Aktuálně: 4 833 inzerátů175 351 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Prosim o radu andulka je asi nemocna

Dana (neregistrovaný) 23.01.2018, 23:29:03 xxx:xxx.95c8:b061
Dobry den prosim vas o radu koupila jsem si andulky ve zverimexu tvrdil ze jsou mlade ale zda se mi ten jeden ptacek divny muzete mi prosim poradit co s nim je papa normalne ale neleta vubec jen splha po kleci a pada mu peri dekuji predem
Obrázek Obrázek
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 24.01.2018, 00:50:11 xxx.xxx.235.105

Dobrý den,

nejlepší je zajet k veterináři a nechat nabrat krev na test PBFD a APV, jsou to viry které mají tyto příznaky. Dále by bylo dobré zkontrolovat, zda nemáte na dně klece čmelíky, ale to se mi zdá, že ne, jinak by vypadal jako vyžraný od molů. Pokud by měl nedostatek minerálů, tak kvalita peří by byla celkově jiná a ne jen na letkát a ocasní peří. Obávám se, že má pozitivní virus a to vám potvrdí pouze krevní test. Pokud bude pozitivní, pozorně poslouchejte veterináře a zvažte, zda má cenu ho léčit.

Dana (neregistrovaný) 24.01.2018, 06:21:56 xxx:xxx.95c8:b061
Dobry den Moc dekuji za odepsani. K veterinari urcite zajdu koupila jsem parecek takze pocitam ze pokud to bude ten virus bude jiz nakazen i druhy ptacek mam je 14 dni. Jeste jednou vam dekuji
Lojziklojzicek (neregistrovaný) 24.01.2018, 13:11:09 xxx.xxx.43.174
Dobry den. Mate krasne andulky . Doufam ze ona bude v poradku.
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 24.01.2018, 17:33:41 xxx.xxx.244.164
Dana: Dobry den Moc dekuji za odepsani. K veterinari urcite zajdu koupila jsem parecek takze pocitam ze pokud to bude ten virus bude jiz nakazen i druhy ptacek mam je 14 dni. Jeste jednou vam dekuji

Dobrý den,

pokud máte ještě jednoho bylo by dobré po potvrzení viru uvedeného papouška, provést test i u druhého papouška i když ten druhý nebude pozitivní, tak počítejte s tím, že bude přenášeč. Vir totiž nemusí být v krevním oběhu, ale drží se na peří nenapadeného papouška, který nemá žádné příznaky. Pokud se tedy potvrdí virus a rozhodnete se ho utratit, tak dodržte dobu doporučenou k pořízení dalšího papouška.

petr (neregistrovaný) 24.01.2018, 18:42:56 xxx.xxx.145.8
Odpověď na příspěvek uživatele Dana z 24.01.2018, 06:21:56

Jedná se o klasický příklad nevyléčitelného virového onemocnění BFD.Takto postižené andulky se nazývají skokani.Návštěva lékaře vás bude stát akorát peníze,ale andulce nepomůže.Zadejte do vyhledávače andulka skokani a tam se dovíte spoustu informací.

Dana (neregistrovaný) 24.01.2018, 19:07:05 xxx:xxx.95c8:b061
Moc dekuji za informace.precetla jsem co se dalo o teto nemoci asi i pro nej bude nejlepsi zvolit tu variantu utraceni.jeste prosim za jak dlouho si muzu poridit nove ptacky jestli jeste nejake budu chtit.jeste jednou moc dekuji
Lenkok
Lenkok (80 příspěvků) 24.01.2018, 23:52:07 xxx.xxx.106.2

u toho viru kdysi vetrinář doporučoval 2 roky, protože vir se drží i ve zdivu, doporučuje se i vymalovat. Já se Vám to snažila popsat trochu citlivěji. Já jsem pro investici veterináře, vzhledem k tomu že se snažím dodržovat karantény, tak dost platím veterináři. Ale to je každého věc. Někteří mazličkáři si nechávají papouška, až do jejich smrti, protože nemají na to žaludek, ale v podstatě se ten ptáček trápí. Chovatelé ruší okamžitě tento chov, dezinfikují F10 jeho investice není malá, ale účinná.

 

Dana (neregistrovaný) 25.01.2018, 10:45:26 xxx:xxx.2fcb:de80
Ou tak to je teda dlouho no nic se neda delat jeste jednou dekuji.je to moc smutne

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.