CHovám několik párů latamů vlaštovčích a loni se mi podařila odchovat mutace zřejmě fallow, mládě mělo asi prvních 14 dnů červené oči, které ji pak ztmavly, ale ne úplně do černa. Celkově je o dost světlejší než přírodní pták. Prosím o info na nějaké stránečky, nebo napište. Zajímalo by mě jaká je u těchto ptáků dědičnost, jestli je to opravdu fallow a snad i cena, pokud ji někde najdete. Děkuji foto můžu poslad zítra.
sunflowersmanneregistrovaný
tmavnutí oka také probíhá například u mutace pallid. Chtělo by to spíše probrat s někým kdo se mutacím latamů věnuje. Ale také se může jednat o pouhou modifikaci.Beztak pokud byste chtěl zjistit o jakou mutaci se jedná budete ji muset spářit s přírodním jedincem. Ale to se zase nedozvíte pokud by se jednalo o recesivní mutaci. Také pokud by to byla samice tak se nepotvrdí mutace vázaná na pohlaví.
Ahoj Tony, jsem zvědav na foto odchovaného odlišného latama. Prozatím se sice jen teoreticky o mutace latamů zajímám, ale bylo by to super.V dalších hnízděních zmiňovaného páru už žádná odlišnost nebyla?
Tonyneregistrovaný
Nazdar Oldo foto zašlu zítra, včera nikdo neprojevil zájem, tak jsem fotku neposílal a dnes buším v práci. Tak zítra. Tento pár zahnízdil loni 2x a zmiňované mládě bylo v druhém hnízdě, uvidím letos jestli se to bude opakovat.
cone
(1412 příspěvků)
Tony, gratuluji, s největší pravděpodobností se jedná o odchov mutace falow / bronze falow /. Nádhera. Radil bych ponechat i sourozence ze stejného hnízda, může se jednat o štěpitelné jedince na tuto mutaci.Jedná se o samici nebo samce? Ponechat a pokusit se o rozšíření, hodně nových mutací zmizelo díky neuvážené manipulaci s danými jedinci.
Chtěl jsem letos pořídit misty, ale včera mi bylo nabídnuto něco úplně jiného z PL/ nejedná se o oblast papoušků , ale ptáci to jsou, nechci to zakřiknout/. Ale pokud by tento kousek byl na prodej, kontaktuj mě.
Tonyneregistrovaný
Latam není na prodej,je to samička. CHtěl bych se zeptat jaká je dědičnost. Co by jste doporučil, můžu nechat dceru s otcem? Vím že by se to nemělo, ale snad v prvním (koleně) by to nemuselo vadit. dík za radu.
cone
(1412 příspěvků)
Rozhodnutí si tuto samičku ponechat považuji za velice správné. Dědičnost této mutace je autosomálně recesívní / štěpit na tuto mutaci tedy mohou samci i samice /. Podle jednoho z uznáváných odborníků na mutace, p. Abeeleho, je třeba kvůli životaschopnosti potomstva pářit štěpitelné jedince.Ale třeba v potomstvu vaší samice s normálním samcem / teď nemyslím otce / byste dostal půlku zelených a druhou půlku potomstva zelených, štěpitelných na falow. Což znamená nulový efekt pro oko v první generaci a v ponechání všech potomků. V páření, kde by byl samec i samice stěpitelní na falow / tady byste stavěl páry ze sourozenců s dobrou vírou, že trefíte štěpitelného na štěpitelnou / budete mít v potomstvu 25%falow, 50% štěpitelných a 25% přírodních.
Takže nejrychlejší cesta by mohla vést přes otce, kde byste MĚL? dostat půlku potomků falow a zbývající půlku štěpitelné na falow.Tady byste měl JISTOTU, že zelení potomci jsou štěpitelní všichni.
Tato mutace nepřináší rychlé chovatelské výsledky, zvláště pokud vše táhnete pouze z jednoho jistého ptáka.Občas se tato mutace nabízí v Holandsku / vogelarena.com / a cena je asi 250eur.
Možná Vám budu připadat přemoudřelý, ale o falow se intenzívně zajímám a hledám ji v agapornisech tarantách.
Jedina spolehlivá a relativně rychlá cesta je dovést dalšího ptáka falow nebo jistého štěpáka, uvolnit 15boxů na chov a chovat a chovat. A samozřejmě nastudovat dopředu problematiku, i tu možnou, u mutace falow. Zdravím Cone
anonymníneregistrovaný
Děkuji za obsáhlou odpověď. Letošní rok nechám otce s dcerou i z toho důvodu že jsem již všechny mladé ptáky prodal a samička z chovného páru se mi záhadným způsobem ztratila. Takže mi ani nic jiného nezbývá. Tony
cone
(1412 příspěvků)
Držím palce, dej vědět jak to dopadlo, buď tady na server nebo ma moji adresu.
Pokud něco z jiného hnízdění tohoto páru lze identifikovat, mohou být také štěpitelní na falow.
anonymníneregistrovaný