Aktuálně: 4 832 inzerátů175 151 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Kde sehnat korelu nebo andulku

artepka
artepka (8 příspěvků) 16.02.2007, 11:44:29 xxx.xxx.248.13
Ahojky, chtěla bych si pořídit korelu nebo andulku na mazlíka. Slyšela jsem, že korely jsou uřvané, ale zase se více naučí mluvit. Nemám zkušenosti, takže ani nevím jestli si mám pořídit samečka, nebo samičku. Chci si pořídit mládě na ptačí burze v Ostravě, jen nevím, jak má být mládě staré (respektive kdy už je dospělé a nedá se ochočit).Díky za rady.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 16.02.2007, 11:59:14 xxx.xxx.183.35
U korel jsou více uřvaní samečkové než samičky. S mluvením je to indivuduální jsou andulky, které maji mnohem lepší vlohy pro mluvení než korely. Pokud chcete mazlíčka, tak na burze nekupujte. Chcete ochočeného ptáčka a proto by měl být ručně dokrmený andulky se prodávají ochočené (ručně dokrmené) za 300 Kč a korely za 600 Kč, ale málo kdo je dokrmuje je to toiž piplačka. Já jsem je jednu dobu dokrmoval a lidé byli spokojeni momntálně dokrmuji kakariki červenočelé. Pokud neseženete dokrmené mládě(ochočené), tak musíte se domluvit s chovatelem, že by jste si vzala ptáčka těsně po vylétnutí z hnízda, protože jen tak máte větší šanci ptáčka sama ochočit. Jde o to, že ptáček není pořádně rozkoukaný mimo budku.
artepka
artepka (8 příspěvků) 16.02.2007, 12:09:30 xxx.xxx.248.13
Moc děkuji za radu, zítra se chystám na ptačí burzu na Černé louce v Ostravě. Aspoň vím, že se mám dívat po ručně dokrmených, dám na Vás a zítřejší návštěva bude spíše orientační. Zvědavost mi nedá, za kolik budete prodávat kakariki a dají se ochočit a naučit pár slovíček?
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 17.02.2007, 10:49:55 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Kakarici budou, už ochočeni proto je taky vyšší cena. Když si pořídíte ručně dokrmeného ptáčka, tak nemusíte ochočovat, protože papoušek je ochočený. Kakarici stojí NEOCHOČENÍ cca 400 Kč a OCHOČENÍ se pohybují kolem 800 - 1000 Kč. Nafotím fotky mláďátek a vložím je sem.

Jinak ohledně mluvení je to zajímavé. Není tomu tak dávno asi měsíc a půl co si ode mě zájemci brali kakarika, který je na fotce a před třemi dny mi psali, že už vyslovuje svoje jméno, takže si myslím, že naučit mluvit se naučí.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.