Aktuálně: 4 833 inzerátů175 151 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Místo samičky krmí rolničky....poradíte?

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 22.02.2016, 21:52:08 xxx.xxx.111.76

Dobrý večer, mám páru andulek ze které jsem už fakt nešťastná. Mají se rádi i se hádají. Sameček se snažil na samičku i naskakovat...šlapal jí nožkou na záda jak je to běžné, ale nepovolila. Už jsem jim dala míchanici, písek, budku mají už od vánoc i sépiovou kost a vápník mají...přesto samec poslední týdny přestal krmit samici a začal krmit hračky v kleci, povídá jim a pořád krmí. Samice si nevšímá. Ještě jsem takové chování neviděla, ale hračky mu vzít nemůžu. Už jsem to zkusila, je pak zkleslý hledá je a ani nepípne. Umí mi někdo poradit čím ještě podpořit hnízdění?..staří jsou na to dost samice má téměř 2 a samec 5 let...

Jediné co mě napadlo, jesli zrcátko samečkovi trochu nenarušilo přirozené chování. Bohužel to má už od malička, nedá si ho vzít:(

J.M. (neregistrovaný) 23.02.2016, 06:32:47 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 22.02.2016, 21:52:08

...tak asi zbývá jediné: pořídit samečkovi jinou samičku (nebo dvě na výběr ?). A tu "stydlivou"  🙂  dát do jiné klece.

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 23.02.2016, 06:53:27 xxx.xxx.111.76
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 23.02.2016, 06:32:47

Taky jsem o tom uvažovala, on už má totiž druhou samičku...ta první se mu taky nevyvedla...je starostlivý, ale samičky ho nechtějí...

...u téhle se, ale výměny bojím..je z části ochočená, protože já mám andulky v bytě..do venkovní voliery se nehodí, jako mazlíka si ji nikdo nevezme a ona hrozně vyvádí, když je oddělím...zkoušela jsem to...:(

...říkám si, jesli se stím prostě nemám smířit a nechat je spokojené tak jak jsou...

...každopádně děkuju za radu, určitě zvážím ještě jednu samici, do bytu už další pár dát nemůžu...na to není dost velký...

J.M. (neregistrovaný) 23.02.2016, 07:23:11 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 23.02.2016, 06:53:27

... nebo nového samečka pro samičku ?

Ale i "smíření se" je řešení.

Ani mezi lidmi to není jiné: někdo se vůbec nenarodí, někdo se narodí ale nedožije se dospělosti, někdo se dožije dospělosti ale nikdy se nevdá nebo neožení,  někdo se šťastně vdá nebo ožení ale nemá děti, někdo se šťastně vdá nebo ožení i má děti ale některé z nich je postižené atd. Aby se VŠECHNO v ŽIVOTĚ splnilo na jedničku, tak to je opravdu VELIKÉ a vzácné ŠTĚSTÍ.

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 23.02.2016, 19:40:07 xxx.xxx.111.76
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 23.02.2016, 07:23:11

v tom můžu jen souhlasit...

...samečka vyměnit nemůžu..byl to velice drahý dárek...citově drahý..a je ochočený...bylo by mi líto dát jej pryč...

...prostě to nechám přírodě, když se podaří budu ráda a když ne, asi to tak má být..:)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.