Aktuálně: 5 019 inzerátů173 898 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Králíček se změnil.. POMOC

Terezie (neregistrovaný) 08.08.2017, 19:59:16 xxx.xxx.59.42
Teď už to začínám řešit víc.. Myslím tím chováním mého králíčka. Budu se opakovat abyste nemuseli číst můj minulý dotaz. Vzala jsem si ji 1.1. 2016 ze zverimexu, pak smrti mého předešlého. Hned jsem si ji zamilovala, dala jsem jí prostor se rozkoukat, vše bylo ok, byla úžasná, sice nebyla takový ten "mazel" ale měla mě ráda a normálně jsem ji mohla zvednout, chovat, krmit z ruky.. milovala být na zahradě, měla jsem ji vždy na postrojku a ona si pobíhala, když jsem ji brala domů, mluvila jsem na ni aby mě slyšela a došla ke mně. Jenže pak se něco stalo.. netuším co a kdy ale začala na mě prskat, oháněla se po mně, a hlavně začala vrčet. Jen jsem se přiblížila a přikrčila se a začala vrčet. Co teprv, když jí zvedám... občas se nechá jen s vrčením, ale častěji sebou začne házet a chce vyskočit na zem. Řekla jsem si že jí musím věnovat víc času, mazlila jsem jí a tak.. dnes jsem si jí vcelku bez problémů vzala na sedačku, třepala se takže jsem tam.s ní byla jen chvíli, ale hlavní na tom je že mě kousla, dvakrát.. nebylo to nějak extra moc ale nikdy se to nestalo.. moc jí miluju a nevím co dál.. prosím pomoc!
J.M. (neregistrovaný) 08.08.2017, 20:57:37 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Terezie z 08.08.2017, 19:59:16

... tak ji tolik "nemilujte", neberte ji do rukou, aby Vás nekousala. Vaše "láska" jí je asi nepříjemná. Nepoužíváte nějaký nový silný parfém ? Nezačal k Vám chodit nebo bydlet nějaký nový Váš "přítel" ? Nemáte nějak nově nápadně namalované nebo nastavené nehty na rukách ? Je to opravdu samice králíka ? Není náhodou březí ?Není to náhodou samec ?

Terezie (neregistrovaný) 08.08.2017, 21:51:46 xxx.xxx.59.42
Teď je mi líto že vám vše vyvrátím.. není březí (nemá s kým), parfém nepoužívám poslední dobou se nic nezměnilo u nás, je to samice, vím to jistě od veterinářky, mám jí už víc než rok a půl, něco o ní vím.. tak proč teď...?
J.M. (neregistrovaný) 09.08.2017, 10:53:19 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Terezie z 08.08.2017, 21:51:46

Králík není plyšová hračka. Králík neví, že se má chovat jako "plyšová hračka"  tj. nechat se hladit, nechat se vytahovat z klece, nevrčet a nekousat. Hlavně ji nezvedejte do výšky, ona se bojí, že spadne, a že si ublíží, proto se jí to nelíbí. Vím o případu, kdy malá želvička, zvednutá do výšky, začala strachy močit. Buďte skromnější v nárocích na králíčka. Nechte ji klidně žít, i když se nechová tak přítulně, jak byste očekávala. Není to ani pes, ani kočka. Nebo si místo králíka pořiďte kotě. Koťata lidé často rozdávají zcela zadarmo, protože se jejich nevykastrovaným kočkám neplánovaně rodí.

Můj králíček (neregistrovaný) 29.11.2017, 18:47:11 xxx.xxx.236.247
Odpověď na příspěvek uživatele Terezie z 08.08.2017, 19:59:16

Musíš oni jít dej jí olíznout ruku.Pokuď tě hryzne musíš ji plesknout.Mám samce že začátku začal večer,ale potom se změnil.A teď mě má rád kupuju mu hračky.Králík musí vidět že ti na něm záleží.

Můj králíček (neregistrovaný) 29.11.2017, 18:49:42 xxx.xxx.236.247

Musíš za ní jít dej jí olíznout ruku.Pokuď tě hryzne musíš ji plesknout.Mám samce ze začátku začal vrčet,ale potom se změnil.A teď mě má rád.Kupuju mu hračky.Králík musí vidět že ti na něm záleží.

Nikol (neregistrovaný) 30.07.2018, 17:50:14 xxx.xxx.67.96
Zdravím, mám dotaz. Mám zakrslika cca 2 tydny. Mimo To, ze se nechce nechat zvednout z klece ( jak kdy) tak ho nemůžu naučit chodit jen na záchod. Má ho v kleci chodí i na něj, ale chodí mi furt i vedle. No a když už ho náhodou vytáhnu ven z klece tak vydrží chvíli být v klidu a nechá se hladit a pak z ničeho nic začne kousat, nebo začne hrabat a pak mě pocura.... máte s tím nějaké zkusenoti ? Děkuju
Anonymní (neregistrovaný) 30.07.2018, 21:17:43 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Nikol z 30.07.2018, 17:50:14

Zkušenost nemám. Ale králík je králík. Dosud asi žil v kleci, kde žádný záchůdek nebyl. Řídí se pachem.

  1. Můžete zkusit klec dokonale vyčisti a vymýt a vysušit. Znovu nastlat, dát krmivo a vodu do vyčištěných a vymytých misek. Pouze záchůdek nevymývejte, a s původním trusem ho vložte do vymyté klece.
  2. Králíka z klece nevytahujte, je mu to nepříjemné. Počůrání je projev strachu, on se Vás bojí; netrapte ho. 
  3. I pozorovat králíčka bez nějaké speciální výchovy je zajímavé. I králíci mají individuální povahy, některý se něco naučí, jiný ne. Pokuste se z králíčka radovat z takového, jaký je. Chovu zdar. 
Nikol (neregistrovaný) 30.07.2018, 21:40:46 xxx.xxx.13.244
No je celkem zvláštní, že je chvíli v pohodě dokonce mě olizuje a pak z ničeho nic začne kousat nebo hrabat a pak mě pocura. Í když je volně dány na posteli na dece a má tam zachudek tak se stejně vymoci jinde. Samozřejmě ho nechci trápit, ale taky nechci aby neměl vůbec žádnou volnost a bál se mě pořád. :/
Anonymní (neregistrovaný) 31.07.2018, 22:41:42 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Nikol z 30.07.2018, 21:40:46

Tedy slečno Nikol:

  1. Králík v přírodě vyměšuje kdykoliv a kdekoliv, nikomu tím neubližuje, nepotřebuje žádný záchůdek, a proto ani žádný nemá.
  2. Možná, že Vám králík svým chováním dává najevo, že o Vaši přítomnost nestojí, a že by raději měl kolem sebe své sourozence nebo vrstevníky svého druhu. Donutit ho k lásce k Vám asi nebude snadné. Představte si naopak, že by například nějaký veliký králík si donesl Vás do své nory (nebo do kotce králíkárny) a nutil Vás tam žít. na podestýlce ze slámy a chodit dělat potřebu do kouta bez možnosti stýkat se s Vašimi příbuznými. Jak by se Vám to líbilo ?
  3. Králík není ani hračka, ani kočka, ani pes. 
VH (neregistrovaný) 03.01.2019, 21:26:04 xxx.xxx.145.224
Odpověď na příspěvek uživatele Nikol z 30.07.2018, 17:50:14

Dobrý den, podle chování by to mohl být sameček. Pokud ano, tak tím čuráním značkuje a kousáním a hrabáním Vám ukazuje spíše, že Vás má rád. Pokud u toho  nevrčí a nekouše ve zlém, tak možná něčím voníte. Je dospělý?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.