Aktuálně: 4 985 inzerátů174 048 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

chci se zeptat

Adam Novák (neregistrovaný) 29.03.2008, 12:36:47 xxx.xxx.7.21
chtel bych se zeptat jestli je normalni ze moje Aratinga sedi na vetvi a porad je prikrcena a tak divne trepota kridly? dekuji
cone
cone (1412 příspěvků) 29.03.2008, 12:55:01 xxx.xxx.176.221
Adame, koukám že jsi sehnal, je to jendaj? Popiš to trochu podrobněji, co se děje. Žere a pije? Je přikrčený jen občas nebo pořád? Jinak je aktívní v kontaktu s tebou nebo je netečný? V jaké je držen teplotě a hlavně jak je starý? Nebylo by foto?Čím krmíš a jak dlouho ho již máš?Jaká je změna v chování za tu dobu co ho máš?
Jak nám na tyto otázky odpovíš, tak ti svůj názor napíše určitě více chovatelů. Cone
zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
29.03.2008, 13:09:03 xxx.xxx.111.1
Podle mě to znamená, že chce letět ale nemá kam, máš ji asi v menší kleci že ano? U mé samice to také pozoruju v zimním období a když ji otevřu přední část klece, tak hned vylétá ven. To samé jsem pozoroval i u jiných druhů v jiných chovech, např. u pap. nádherných.
Nemusí to ale vždy znamenat nedostatek prostoru. Rosely takto pohybují křídly i ve venk. voliéře na boční peltivo, jakoby se rády dostaly do vedlejší voliéry.
Marty
Marty (521 příspěvků) 29.03.2008, 20:42:38 xxx.xxx.232.126
Tak jestli to je to co myslím, tak fakt nevím co by to mohlo být. : ) Dělá to můj samec pestré a penanta, oba se přiktčí tělěm k bidelku do vodorovné pozice a třepotají se a křídlama občas také zatřepotají jen tak aby udrželi balanc. U samečka pestré bych typoval, že jak mě vidí (dívám se na něj z okna) tak to dělá jakoby na uvítanou (je docela ochočený). Dělá to myslím jen když mě vidí. U penanta nevím, možná to odkoukal.
Adam Novák (neregistrovaný) 29.03.2008, 21:14:04 xxx.xxx.7.21
Cone je to Aratinga Zlatohlava je krasna no mam ji jen 4 dny no zatim je trosku placha dela to dost casto proste sedi na vetvi prikrcuje se a tak lehce trepota kridly jako by se chystala letet nemusi to byt nic ale mam o ni strah po minule skusenosti s jendajem
Obrázek
cone (neregistrovaný) 29.03.2008, 22:04:54 xxx.xxx.176.221
Adame nedělej si s tím hlavu, bude to tak jak píše Zbyněk, a navíc je ještě plachá. Až přivykne a zklidní během pár dnů tak ti to nepřijde. Vím, co to je mít nového papouška na kterém ti velmi záleží, to člověk potom vidí vše podežřelé. Znám to, taky mám někdy ten pocit, že není něco v pořádku a zatím je to OK.Podle oka a uhlazeného peří při focení bych to viděl, že je v pořádku. Držím palce s ochočováním.
Miloslav (neregistrovaný) 29.03.2008, 23:37:51 xxx.xxx.58.18
Martin Vašut myslí na to samé jako já.Dělá to můj samec pestrý třetím rokem.Plodí,je hodně silný a není agresivní .Většinou to dělá najaře a v létě.Myslím si,že na sebe upozornuje a ukazuje své dominantní postavení.( nevím ? )
cone (neregistrovaný) 30.03.2008, 09:22:39 xxx.xxx.176.221
Ale u Adama to je mládě, tak ještě dominantní jednání nepřichází v úvahu. Spíš myslím, že je to projev nejistoty v novém prostředí.Dovezl jsem si loni žaka, který to s těmi křídly prováděl také po celou dobu, co byl karanténován v menším prostoru. Po vypuštění do větší voliéry s tím přestal, nebo si již na můj pohyb ve svém okolí časem přivykl - to jsou podle mě dvě možná vysvětlení. Cone
Adam Novák (neregistrovaný) 30.03.2008, 12:17:46 xxx.xxx.7.21
dikyz vase odpovedi jeste bych se chtel zeptat ja kdyz si s ni povidam a pak odejdu hrozne krici mam na to nejak reagovat nebo ji nechat?
Marty
Marty (521 příspěvků) 30.03.2008, 19:10:59 xxx.xxx.232.126
Co jsem tak pročítal různá fora na internetu anebo knihu od R. Low, tak tam psali, že je lepší nechat papouška at se vyřve a nechodit k němu při každém výkřiku, pokud k němu budete chodit, tak to bude brát jako přivolání si vás a už se křiku nezbavíte. Někteří doporučují na pět minut překrytí klece, pokud bude řvát i po sundání přehozu klece opakujte to na dalších pět minut, papoušek si tak zvykne, že to nemá dělat. Tak toto je něco z mých teoretických zkušeností.
cone (neregistrovaný) 30.03.2008, 20:08:39 xxx.xxx.176.221
Ten křik je přivolávání tvojí pozornosti, papoušek nechce být sám. Pokud to psychicky zvládneš, ignoruj to a on časem přestane
Rob (neregistrovaný) 31.03.2008, 18:04:29 xxx.xxx.188.213
Já raději navrhuji vydržet křik, než papouška přikrývat, chce to trpělivost...Když je pak chvíli zticha,tak k němu přijít a pochválit

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.