Aktuálně: 4 685 inzerátů177 451 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Můžu si králíčka dovolit?

Nika (neregistrovaný) 12.10.2015, 19:20:39 xxx.xxx.224.15

Dobrý večer, obracím se na Vás s pár dotazy. Přemýšlíme s přítelem nad pořízením králíčka, do jednoho jsme se zamilovali :/. A přestěhovali do jiného města, od mého psa. Nyní se o něj stará mamka, a rozhodně mi ho do nového města nedá( je jak její dítě). Nicméně mi starost o něj chybi a tak přemýšlíme nad králíčkem, ale problém je že na každý víkend odjiždíme(od patka večera, do neděle poledne). Takže celou sobotu by býval sám. Je možnost ho nechávat doma nebo ho brát sebou.? Ale asi cesty by pro něj mohli být také nepříjemné, že? Jsem schopna ho mit na obou místech, ale aby mu to nevadilo:)jinak na něj mám dostatek času. jen mě zajímá názor , rozhodně pak nechci králíčka trápit, a tím pak i sebe. Děkuji mockrát

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 14.10.2015, 10:53:49 xxx:xxx.361d:c351
Odpověď na příspěvek uživatele Nika z 12.10.2015, 19:20:39

ahoj, zakrslých králíčků jsem měla několik. Jsou milí, ale změny jim nesvědčí a tím ani neustálé stěhování. Než by si zvykl na jedno prostředí už by byl někde jinde. Pokud mu dáte dostatek sena, krmení a velkou napaječku s vodou, tak ten den i dva doma sám vydrží...jenom mu pak musíte vynahradit čas strávený v kleci pořádně dlouhou vycházkou a doporučuji raději větší klec, aby se mohl alespoň protáhnout a trochu se i projít po kleci. Já svého brala i na vodítku ven. Skákání po trávě a okusování všeho co mu chutnalo, se mu líbilo.

Přeji příjemné vybírání, králíček je milé a mazlivé zvířátko..:)

Nika (neregistrovaný) 14.10.2015, 17:28:40 xxx.xxx.224.15
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 14.10.2015, 10:53:49

Děkuji, ale tedy chápu to i tak, že když se budu stěhovat o Vánocích na pár týdnů domů a pak zpět do nového domova, a to samé na letní prázdniny, nebylo by to pro něj dobré. Nebo?

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 14.10.2015, 23:50:36 xxx:xxx.361d:c351
Odpověď na příspěvek uživatele Nika z 14.10.2015, 17:28:40

Pokud to bude několik týdnů, nemuselo by to až tolik vadit...králíček si stihne zvyknout, prozkoumat a zabydlet se v novém prostředí. To by mohlo fungovat. Pokud bude mít dobré zázemí..takže pořádná klec a vše okolo. Nejlepší by bylo třeba převést tu jeho klec, nebo pokud možno alespoň třeba kobereček a případně i záchod, který běžně používá. Bude mít díky tomu i v novém prostředí známé pachy, adaptace by mohla být snadnější.

Za stresové bych považovala pouze stěhování každý týden, ale jednou za čas na delší dobu to může zvládnout. Pokud mu budete věnovat pozornost než si naprostředí zvykne a i okolí na něj bude brát ohled.

J.M. (neregistrovaný) 16.10.2015, 22:31:04 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Nika z 12.10.2015, 19:20:39

Pro Nika:

Teda já nevím, na co potřebujete králíčka, když máte přítele, a ještě k tomu zřejmě studujete. Nebyl by lepší vykastrovaný kocour ?

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 17.10.2015, 13:14:58 xxx:xxx.24db:905c
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 16.10.2015, 22:31:04

já jsem také studovala a také jsem měla králíka...králíček je stejně mazlivý a chytrý jako kterékoli jiné zvíře a kocoura trápit někde zavřeného? kočka musí mít prostor, nejlépe zahradu u studujícího člověka se dá přepokládat, že žije někde na privátu nebo s přítelem v bytě...a jak bude kočku stěhovat na těch pár týdnu dvakrát do roka? kočka si nezvykne...a dokáže se vrátit na místo svého domova i ze vzdálenosti přes 100km.(to vím z vlastní zkušenosti). Je tedy možnost, že by utíkala zpět a co pak sní bude slečna dělat?

Králíček je lepší řešení..přeci jen mu stačí menší prostor a není tak svéhlavý jako kočka o kocourech nemluvě..:)

zdenkadon (neregistrovaný) 26.12.2015, 17:46:06 xxx.xxx.142.60

Dobrý den, mám dotaz a prosím o radu. Mám doma 3 měsíce králíčka, ale bohužel do teď se nic nenaučil. Kadí a čurá po celé kleci i přesto že má záchod a pokud ho pustím ven, počůrá vše co může. Jsem v jednom kole pořád jen peru čistím koberce a vysávám. Dá se to nějak odnaučit?

J.M. (neregistrovaný) 26.12.2015, 18:11:53 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele zdenkadon z 26.12.2015, 17:46:06

(Domnívám se, že nedá; i "králík šmudla" se občas vyskytne. A je to jeho vlastnost buď vrozená, nebo naučená zanedbanou výchovou. Zkrátka ho nebudete moci pouštět po bytě. Bude muset být stále v kleci s plastovou vanou.)

Možná, že si můžete pořídit jiného druhého králíčka, který bude čistotnější; ale toho nového dejte hned do nové klece, nedávejte ho do klece k tomu "králíkovi šmudlovi". Nový králíček by se od toho prvního totiž mohl naučit být nepořádný.

Ono hodně záleží na tom, v jakém prostředí králíček vyrůstal, zda se jeho matka  chodila vyprázdnit do koutka klece, nebo ne. Pokud je klec dlouho nečištěná, a po celé podlaze je rozházený trus a moč, tak se králíčata chodit vyprázdnit se do koutka NENAUČÍ  !!! 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.