Aktuálně: 5 568 inzerátů168 423 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

kanárek+kanárková-jak poznat pohlaví???

Fifa (neregistrovaný) 28.03.2016, 18:07:24 xxx.xxx.44.162

Dobrý den moc prosím o radu přivezla jsem si kanárky mám je tři dny. V obchodě mi bylo řečeno,že je nechtějí rozdělovat,že je to páreček,kdybych je rozdělila,že by pošel steskem.Jenže co kdyžto páreček  není?Jak to poznám?Je jim cca 6-8 měsíců ten malinko větší je dominantní odhání toho menšího ode všad ale není zase jako agresivní,že by ho štípal.Vydává zvuky jako pípání kuřátka,ale snaží se i o jiné zvuky se zavřeným zobáčkem ten druhý taky občas pípne. . Myslím zbarvením je jeden o trošičku pestřejší v obchodě byli spolu.Chtěla bych znát pohlaví přesně a ne si ho domýšlet.A kdyby to páreček nebyl jsou to dvě samičky,samečci?Večer když jdou spinkat tak jsou odděleně každý na svém místečku ale v noci jsou vedle sebe.Moc bych chtěla znát co jsem si přivezla,ale jak to poznat?Můžou se snést dva samečci spolu?Taky jsem je  zahlédla jak si předávají jídlo ze zobáčku jako když se krmí.Vím,že to z fotografie není poznat ale posílám foto.Kdy jsou vlastně dospělí?to také nevím ani přesný věk,protože prodávajícím nevěřím chtějí jen prodat za každou cenu ani mi nedokázala poradit co vše potřebuji musela jsem si vše pročíst.

Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 28.03.2016, 21:21:56 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Fifa z 28.03.2016, 18:07:24

Teda domnívám se (kdysi jsme kanárky doma měli):

  1. Když se Vaši kanárci neperou, je to dobré, mohou být dále spolu v jedné kleci. Neznamená to však, že je to párek.
  2. Pokud v noci sedí vedle sebe, je to dobré. Jeden druhého se nebojí, jsou přátelé.
  3. Mohou to být z jednoho hnízda dva bratři, nebo dvě sestry, nebo bratr se sestrou. Sourozenci se obvykle neperou.
  4. Domnívám se, že sameček kanárek se pozná pouze podle zpěvu. (Samička nezpívá !) Ale zkušený chovatel by Vám možná jejich pohlaví rozeznal. Ukažte je některému z nich na nějaké výstavě.
  5. Moje odstrašující zkušenost: Měli jsme krásného žlutého kanárka, samečka, krásně každý den zpíval. Přikoupili jsme mu oranžovou samičku a on přestal zpívat, začal se s ní denodenně rvát až peří a prach lítal kolem. Museli jsme je oba vrátit do zverimexu.

Víc už říci neumím. Snad jen to, že vím, že zkušení chovatelé dávají do společné klece samečka a samičku kanárků pouze na krátké období jejich toku.

astrild
astrild (38 příspěvků) 28.03.2016, 21:46:30 xxx.xxx.136.183
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 28.03.2016, 21:21:56

Hezký den

Samečci se poznají spolehlivě podle zpěvu,samičky v současné době jdou do heku  mjí holé bříško.Samečci ho mají opeřené a mají špunt ,to je vystouplejší kloaku .Podle mého je umístěte každého vzlášť do klícky a samečci začnou zpívat.Dejte do klícky košíčky a hnízdní materiál a samičky budou nosit na hnízdo.Pokud chcete odchovávat tak je stejně musíte oddělit,je lepší je chovat v klíckách po párech.Pokud máte dvě samičky t ak je možné je mít odělené a samečka připouštět  k oběma samičkám.

Sametka (neregistrovaný) 17.05.2016, 14:10:45 xxx.xxx.168.7
Odpověď na příspěvek uživatele Fifa z 28.03.2016, 18:07:24

Dobry den měla jsem s tím zkušenost koupila jsem si dva kanárky a nechala je zahnizdit v domění že mám par ale pak jsem zjistila že mají v hnízdě dvojnásob normálního počtu vajec a sedí na nich oba najednou. Samci však na vejcích nesedí a když jsem si vajíčka prohlédla byla neoplozena. Měla jsem dvě samičky. Zjistit to můžete jako já tím že je necháte zahnizdit. Pokud nebudou Hnízdil vůbec mate dva samecky

vf v g (neregistrovaný) 18.11.2017, 15:09:03 xxx.xxx.124.12

nic jserm se nedozvedel z vaseho povidani

 

 

 

 

 

 

hlok (neregistrovaný) 04.08.2020, 12:08:09 xxx.xxx.19.83

a jak se tedy rozezná zpev samicky a samecka?????????☝️

hlok (neregistrovaný) 04.08.2020, 12:08:17 xxx.xxx.19.83

a jak se tedy rozezná zpev samicky a samecka?????????☝️

Mimi (neregistrovaný) 05.09.2023, 16:40:29 xxx:xxx.1473:4ae9
Odpověď na příspěvek uživatele hlok z 04.08.2020, 12:08:09

Tak asi tak, ze samec zpiva a samice mlci. 

lupus4
lupus4 (647 příspěvků) 11.09.2023, 11:01:51 xxx.xxx.125.74

Víc už říci neumím. Snad jen to, že vím, že zkušení chovatelé dávají do společné klece samečka a samičku kanárků pouze na krátké období jejich toku.

Doba pokročila a už to dávno neplatí. Zkušení nechávají 1,1 po celou dobu hnízdění spolu v prostorné kleci min cca  100d x 50h x 80v. Oddělí jen už samostatné odchovy (dva max tři hnízda) a vše jde pak do prostorných voliér a na zimování pak oddělit pohlaví.

(zkušenost čerpaná od chovatele více jak 400 párů 😉a přes 2500 odchovů /rok)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.