Aktuálně: 5 017 inzerátů173 559 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Neviditelný elektronický ohradník?

Terezie (neregistrovaný) 15.03.2017, 18:54:15 xxx.xxx.59.42
Dobrý den, má někdo zkušenosti s neviditelným elektronickým ohradníkem pro pejsky? Mám dva psy, křížence bíglů - 5 a 6 let.. jsou úžasní, jenže utíkají.. utíkají přes betonový plot a dostali jsme varování o případném postřelení myslivci.. což opravdu nechceme.. takže jsme se rozhodli pro kotec. Máme ho už dlouho ale už ho vážně nechci, ale vždy utečou když jsou venku.. můžou být puštění jen když jsme s nimi venku a to nebývá moc dlouho. Proto uvažuji o tomto neviditelném elektronickém ohradníku.. jediné čeho se bojím je instalace (stačilo by mi to na cca 7m na plot) a také tohoto: máme u nás u i sousedů se kterými sdílíme plot malé (3 leté) děti a já nevím jestli to nějak na dotek reaguje. Myslím že ne, že to má bít - dávat ty rány jen z obojku ale co já vím.. A otázka- jak máme dva psy, tak ta naše hovada si obojky navzájem koušou ale prý mají být plastové - jako ty proti blechám (ty vydržely).. Jak to je?
J.M. (neregistrovaný) 16.03.2017, 12:38:43 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Terezie z 15.03.2017, 18:54:15

Z Vaší zprávy pro mne vyplývá, že Vaši psi se u Vás doma nudí, že na ně máte málo času (promiňte mi prosím tuto kritiku). Vážená Terezie, dovolte mi proto prosím komentář, který možná nebude přesně to, co očekáváte. Tedy (s Vaším svolením) Vám doporučím další řešení, které mne napadá, např.:

  1. Najděte si odborníka na převýchovu psů a tomu své psy svěřte na potřebnou dobu na převychování; potřebují to. (Na jedné straně o psech  říkáte: "...jsou úžasní ", a na druhé straně o nich říkáte, že "...to jsou hovada" .
  2. V době, kdy se Vašim psům nemůžete sami věnovat, tak je umístěte do domu se zahradou k někomu, kdo má psy rád, a kdo Vám je za úplatu nakrmí, pohlídá a vyvenčí (a možná i převychová). Měl by to být spíše člověk bezdětný. S tím člověkem si domluvte dobu, kdy Vám Vaše psy bude vracet do Vašeho domu.
  3. Pokuste se vymyslet a realizovat nástavbu na Váš betonový plot tak, aby ji Vaši psi nemohli překonat a nemohli opakovaně utíkat.  Jak to udělat Vám určitě opět poradí psí "psycholog" nebo ošetřovatelé v každé zoologické zahradě, kde chovají psovité šelmy.
  4. Vím, že pro psy existují tzv. "elektronické obojky", které psi nosí stále na krku, a pomocí nichž je jejich páníček k sobě přivolává, když se někam z jeho dohledu zaběhnou. To by možná mohlo být levnější řešení, než Vámi zmiňovaný tzv. "neviditelný elektronický ohradník", o kterém nic nevím.
  5. Dle mého názoru kombinace přítomnosti malých dětí a psů v jednom bytě není příliš vhodná. Možná zvažte držení psů až na dobu, kdy budou Vaše děti chodit do školy.

P.S.: Omlouvám se, že asi můj názor se liší od Vašeho; ale jsme lidé různí s různými životními zkušenostmi. "Patent na rozum" si nedělám, rozhodnutí bude pouze Vaše, moje děti ani moji psi to nejsou. Upřímně Vám přeji vyřešení Vašich "psích problémů", ať se daří.

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 16.03.2017, 14:52:39 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 16.03.2017, 12:38:43

elektrický obojek psa nepřivolá, pouze mu dá ránu(  kterou ho vyděsí) a pes se jde "schovat" za paníčkem, obojek se musí ovládat takovou "vysílačkou" takže by majitelka musela pořád hlídat jestli neutíká( to už by jej mohla přivolala nebo zamezila útěku)

zato ohradník se dá na plot, psovi se dá obojek, pes se přiblíží k ohradníku- obojek mu dá ránu( to znamená že se dítě zranit nemůže), chytrý pes se přiblíží maximálně 3x a už tam nepoleze

J.M. (neregistrovaný) 16.03.2017, 20:48:12 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 16.03.2017, 14:52:39

... a jak se řeší situace, když jeden pes druhému psovi obojek rozkouše nebo nastane výpadek dodávky el. energie do ohradníku, a tedy i do obojků ?

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 16.03.2017, 23:43:18 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 16.03.2017, 20:48:12

obojky( co vím) jsou napájeny baterkou která je umístěna na obojku, pokud vypadne elektřina( ohradník nebude zapojený a nebude vydávat signál " že je pes moc blízko"), psy přivážu na normální pevný vodítko dokud ohradník nezprovozním, pokud si psi navzájem trhají obojky, naučím je že je to špatně a že jsou i jiné formy zábavy

Terezie
Terezie (13 příspěvků) 25.03.2017, 15:17:38 xxx.xxx.59.42
Pane/paní J.M. .. nejspíš jste mě nepochopil, říkám jim hovada ze srandy, protože i když mají 5 a 6 let, tak se chovají jako štěňata, tzn. Že se nahání po zahradě, vždycky když dojdu jen na terasu tak se mazlí jak nejvíc umí.. nemyslím to tak že by byli nevychování... povely umí, umí i normálně překážky a tak ale jejich "lovící" pud je silnější a když uvidí králíka tak za ním běží, nebo když uvidí že můžou se jít vyběhat, jdou.. nejspíš si myslíte, nebo jste pochopil z mého textu že se tak nudí protože s nimi nejsme ale opak je pravdou.. Domů dorazím kolem půl třetí (většinou) a hned jdu za nimi, běhám s nimi po zahradě, hraju si s nimi atd.. jsem tam od těch 14:30 do minimálně 18:00.. A to nelžu.. odejdu domů a šup, jsou pryč a za půl hodiny zpátky.. takže o času to není.. na nějakého psychologa to nevidím a navíc nehodlám platit bůhví kolik tisíc za to, že se to ani nemusí povést.. ale děkuju za názor.
Lukáš (neregistrovaný) 15.06.2017, 13:07:05 xxx.xxx.209.40
Naty1:
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 16.03.2017, 12:38:43
Lizieta (neregistrovaný) 19.06.2017, 14:33:46 xxx.xxx.209.40
Odpověď na příspěvek uživatele Lukáš z 15.06.2017, 13:07:05

... přesně máme to doma taky a když začne zdrhat za psem a neposlouchá a tak dostane ránu (slabou zkoušela sem to na sobě) otočí se na mě a pak teprve můžu zopakovat povel aby ten pes věděl co dělat.... on se ke mě neběží vyplakat, ale prostě to jen zajistí aby mě vnímal...🙂

Radis (neregistrovaný) 21.06.2017, 11:42:25 xxx.xxx.209.40
Odpověď na příspěvek uživatele Terezie z 15.03.2017, 18:54:15

Dobrý den, taky bych chtěl elektronický ohradník, viděl jsem to u kamaráda a je to dobrá věc, ten pes nedostává impulsy furt jen když se přiblíží k tomu plotu... Může mi někdo z Vás nějaký doporučit z vlastní zkušenosti? 

Marek (neregistrovaný) 21.06.2017, 12:17:13 xxx.xxx.209.40
Odpověď na příspěvek uživatele Terezie z 15.03.2017, 18:54:15

Dobrý den,

 

ne, ohradník nijak nereaguje na dotek, reaguje pouze přijímač na signál, který vede drát (drát je pouze anténa). Pro řešení Vašeho problému, je ohradník ideální, psi budou mít dostateh prostoru i svobody, ale vy už se nebude strachovat...


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.