Aktuálně: 4 865 inzerátů175 101 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Ochočim si 9letou korelu?

Daniela (neregistrovaný) 06.07.2016, 09:07:36 xxx.xxx.126.50

Dobrý den, už delši dobu sháním korelu bělohlavou a muj kamarad ji má.. je jí 9 ale je zvyklá na lidi je přátelská dává pusinky a je sama doma si ji už moc nevšímají.. a neni na ni čas.. ráda bych si ji vzala ale bojim se že by si na mě nezvykla nebo by ke mě neměla takovej vztah jako by měla třeba maldší korela.. Poraďte mi prosím.. ?

Obrázek
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 06.07.2016, 12:35:48 xxx.xxx.46.72

Myslím si,že by si zvykla,ale ten vztah by nebyl tak hluboký jako od malého ptáčete.Ale dá se to zkusit-vemte si ji na 2 měsíce domů a po prvním měsíci možná uvidíte rozdíl (vezme si piškot z pusy,ruky,v lepším případě na ruku naleze.)toto by mohla zvládnout do těch 2 měsíců,možná déle.Já osobně bych jí vzala domů a jednoduše vyzkoušela(zvykne si(tj.naleze na ruku,počítá se i  na chvilku) do půl roku-nechám si ji,nenaleze do půl roku na ruku-asi to nepůjde(já bych si ji nechala a tak rok bych to zkušela,ale půl roku by mělo být tak akorát na zvyknutí a plnou důvěru)

Takže:

2 měsíce nejmíň na:bere piškot z pusy,ruky,nejistě naleze na ruku

čtvrt roku(možná půl podle důvěřivosti papouška)na:naleze na ruku,na volnno létá po pokoji a nechá se na ruce(bidle)odnést do klece(počítá se i nalákání na piškot)

 půl roku a více  podle toho,jak se bude k papouškovi přistupovat,jestli jej budete chytat do ručníku(což na důvěru NEDOPORUČUJI-plašíte jej)nebo dávat z ruky ňamky(bude vám více důvěřovat)na:

nosíte papouška po bytě na rameni(-sedí na rameni)dává pusinky atd.

Toto jsou jen ODHADY,píšu podle vlastní zkušenosti s papouškem nádherným kterého mám už rok,takto dlouho se mi ochočoval,je to podle druhu,věku,zkušenostmi s lidmi a celkově podle papouška...Přeji hodně štěstí a rozhodně to vyzkoušejte...

Daniela (neregistrovaný) 06.07.2016, 15:32:15 xxx.xxx.126.50
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 06.07.2016, 12:35:48

Moc vám děkuju za rady tak ja to asi zkusím :) jen se bojim že už ji v tomhle věku nic nenaučím jako třeba mluvit nebo ruzné písničky a tak,,mam hodně času a chtěla bych ji ho věnovat a tak , ale u starších ptáčku prej se už nic naučit nedá :(

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 06.07.2016, 20:59:50 xxx.xxx.46.72

i mladá korelka se nemusí naučit mluvit-papoušek musí mít ''talent,, ale myslím si,že jesti by tato měla ''talent,, tak už by dávno mluvila..ale i když nebude mluvit bude krákorkat. můj papoušek nádherný nemluví ale když třeba dřímká a já řeknu:Emmi,Emminko! tak ona tak potichu krákne...


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.