Aktuálně: 5 090 inzerátů172 508 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Prosím o radu

B.e (neregistrovaný) 24.06.2020, 10:49:14 xxx.xxx.210.226

Dobrý den, od neděle máme doma králičí slečnu zakrslého beránka, narozená 5.4.2020. Přečetla jsem si několik stránek ještě před pořízením, ale tím, že je to první králík, o kterého se starám společně s dcerou nechci šlápnout vedle. Slečnu máme ve venkovním dvoupatrovém domku, který už dokonale zná a řekla bych, že ho využívá naplno. Co mě trápí je pár věcí, u kterých si nejsem vůbec jistá a informace na internetu se často rozchází proto bych byla vděčná za radu od zkušenějších. Od chovatelky jsme dostali směs nejspíš od JR farm, na tu se vždy vrhne. Dáváme podle návodu lžíci ráno a lžíci večer s tím, že se snažíme nabrat vždy od všeho stejně. My jsme koupili od Oxbow granule pro mladé králíky. Krmný návod říká, že je má mít non stop k dispozici, ale to se mi nezdá, když má žrát hlavně seno. Veterinář mi řekl, že rozhodně ne. Chovatelka, že je to prodejní tah a že až dojí krmivo od ní máme přejít teprve na naše, což se mi zdá jako skok. Myslela jsem, že budeme přimíchávat do toho od ní a přejde postupně. Hlavně u obou, jak u veterináře, tak u chovatelky mi přijde, že asi ani pořádně neví přesně o jakém krmivu se složením bavíme a tedy jejich posudek zda ano či ne a kolik vychází obecně z pojmu, že jsou to granule. Máte někdo zkušenost přímo s tímto krmivem a jak dávkovat malému králíkovi? Další dotaz mám ohledně acidomidu, někde se píše dávat, někdo říká, že ne. Já jsem ho už koupila, ale nerozbalila a teď váhám zda dávat nebo vůbec a vrátit. Chovatelka říká ne. Jaký názor a zkušenost máte s tímto vy? A poslední dotaz mám na postřik proti klíšťatům apod. Tím, že je slečna venku a drbe se za ouškem říkám si jestli by se neměla nastříkat. Mám doma od Trixie bio sprej, který je mimo jiné i na králíky. Chovatelka říká, že není potřeba no já si myslím, že by se postříkat měla i kvůli tomu, že brzy bude chodit ven na trávu do ohrádky tak, aby něco nechytla. Co vy stříkáte nebo opravdu ne? Moc děkuji

Anonymní (neregistrovaný) 24.06.2020, 20:56:47 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele B.e z 24.06.2020, 10:49:14

Klasický způsob krmení králíků:

  1. Seno suché nezaplísněné stále k dispozici a čistou pitnou vodu k tomu.
  2. Zrno (suché, nezaplísněné, nemořené) nejlépe ječmen a oves dávat do misky jednou denně tak, aby to za den všechno sežrala. 
  3. Koupené granule pro králíky s obsahem minerálních látek a vitaminů podávat dle návodu.
  4. Pokud bude v ohrádce v zahradě tak se domnívám, že nějaký prostředek proti klíšťatům není třeba. 
  5. Pokud by měla průjem, tak dle doporučení veterináře použít prostředek proti kokcidiím.  
Zanet
Zanet (3 příspěvků) 11.10.2020, 10:35:48 xxx.xxx.1.221
Ahoj. Já mám kuního zakrslého berana,jinak i normál. A dávám Brit. A to proti klíšťatům já nedávám a jsou zdravý. K nám chodí veterinář. Kdyžtak můžete koupit vodítko. A většinou to nechte na veterináři. A dejte na rady chovatelky. Strava: já dávám ráno seno , dopoledne mlíčí (listí od pampelišky), granule Brit, večer oves. Miska: jděte na výstavu a koukněte se jakou tam mají.
jk (neregistrovaný) 27.10.2020, 12:54:09 xxx:xxx.c5a2:7b5c
Odpověď na příspěvek uživatele B.e z 24.06.2020, 10:49:14

zajdi na web kralici.cz. spousta informaci  + diskuse

Anonymní (neregistrovaný) 10.08.2022, 19:35:18 xxx.xxx.93.202

Dobrý den, pokud máte zakrslého králíka nedoporučuji ho chovat venku. Ven když je 20 - 27 stupňů jít může, ale zakrslý králík by venku neměl žít. Granule králík ani nepotřebuje, ale pokud chcete dávat, tak správně 1 lžíci ráno a 1 večer. Nemusí je mít nonstop k dispozici hlavní je pro něj seno které tvoří 80% jeho potravy. Na nové granule si králík musí samozřejmě postupně zvykat. Takže do toho krmiva kterým krmíte teď postupně přimíchavat to krmivo na které chcete přejít. Acidomid jsem také chtěla koupit, ale rozmyslela jsem si to. Ono to je dorbé když králík má třeba kokcidiózu tak to pomáhá s léčbou a i normálně to dává králíkovi vitamíny, ale někteří králíci tu vodu s tím acidomidem nepijou, protože jim to nechutná. Pokud králík žije venku, tak asi bude nutný postřik proti klíšťatům.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.