Aktuálně: 4 985 inzerátů174 058 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

papoušek šedý

Macek
Macek (1 příspěvků) 31.03.2008, 21:54:01 xxx.xxx.7.84
Chtěla jsem poprosit,některého chovatele papuška šedého o radu. Chci si papouška žako koupit. Přečetla jsem si příručky a různou literatůru o jeho chovu, ale některé věci mi nejsou uplně jasné (zastřižení křídel, zda je vhodné,bydlíme v bytě tak mám strach,když křídla nezastřihneme,že si ublíží) sprchování jak často,krmení někde doporučují granule atd..
anonymní (neregistrovaný) 31.03.2008, 22:31:47 xxx.xxx.93.119
Křídla nezastříhávat, časem si papoušek oblíbí svá přístávací místa - ptačí strom, vhodná je plochá klec nad kterou je posezení. Sprchování minimálně jednou týdně, jestliže je v bytě suchý vzduch, je potřeba častěji nebo alespoň rosit.Krmení pestré - nejlépe směs pro africké papoušky Prestige Loro African pro vělké papoušky, granule Kaytee,denně větší dávku ovoce (jablko, mrkev, citrusy a zeleninu, nezapomínat na zelené krmivo). Jednou týdně přidat do vody Optimin a Acidomid (kapky s minerály a vitamíny) od fy Aquamid. Žako je jedním z nejvíce prášících a alergenních papoušků, vhodne dokoupiit čističku vzduchu nebo častěji vysávat. Žako vyžaduje péči téměř jako malé dítě, proto je vhodné mu časem pořídit kamaráda.
cone
cone (1412 příspěvků) 01.04.2008, 09:34:49 xxx.xxx.176.221
Dobrý den, pokud se budete držet rady od mirjany, tak váš žako bude mít velmi dobré životní podmínky. Jen opravdu vemte v potaz, že žakové velmi práší, jistě se to dá ale zvládnout, problém by mohl nastat, pokud byste měla v domácnosti alergika.
Jedině, co bych vám kladl na srdce, v případě, že se rozhodnete pro pořízení pap. šedého, nezastřihávat křídla,jistě je omezení v pohybu pro tak učenlivého papouška stresující.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.