brigadu ale ostatni mi plati rodice.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.