Aktuálně: 4 943 inzerátů174 386 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Myši ve voliéře

pepek
pepek (140 příspěvků) 17.03.2008, 16:13:11 xxx.xxx.248.130
Když dáte kolem voliéry sklo tak nemají myši šanci. Já mám taky kočku a myš jsem už dlouho neviděl. Teď je kastrovaná a že by si nesla myš sem taky neviděl. Když ještě kastrovaná nebyla, myši chytala, tak nevím co je na tom pravdy. Ale jinak s myšima nemám problém.
anonymní (neregistrovaný) 17.03.2008, 16:16:50 xxx.xxx.18.58
Takže sklo určitě pomůže???
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 17.03.2008, 18:10:28 xxx.xxx.183.213
Podle mě sklo pomůže, ale musí být všude okolo, žádné díry. A asi to bude docela těžké v okolí dveří, protože tam většinou díry jsou. Ale za pokus to stojí
sunflowersman (neregistrovaný) 17.03.2008, 18:34:07 xxx.xxx.175.196
no právě, myši jsou potvory, pod vidinou pochoutek se budou snažit dostat do voilery jak jen to pujde. Budou to zkoušet různými způsoby. Pokud mudete mít volieru přitisknutou k nějaké stavbě tak mají vyhráno. NA sklu se postupem času začnou objevovat trhlinky a myši rádi využijí své nesmírně jemné drápky. Ještě možná jedna rada, kterou mě říkal kamarád chovatel, ale vyzkoušenou jí nemám, dal kousek trusu z fretky k volieře a myši prý vymizely, ale zaručit to nemůžu.Každopádně když to sklo tak alespon Metr výšky.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 17.03.2008, 19:53:54 xxx.xxx.183.35
Známej má dvě dospělé kočky a dvě starší koťata. Všechny hlídají a ptáků si nevšímají. Vždy, když se pokoušely na ptáky dostat, tak je vyplašil, nebo směrem k nim něco vhodil. Vždy když příjdu, tak je nádhera pozorovat jejich lovecků pud. Dvě kočky sedí a vyhlížejí myši na střeše voliér a dvě střeží dole na zemi. Taky kočky nemusím tedy ty od sousedů, ale asi si ji taky pořídím
cone
cone (1412 příspěvků) 17.03.2008, 21:33:41 xxx.xxx.176.221
Kočky můžu také jen doporučit, ještě před dvěma lety jsme měli kocoura a sousedka Byli stále přežraní a jen se líně povalovali a kočku a tři kocoury. Krmil jsem je všechny u nás před garáží a nevěděl jsem co je myš. Náš kocour věkem sešel a sousedka musela nechat všechny utratit, a mi začaly patálie s myškama.Nejlíp se mi osvědčily sklopné pastičky, prodává je někdo ze Slovenska v Přerově / 35kč /. Vážně jsem uvažoval o propagovaném lepidlu na hlodavce, jinak používám RATIMOR /balení 45Kč /- jsou to takové tmavě červené kapsičky s jedem, který ředí krev, ale měl bych strach kdyby se k tomu měli dostat ptáci.
Ale konečné řešení budou dvě kočky nebo kocouři.U mě fungovali na výbornou.Byli stále přežraní a jen se líně povalovali kolem a myši se neobjevovaly..
Marty
Marty (521 příspěvků) 18.03.2008, 15:24:19 xxx.xxx.232.126
Jak jsem si četl, váš rozhovor o pletivu 0,5*0,5, tak nevím jak jste to vlastně vyřešili. Co já mám mou voliérku, tak jsem si ještě nevšiml, že by se mi po ni proháněly myši. Když mi jím neprošly ani malé křepeličky čínské tak myši už vůbec ne.
Jednou jsem viděl myš jak uttíká po trubce ven, tak jsem si udělal srandu a přemýšlel co bych na ní nalíčil. Napadlo mě natřít trubku vazelínou a pod ni dát kyblík. Myslím, že by to nebyl špatný nápad ne? : )
mah
mah (188 příspěvků) 18.03.2008, 19:46:15 xxx.xxx.146.245
Tak muj přispěvek s kocourkem vidím rozpoutal diskusy na téma koček :-D . Nevím ted kdo to psal, že se snažil odhánět, plašit... kočku aby nešla po ptácích, ale musím podotknou, já našeho kocoura neplašil. Dycky sem k němu došel, a dostal po čumáku. Když nepomáhalo, vzal sem ho ke kleci v náruči a jakmile sem spozoroval snahu lovit dostal. Držel sem ho pořád (měl sem zimní bundu co užívám u krmení v zimě takže mi drápky nevadili) a takto sem to párkrát zopakoval. Pak sem ho pustil. Samozřejmě to má nevíhodu v tom, že kocour jen co mne vidí mizí v nedohlednu, ale teď je to skoro rok od doby ´´školení´´ a už jsme celkem přátelé :-D . Co se týče lovení myší, potkanů, krys. Náš první kocour byl klasická pouliční kočka. Brali sme ho od známých, kde jsme věděli že matka loví myši spolehlivě a otec byl z ulice. Kocourek chytal podstivě, pak přišla doba kdy doma začal značkovat tak šel pod kudlu. Už v době jako vykastrovaný (měl asi všehovšudy 8kg mrňousek :-D) jednou na zápraží ze zahrady vyskládal vedle sebe 4 zabité potkany. To že loví převážně potkany jsme věděli dlouhou dobu, protože myši u nás skoro nebyli a potkanů požehnaně (sousedka měla poselsku držené slepice). Rozdíl byl znát vtom, že potkani najdenou nebyli :-D .A rodiče našeho současného kocourka sou ted již oba vykastrovaní a nezdá se ,že by přestali mít chuť k lovu (oba jsou u nás v rodině takže je mám stále pod dohledem).
jurino1
jurino1 (14 příspěvků) 18.03.2008, 21:07:33 xxx.xxx.12.194
Môj názor na mačky je: Nie, nie a ešte raz nie! Osobne mám veľmi zlé skúsenosti. Stalo sa mi to s viacerými jedincami. Prišiel som z práce domov a andulka v krvi na dne voliéry. Po pár dňoch opäť. Otca mám na dôchodku a tak dostal za úlohu sledovať, čo sa vlastne deje. Príčina bol kocúr. Nepomáhalo ani poučenie a "cvičenie, že to sa niesmie". Prestal kámtriť andulky a začal malé kuriatka. Šiel z domu. Nasledujúci rok opäť mŕtva andulka, opäť sledovanie a tentoraz to bol susedov kocúr. Jednoducho mačky sú lovci a tak to zostane. Možno nejaká šlachtená perzská ..... nie, ale už by som to neriskoval. Problém s myšami vďakabohu nemám. Odporúčam však okolo voliéry natrieť lep na hlodavce, je ozaj účinný. Mám to vyskúšané z ovocnej pivnice. Chytí sa jedna,dve myšky a ostatńé dajú pokoj. Skĺo Vám nepomôže, lebo po rezanom okraji myš vylezie jedna radosť. Cez pletivo, ktoré ste tu niekto spomínali 0,5 x 0,5 cm sa vám žiadna myš nedostane. Je to jednoducho technicky nemožné. Cez 1x1 cm už áno. Takže moja rada: Husté pletivo a okolo natrieť lep.
mah
mah (188 příspěvků) 18.03.2008, 21:48:47 xxx.xxx.146.245
Bude asi pravda, že mám štěstí na povahově velmi dobré jedince koček , aže ne všichni chovatelé s nimi mají dobré zkušenosti. Co se týče myší. Já kočku nekupoval kvůli nim, ale protože sme ji chtěli. Pokud by ji někdo bral jen pro prevenci proti myším, rozohdně bude lepší hledat jinou cestu. Myslím, že nikdo nedělal průzkum kolik % koček je těch ´´kultivovaných´´(myšleno podobně jako muj kocour) a kolik jich bude těch, které později dáte pryč ale nejdřív vám zruší pár krásných chovanců... Ale já bych to neriskoval, pokud by sem kočku nechtěl.
zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
18.03.2008, 22:10:58 xxx.xxx.73.233
S myšima bojuji pouze přes léto, když mám ptactvo ve venk. voliérách. 100% ochrana neexistuje, vždy se objeví nové a nové, hlavně na podzim, kdy se stahují z polí. Každý rok jich spoustu nachytám na pastičky. Dvě naše kočky se zde také pohybují, ptáků si nevšímaj ale řekl bych, že myší také bohužel ne ale to bude tím, že nemaj přístup přímo do krmné chodby, kde se vyskytují. Krmivo mám řádně uzavřené, takže k nějakému požírání či znečišťování nedochozí ale nejednou jsem pozoroval myš přímo v krmítku v kleci. Nedá se tomu zamezit nikdy úplně, pouze regulovat.
Takže pastičky a kočky mohu klidně doporučit.
Zebra
Zebra (138 příspěvků) 19.03.2008, 07:55:50 xxx.xxx.183.213
Já jsem je právě viděla i v krmítkách a myší trus a moč jsou pro ptáky toxické - dostanou průjem a uhynou. Možná to není tak nebezpečné pro větší druhy, ale pro andulky je to nebezpečné.
My jsme kočky chtěli stejně, ne jen kvůli papouškům. Znám pár chovatelů andulek, kteří mají několik koček a bez problému, na ptáky neútočí. Asi je možné je to naučit, záleží na kočce.
sejček
sejček (1256 příspěvků) 19.03.2008, 08:24:40 xxx.xxx.208.66
to se musí kočka naučit že nesmí dal jsem dědovi pár kakariků má je doma ve velké kleci a m 4 perské kočky a ty jenom koukkají a ptákům si nedovolí nic udělat

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.