Aktuálně: 4 884 inzerátů174 993 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Korela poškozené křídlo

Jaromir (neregistrovaný) 15.02.2016, 13:54:13 xxx.xxx.36.23

Dobrý den, Vážení, chtěl bych vás moc poprosit o radu. Je to deset dní, co jsme si domů pořídili korelu. Teď nás trápí dva problémy. Poslední tři dny chodí korela spát na dno, před tím normálně na bidýlka. Přes den je aktivní, jí a pije normálně. Je spaní na dně klece známkou nějaké nemoci nebo potíží? Přiložím foto bidýlek, zda-li jsou správného průměru. A teď druhý problém: V noci na dnešek se korela něčeho nejspíše lekla a začala prudce mávat křídly, než jsem stačil rozsvítit, tak ztratila čtyři pírka na křídle a má teď každé křídlo jinak dlouhé, lítá po pokoji špatně, nestabilně, skončila na koberci. Je nutné jít k veterináři, aby křídla například zastřihl do stejné délky nebo..? Opravdu nevím, tak budu moc vděčný za každou radu. Předem moc děkuji. Jaromir

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 16.02.2016, 19:55:53 xxx.xxx.191.18

pirka na kridlech dorostou az preperi. Do te doby bude asi hur letat . Co to ma to cervene na bidle ? Prijde mi, ze ta bidla mate dost nizko. Dejte alespon jedno trosku vys. Ptaci nocujou na nejvyse umistenych bidlech. Citi se tam bezpecneji 

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 17.02.2016, 21:43:09 xxx.xxx.111.76
Anonymní:

pirka na kridlech dorostou az preperi. Do te doby bude asi hur letat . Co to ma to cervene na bidle ? Prijde mi, ze ta bidla mate dost nizko. Dejte alespon jedno trosku vys. Ptaci nocujou na nejvyse umistenych bidlech. Citi se tam bezpecneji 


Naprosto souhlasím, bidýlka má velice nízko proto asi chodí na zem, není na bidýkách bezpečná a navíc je to pták. Proč má krmítka na zemi, bude v nich mít fekálie, ze znečištěné vody dostane střevní problémy a může i umřít. Korela žije ve větvých stromů, není to slepice, která bude zobat zrní z podlahy. Bude pokud nebude mít na výběr samozřejmě, ale necítí se přitom bezpečně a může se díky tomu i najíst málo a ve výsledku být podvyživená. Žádný pták nemá rád, když je nízko. Pro ukázku přidávám fotku vlastní klece s korelou. Nejlépe mějte i klec samotnou umístěnou ve výši vašich očí. Já třeba mám klec v pracovně, takže když sedím u pracovního stolu jsme si očním kontaktem rovni. Tak papoušek ví, že mi může důvěřovat. Nejsem nadřazená, ale ani podřazená což je také velmi důležité.

Ať to shrnu:

1. dejte bidýlka podstatně výše, ať se cítí bezpečně, může jich být více v různých výškách

2. kupte normální závěsné krmítko na zrní a vodu

3. pořiďte nějaké hračky - houpačku, zvonečky, něco dřevěného a barevného a zvonivého. Zrcátko až tolik nedoporučuji.

Korelu musíte stále něčím zabavovat, samotu těžko snáší a může být pak agresivní a nešťastná. Stejně tak se velmi rychle začne nudit.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.