Aktuálně: 4 591 inzerátů178 058 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Soužití staršího psa se štěnětem

Jarda V. (neregistrovaný) 28.10.2015, 10:26:07 xxx:xxx.c42c:feca

Dobrý den,mám doma 6,5 roku starou fenku zlatého retrývra,je hravá a přátelská k lidem, ale žádný hlídač tak s rodinou zvažujeme o pořízení německého ovčáka aby byl dvůr střežený a nedostal se sem nikdo koho tu nepotřebujeme. Tím bych se rád zeptal jestli někdo nemá zkušenost s něčím podobným aby se nám nehádaly,no prostě jestli spolu budou vycházet. To ej asi jediné čeho se bojím. Napadlo mě když bude doma od štěněte tak by ho mohla přijmout za vlastní jelikož je zhruba v mateřském věku. Tak vás tu prosím o radu.Bouda je už připravená a rozdělená na dvě části,naše fenka je naučená a chodí jen do jedné strany.

J.M. (neregistrovaný) 28.10.2015, 21:59:11 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jarda V. z 28.10.2015, 10:26:07

No, domnívám se, že mohou nastat tři různé možnosti vztahu mezi oběma psy:

  1. Stará fenka bude ke štěněti německého ovčáka přívětivá do určité doby, než pes dospěje, tedy do té doby budou "přátelé". Pak mladý ovčák po skončení dospívání fenku vyžene z boudy, a bude na ni zlý, nedovolí jí ani se nažrat.
  2. I po ukončení dospívání ovčáka zůstanou psi "přátelé", jak byste si přál. Oba psi vytvoří jakýsi základ nové smečky, možná se budou spolu i pářit.
  3. Stará fenka bude ke štěněti ovčáka od začátku a trvale nepřátelská, dokonce může nepřátelství skončit i vzájemným napadením se psů a pokousáním se do krve.

Řešení: Štěně ovčáka pouze pod Vaším dohledem zkuste k fence dát, ale pokud by na něho byla nepřátelská, tak štěně zase odeberte, protože její vztah k němu se asi nezlepší. Nebo oba psy ubytujte každého zvlášť, to znamená každému z nich dejte vlastní boudu i samostatný výběh.

Ještě poznámka ke kritikům mého názoru: Klidně můj názor odmítněte a projevte mi nepřátelství. Také mezi psy totiž někdy existují nepřátelské vztahy.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.